Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusra ma azt mondanák, hogy...

Jézusra ma azt mondanák, hogy antiszemita?

Figyelt kérdés

A bibliai történetekben (főleg János evangéliumában leírtakban) mindig elítéli a farizeusokat. Szót emel a "régimódi" zsidó szokások ellen. Még erőszakot is alkalmaz amikor kikergeti a kufárkodó zsidókat a templomból.


Összességében egy olyan kép rajzolódik ki róla, hogy szembement az akkori zsidó vezető réteggel.


Arról nem is beszélve, hogy olyan utálatnak örvendett a zsidók körében, hogy végül megfeszítették.


Ha ma élne antiszemitának bélyegeznék?



2016. okt. 18. 20:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az izraeli parlamentben tobb kepviselovel van bent a "Merec" nevu part.

Amit azok mondanak a zsido vallasrol, a zsido vezetokrol, ugy altalaban Izraelrol, azok mellett Jezus egyenesen szelsoseges cionista.

2016. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A zsidók 99%-a antiszemitának tartaná ma azt a valakit,aki Jézusként viselkedne.

Én mintegy 2 évig laktam ortodox zsidók közt(két rabbit gondoztam).Nem a levegőbe beszélek.

2016. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Véleményem szerint "nem", mivel az antiszemita alapvetően zsidógyűlölőt, zsidóellenest jelent. Jahósua maga is zsidó volt, őt Rabbinak szólították még ellenfelei is, a farizeusok. Ha ma élne, ma is beállna a zsidó vallás kereteibe, mint népe tagja, és élné egy igaz életmódját, persze úgy, hogy ami a zsidó vallásban már emberek hagyománya, arra rámutatna, hogy azzal hiába tisztelik Istent, ahogy Ézsaiás mondja. De nem lenne népének gyűlölője, vagy elárulója, szerintem az antiszemita ezt a fogalmat takarja. Lehet, hogy eretneknek tartanák, mint a karaita zsidókat a rabbinikusok, vagy mint a rabbinikusok a korai szadduczeus vagy esszénusokat, de nem tartanák zsidógyűlölőnek, egy olyan embert, aki maga is azt mondja a János ev. tanúsága szerint egy saamaritásus asszonynak, hogy a Messiás a zsidók közül támad, és hogy Jiszrael elveszett juhai közé jött, stb.
2016. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Girgoy ***** válasza:

Kedves Kérdező! A valóságtól egy kicsit arrébb raktad a súlypontot. Amit támadott Jézus az a vezetők képmutató viselkedése volt, ami azon alapult, hogy a törvény kevésbé fontos rendelkezéseit szigorúbban vették, mint a fontosabbakat. Jézus a zsidó törvény lényegét képviselte, és pl. Raj Tamás rabbi is elismerte, hogy Jézus példás izraelita hívő volt!


Tulajdonképpen Ő volt az egész törtvény és próféták beteljesedése, tökéletes megvalósítása. Azért nem vették ezt észre a papok és írástudók, mert már elszakadtak az Írás eredeti hangsúlyától, lényegétől, értelmétől. Ő egyúttal meg is haladta az Írást, többet mondott és tett annál (lásd pl. amikor nyíltan meghirdeti az ellenségszeretetet a "szemet szemért" elv helyett). Ha helyesen értelmezzük az üdvtörténetet, akkro tulajdonképpen Jézus a zsidó vallás egyfajta megkoronázása (is) volt. És a tanítványai, követői is zsidók voltak, tehát nem igaz, hogy minden zsidó utálta őt. Csak a defektes zsidók. Éppen ezért nem is volt Ő antiszemita.


Mellesleg ezért nem értek én egyet, ha keresztények antiszemiták lesznek. Mi a zsidóknak köszönhetjük, hogy a történelem kezdete óta fennmaradt az igaz hit és az Írás, amelynek megkoronázásába mi már csak beültünk. Maga Jézus is megmondta (pl. amikor a pogány asszony könyörgött az ördöngös lányáért), hogy Ő elsősorban az izraelitákhoz jött. Jó lenne, ha ezt maguk a zsidók is tudatosítanák. Ha mesterségesen szítjuk az ellenségeskedést zsidók és keresztények között, azzal még idegenebb lesz számukra az az Örömhír, ami első körben pont nekik szólt!

2016. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Kedves 13.Hsz!


Az érvelésed igaz keresztény gondolkodás szerint,de nem muszlim,és zsidó gondolkodás szerint.


Pl.Ha üzletet kötsz egy zsidóval egy autó megvásárlására,de kiderül,hogy a sebességváltójában nincs sem fogaskerekek,sem olaj,csak az üres szekrény,amikor te felháborodva tiltakozol emiatt,te antiszemita vagy,hisz egy zsitót becstelen üzlettel vádoltál meg.


Ha valaki egy zsidót megvádol bármilyen alaposan is,az antiszemita.

(A zsidónak nincs megoldása a bűnre,s ezért önmagát emberi törvényeken felülinek tartja,hogy ne legyen bűntudata.)Nem működik.


Amikor zsidó kollegámat New Yorkban megvádoltam,hogy gyakorlatilag semmit sem dolgozik,és szerszámot is csak akkor vesz kezébe,ha barátja riasztja,hogy jön a főnök,s ezzel a szombat parancsolatát megszegi("...hat napon át munkálkodjál,s végezd minden munkádat...")én antiszemita lettem.

Nem gyűlöltem,nem jelentettem a zsidó főnöknek,nem ártottam neki semmit,csak szembesítettem bűnével.Ez a tény tett engem antiszemitává.


Krisztus temérdek dologban szembesítette a zsidókat bűnösségükkel,ami-a zsidó gondolkodás szerint-antiszemitává tette,hiába áldozta életét is értük(is).

2016. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Talán emlékeztek,hogy egy vicces ember babaszappanokat tett a szegedi zsinagóga kerítésére,aminek rettenetes antiszemitázás lett a következménye Telavivtól Kamcsatkáig.(A zsidókból készült szappan rémhírét,már egyetlen számottevő zsidó történész sem hiszi el.)


Ha egy ilyen ormótlan viccelődésből antiszemita Magyarországot festettek le,mit szólnának,ha meszelt síroknak,koszos köcsögöknek minősítené őket Jézus ma?(Mt 23:5,27)

2016. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#Utolsó:


?

2016. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!