Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki, aki kapcsolatban áll...

Valaki, aki kapcsolatban áll Istennel és rendszeresen beszélget vele, az be tudná nekem mutatni őt?

Figyelt kérdés

Én is szeretnék beszélgetni vele, hogy végre helyes irányba terelje az életemet.

Hogyan kell azt?


2016. okt. 6. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Pont erről szól ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=P0A_iF1B3k0

angol tudás kell

2016. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Bármilyen irányba is indulsz el, egyet nagyon messziről kerülj!

A jehova meg hitgyüli féle szektákat.


Egyébként figyelmedbe tudom ajánlani a különböző keleti vallásokat. Taoizmus, buddhizmus, hinduizmus. Nagyon sok bölcsesség van bennük. A biblia is egész jó könyv. Csak mondom, vigyázz a félremagyarázókkal.


Nem tudom, hogy létezik-e Isten, de ha igen, akkor az biztos, hogy ezer arca van, szóval ezerféle képpen ismerheted meg. És nem csak egy irányból.


Fogadd meg a tanácsomat, annak ellenére, hogy le leszek pontozva. A jehovások fognak lepontozni.

2016. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Én szoktam vele beszélgetni, de nem magyarul. Ha magyarul akarsz vele beszélgetni, akkor magadnak kell próbálkoznod.


Vagy megtanulsz ógörögül és egyházi szlávul, legalább néhány sztenderd mondatot ;)

2016. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%

Te magad is megismerheted, mert a Biblia lapjain elmondja mindenkinek bemutatkozik. Elmondja, ki Ő mik a szándékai, hogyan kezdődött, miért romlott el, és hogyan fogja helyre állítani az elhatározását, megszüntetni a problémákat.


A Teremtő minden nyelvet ért, mivel annak idején Ő zavarta össze a nyelveket.

Saját magadat add, úgy beszélgethetsz ahogy a legjobb barátoddal beszélgetsz.

Imán keresztül képesek vagyunk beszélgetni Istennel.

(Filippi 4:5, 6) . . .. 6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé;


Legyél őszinte, és engedelmes.

s akkor a helyes irányba tereli az életedet.

2016. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Én sem kérem, hogy mutasd be nekem anyukádat, ha meg akarom ismerni, hanem én megyek oda hozzá és én magam fogom megismerni. :)
2016. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

"Én szoktam vele beszélgetni, de nem magyarul. Ha magyarul akarsz vele beszélgetni, akkor magadnak kell próbálkoznod.


Vagy megtanulsz ógörögül és egyházi szlávul, legalább néhány sztenderd mondatot ;)"


Jaj ne már h istennek bármilyen nyelv kedvesebb lenne. XD Milyen materiális felfogás ez kérem szépen?

2016. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Az Istennel való beszélgetés olyan,mint egy nagytekintélyű baráttal való társalgás,csak nem szükséges hangosan,hallhatóan beszélni,hisz Ő érti gondolatainkat is.


Amikor elkezdünk kommunikálni vele,még nem ismerjük hangját.Nem tudjuk megkülönböztetni saját gondolatainktól.Ezért jó erre értő hallgatási gyakorlatokat folytatni:


Amikor elolvasunk a Bibliából egy szakaszt(Mindíg ima előzze azt meg, a megértésért!),vagy csupán imádkoztunk,csendben,gondolatok nélkül várjuk a választ!Sok esetben,a választ nem észleljük,a környezet zavarása miatt.

Hasznos Isten felé olyan kéréseket tenni,mint"Isten!Szeretném értékessé tenni ezt a napot!Adj lehetőséget valami jót tenni(bizonyságot tenni jóságodról,mosolyt fakasztani szomorú arcra,segíteni egy rászorulón,megerőssíteni egy csüggedőt,stb.)!A válasz,az a halk,szelíd hang mindíg megszólal,hogy"Nézz oda!Indulj!Ő az!"Ami után megtehetted a jót,idézd fel azt a jóra indító hangot!Az, Isten Lelke hangja volt.Egy idő után,már ráismersz erre a hangra.

Annyi bizonyos,hogy ez a hang mindíg a szeretet gyakorlására indít.

2016. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Csak imádkozz és majd Isten bemutatja neked saját magát. Isten az út az igazság és az élet. Ő segíteni fog hogy megtaláld életed útját. Ajánlom figyelmedbe a Bibliát mely győnyörűen ír Istenről. Amikor a farizeusok megkérdezték hogy mikor jön el az isten országa Jézus ezt felelte: Az isten országa nem szembetűnő módon jön el, nem lehet azt mondani hogy itt van vagy amott, mert az isten országa közöttetek van.
2016. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Azok,akik számodra érthetetlen,vagy mások imái ismételgetéseit ajánlják,elméd,szabadakarati döntéseid kikapcsolását akarják elérni.

Az Isten akarata szerinti ima élesíti az elmét,és nem kikapcsolja monoton szajkózással.

2016. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Te teremtenél olyan embereket, akikről tudod, hogy amikor a mennyből lejössz hozzájuk hasonló emberi testben, és megmutatod, mennyire szereted őket, akkor megkínoznak és megölnek? Isten a világ teremtése előtt tudta, hogy ezt fogják tenni vele, mégis lejött a földre. Miért? Mert szeret minket.

Te vállalkoznál egy olyan 33 évig tartó küldetésre, ahol a legkisebb bűn a küldetés meghiúsulásához és isteni mivoltod elvesztéséhez vezetne? Jézus megtette. Sosem vétkezett, bár sokszor könnyek között és hangos kiáltással kellett könyörögnie Atyjához.

Ha te lennél az egész látható és láthatatlan világ ura, vajon fáradhatatlanul szolgálnál másokat? Jézus szolgálta a betegeket, a rászorulókat, a szegényeket.

Ha hatalmadban állna rögtön eltörölni bárkit a föld színéről, aki bánt téged, megtennéd? Isten türelmesen neveli az ellenszegülőket.


Isten tökéletes és jó apuka, hű barát, szerető házastárs, jó pásztor és pártfogó. Ha ezekre gondolsz, vonzónak találod-e őt?

2016. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!