Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Feltámadás után mit fognak a...

Feltámadás után mit fognak a földön csinálni az emberek?

Figyelt kérdés

Mert ugye nem a Mennyországba támadnak fel, hanem ide (vissza) a földre.

Akkor majd mehet heti 6 napon át a munka gépek nélkül és kapunk 1 pihenőnapot?



2016. okt. 20. 17:45
1 2 3 4
 21/34 Molnár Sándorné ***** válasza:

T. 19/20-as!

Valóban azt mondta Jézus az apostolainak, ami a János 14:2,3-as verse ir. De vajon kiknek mondta ezt?

Az apostolainak, akik egy kiválasztott csoport első tagjai voltak. A Jelenések könyvében olvashatunk arról, hogy egy bizonyos, meghatározott számu ember lesz az, akik majd valóban a haláluk után felmennek a mennybe.

Ezt a csoportot nevezi a Biblia 'felkenteknek, kicsiny nyájnak, társörökösöknek...stb.' Ezeknek a száma meghatározott, 144000. Erről a Jelenések 14:1-5-ig tartó versekben olvashatsz. Sokan mondják azt, hogy ez a szám csak 'képletes'. De nem igy van. Mert a Biblia emlit egy másik csoportot is. A János 10:16 ezt irja: "Más juhaim is vannak nékem, amelyek nem ebből az akolból valók, azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra, és lészen egy akol és egy pásztor".

A Jelenések 7:9 ugyan erről ir: "Azután látám és imé egy nagy sokaság, amelyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből, és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak."

Itt láthatóan azt irja, hogy 'más juhai is vannak Istennek, akiket elő kell hozni, és ezeknek a száma nem megszámlálható, bármennyi lehet. Ha a 144000 csak képletes szám lenne, akkor nem lenne értelme szembeállitani vele a 'nagy, megszámlálhatatlan sokaságot'.

Bár ez a nagy sokaság hitben csatlakozik a felkentekhez, de - nem abból az akolból valók -, különböznek a reménységükben. A felkentek mennyei elhivásuak, mig a nagy sokaság a földi örök élet várományosai.

Az 1000 éves uralomról ir a Jelenések 20:4-6-os verse.

Viszont ujból felhivom a figyelmedet a Prédikátor 1:4 versére, majd a Zsoltárok 37:9, majd a 29-es versekre. Te hogy érted ezeket? Mert szerintem teljesen világos, hogy Jézus a társörököseivel uralkodik majd a földön élő 'nagy sokaság' tagjain, akik az örök életet kapják ajándékul Istentől.

Üdvözlettel:Judit!

2016. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 How Arrow ***** válasza:

" De vajon kiknek mondta ezt?

Az apostolainak, akik egy kiválasztott csoport első tagjai voltak"

Ez egy hazugság ami az örtoronyba volt megfogalmazva. A tanitványok se az azt követő keresztények nem is gondoltak erre a kérdésre és Jézus nem a 144000-nek jött prédikálni hanem amit mondott minden emberre érvényes aki elfogadja Őt

Se az Atya se Jézus nem személyválogató két tábor lessz Jézus bal és jobb keze felöliek.

A 144000 nem áll szembe a nagy sokasággal, ezt csak az örtorony állitja.

A 144000 eggyüt van a nagy sokasággal.


Ján 14:2 Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem [volna], megmondtam volna nektek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

Ján 14:3 És ha majd elmegyek és helyet készítek nektek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy ahol én vagyok, ti is ott legyetek.


1Thess 4:15 Mert ezt mondjuk nektek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, éppen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.

1Thess 4:16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;

1Thess 4:17 Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.

1Thess 4:18 Annak okáért vigasztaljátok egymást e beszédekkel.


két kérdésem van.


1. itt Pál tudta hogy a 144000 közzé tartozik és csak a 144000-nek irta a levelét?


2.Hogy lehetséges hogy egy bizonyos csoport Jehova tanujának vallja magát, és

Jézus szavait kiforgatja és meghazuttolja.


Jézus megmondta hogy majd jönnek hamis krisztusok és hamis próféták.

2016. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#22


de ha a 144000 nem "valogatott szemelyek" (vagy nem tudom minek nevezzem) akkor miert van kulon kiemelve? kik ok? ha a tomeggel "egyenranguak" (szinten csak erthetoseg kedveert)


nem vagyok Jehova tanuja, de az o vilagnezetuk is erdemes tanulmanyozni, valami okuk kell legyen, pusztan csak anyagi okuk lenne?

2016. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 How Arrow ***** válasza:

A Sátán az éden kertjében ugyan azt mondta mint Isten csak megkérdőjelezve

Isten szavát kiforgatta a maga célja elérésére.

Azóta is ez folytatódik,

Aki azt mondja hogy Ő hirdeti az igazságot és azt összevetve a bibliával ellenkezik a szava az mind hamis krisztus és hamis próféta.


Megváltoztatni Jézus igéretét.

te minek ninősitenéd?

