Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik antiszemitizmus,...

Ha létezik antiszemitizmus, akkor létezik antihamitizmus (ázsiai), és antijafetizmus (europai)?

Figyelt kérdés
Vajon be lehet vetni megfelelő esetben?

2016. szept. 1. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem. Az antiszemitizmus megbocsáthatatlan, mindent visz.


Még akkor is, ha nem csak a zsidók szemiták, hanem az arabok is. Mégis, antiszemitizmus kapcsán mindenki csakis az előbbiekre gondol.

2016. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A hamiták többé-kevésbé az afrikai népek, nem az ázsiaiak.
2016. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen van, de nem akkora mértékben és tettekben
2016. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
#1: Újabb "értelmes" válasz.
2016. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor helyes, ha például Sorost, Merkelt, Junckert stb... Antijafetitának bélyegzünk? Elnyerhetik érte a méltó bűntetésüket?

Valójában ez lenne a kérdés lényege...

2016. szept. 1. 16:24
 6/13 anonim ***** válasza:

A kérdést egyedül te hegyezed ki Noé három fiára. Az antiszemitizmus egyértelműen a zsidók ellen irányul, annek ellenére, hogy az arabok is sém leszármazottai, de vannak egyéb sémi nemzetek is. Aki az arabokat utálja, az nem a származásuk miatt teszi ezt, hanem a szilaj természetük és a vallásuk keveredése miatt. A zsidókat azonban alanyi jogon gyűlölik a nemzetekben. Még olyan nációk is, akik maguk is ki vannak téve a rasszizmusnak. Például az afroamerikaiak is rendeztek már tüntetést zsidók ellen valamikor a hetvenes vagy nyolcvanas években.


Hogy válaszoljak a kérdésedre, az általad említett néven még soha nem hallottam egyetlen nemzet ellen irányuló gyűlöletet sem emlegetni, így valószínű, hogy legfeljebb a hasonlóan filozófikus beállítottságú emberek fejében létezhet. Egy biztos, hogy egyetlen nemzet ellen sem irányul olyan globális gyűlölködés, mint a zsidók ellen, és ezt nevezik eredetileg antiszemitizmusnak. Azt nem teljesen értem, hogy miért nem judeofóbiának, vagy valami hasonlónak nevezték el. Talán ugyanazért, mint amikor a takarítót higiéniai menedzsernek, a rakodót pedig logisztikai asszisztensnek nevezik el: mindenki tudja, hogy miről szól a dolog, mégsincs direlt kimondva, pontosabban kozmetikázva van kimondva, hogy elegánsabban hangozzon.

2016. szept. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Asperrimus, tökéletesen egyetértek. És igen, direkt Noé fiaira hegyeztem ki az elnevezést. Érdekes dolog ez nem?
2016. szept. 3. 08:11
 8/13 anonim válasza:

"így valószínű, hogy legfeljebb a hasonlóan filozófikus beállítottságú emberek fejében létezhet." neked, a kérdező, hol filozófikus beállítottságú? Most őszintén?

Mi, az, hogy antijafetizmus? És még komolyan ki is írsz ilyen baromságokat?

Tisztázzuk: az antiszemita, nem csak a zsidók ellen irányul, mert ahogy azt előttem is megírták, az arabok is sémita leszármazottak (hogy melyik, ne menjünk bele, túl messze vinne minket), így rájuk is vonatkozik az antiszemitizmus.

Az a fajta rasszizmus, ami csak a zsidók ellen van, azt antijudaizmusnak hívják, van ilyen fogalom, ha nekem nem hisztek, akkor David Nirenberg könyvében keressétek a választ. Tehát, de kitaláltak erre is egy specifikus szót.

Olyan pedig, hogy antihamitizmus nincs, mert hamitizmus se van. Hám, hámi, hamita létezik, de az egy afroázsiai nyelvcsalád, azaz a sémi-hámi nyelvcsalád. Észak-Afrika, Közel-Kelet Nyugat-Ázsia területeken beszélek ezen család nyelveit. Viszont amúgy tény és való, hogy nem csak a zsidók, de az arabok, s az afrikaiak is ki vannak téve globális a gyűlöletnek, aminek nagyon nem kéne így lennie.

Az antijafetizmusoddal meg tényleg nem tudok mit kezdeni. Fejtsd már ki, hogy ez alatt mit értesz, légyszíves.

2017. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jajj de jó. Végre valaki idetévedt ehhez a kérdéshez! Aminek valljuk be elég kevés az esélye. Ugyanis, ha beirod a gugliba az antijafetism és antihamitism szót, akkor a találatok számán tisztán látszik, hogy ezen fogalmak szándékosan el vannak tussolva. Nincs olyan szó, hogy antijafetizmus? antijafetita? Akkor olyan sincs, hogy antiszemita. Remélem a fenti fogalmakat minél többen átveszik és hangoztatják, mert akkor az antiszemita jelző háttérbe szorul, és elöbb-utobb nem tudnak vele mit kezdeni. Antijafetizmuson az indogermán népek gyűlületét értem, amit a nemzetköziek versenyszerűen űznek.
2017. nov. 5. 19:44
 10/13 anonim válasza:

Utolsó vagyok.


Azért nem jönnek elő találok, mert ilyen nincs, antiszemitizmus viszont van. Minek tussolnák el? Senkinek nem áll érdekében. Miért akarod, hogy háttérbe szoruljon az antiszemitizmus fogalma? Miért fáj az neked, ha tudomást veszünk róla, s így talán tenni ellene? Ha jössz a globalista/zsidó összesküvéssel itt fogom magam összesz arni a röhögéstől.

2017. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!