2016. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

en a 144000 ezer kulonlegesegere kerdeztem ra nem arra hogy mennyire hamisak az "eretnekek szektasok" stb.


#22

"A 144000 eggyüt van a nagy sokasággal."


akkor ok a "mi" akolunkbol valoak?


#21 esel ellentetben akkor ez a szam csak kepletes?

2016. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

János Apostol 2 helyen beszél a 144 000-ről,és a nagy sokaságról:Jel 7-ben,és Jel 14-ben.Amilyen jellemzőket felsorol a 7 részben a "144000"-ről,ugyanazokat írja a 14.fejezetben a "nagy sokaságról",és fordítva is igaz.

Ebből az a következtetés vonható le,hogy a kiasztikus szerkesztéső Jelenések könyvében a 144000,a 12 teljesség száma,szorozva a nagyon nagy teljességgel(12000-el),eljutunk a nagyon nagyon sok emberhez,vagyis a nagy sokasághoz.


Magánvéleményem:


Isten igazságos,és Nem akar egyeseket üdvözíteni,míg másokat különlegesen üdvözíteni.Nem olyan,mint egy kivételező apa.

2016. okt. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#26

koszi erre a masik allaspontra lettem voln kivancsi igy mar ertelmet nyert amit nem ertettem

2016. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

9- valami hasonlóban volt már részem, csak nem mindegy,hogy kényszerből kell alkotni vagy szórakozásból- szerintem


10-lehetőséget biztosít Isten arra,hogy meghaljak?

Megrémiszt az örökké ! Ha nem kell semmit csinálni az is baj, mert akkor mi értelme van,ha meg dolgoznod kell az sem frankó. Nyilván valami könnyebbre vágyik az ember.

Az tuti,hogy nem szeretnék nudizni és szántani vetni !


Szerintem ha a halállal megszűnik az éntudat az azért nem rossz,mert nem tudunk arról, hogy halottak vagyunk.

Ez nem is olyan rossz. Sőt jobb annál a változatnál,hogy örökké kínoznak majd.


14- Önfenntartó biogazdálkodást fog folytatni mindenki?

állatokat etetni korán reggel,szart lapátolni,kapálni az ágyást... mindezt örökké... hm...


Mi értelemet az az életnek ha örökké tart?

Mi van ha valaki nem termel magánka semmit? Éhezni fog?

Belebetegedni nyilván nem fog,mert, hogy az nem is lesz.


Tuti szar dolog megöregedni és meghalni ,de ettől kerek az élet. Ha ez nincs akkor semmi sem sürgő és kevesebb értéke is van.


14-16 - Valakinek nincs igaza ! Ennyire nem egyértelmű a Biblia? Hát ez szép...


17 ! Van értelme a földön fénysebességgel közlekedni?


19- akkor mégiscsak a naturalizmus lesz?


20-,,Amúgy a feltámadás fogalmon gondolkozol?!" hm ?


Itt a földön azért kell dolgozni,ténykedni,hogy éljünk,megéljünk. A nyaralásért is dolgozni kell. Meg vna is mit kipihenni.

Minden ilyesmi értelmét veszti ha nem kell dolgoznod az életben maradásért. Fénysebességgel közlekedünk.

Meghalni úgy sem tudok és beteg sem leszek akkor minek kell ételt termelni?

Mi értelem van annak,hogy -emberi ésszel felfoghatatlanul sokáig- örökké önellátásban élek?

Ott is el kell tartanod magad meg itt is csak annak sose lesz vége.


Az emberi lét értelmetlen szerintem.

Isten azért teremtette az ember,hogy gyönyörködhessen benne. Nincs célunk. Házi kedvencek vagyunk akiknek annyi a dolguk,hogy a gazda örüljön neki.

A különbség annyi,hogy nem fog etetni minket hanem nekünk kell előállítani a napi betevőt?

2016. okt. 24. 12:28
 29/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#28 talan mar irtam hogy tul foldhozragadtan, anyagi vilaghoz, erzeki elethez, testi elethez ragaszkodsz

sajnos az ember mast nem tud mert mast nem tapasztalt


buddhizmus hitenek vegcelja tudtommal a nirvana

a vegso megsemisules


bibliai pokol is ehez hasonlo, az orok halat jelenti es igen akkor nincs erzekelesed nem fogod fel hogy halott vagy


jelenesek konyve 20:14

masodik halal

te most meghalsz egyszer de feltamadaskor te is feltamadsz es mivel az uj foldre nem kivankozol akkor ez a masik

ehetoseged

igy szamodra a buddhizmus lehet a legmegfelelobb szerintem

2016. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Buddhizmus

Gautama Buddha úgy jellemezte a nirvánát, hogy a tökéletesen nyugodt tudat állapota, amely megszabadult a vágyakozásoktól, haragtól és egyéb kínzó állapotoktól ( klésák ). Ez egyben a "világ végét" is jelenti, hiszen nem marad utána öntudat és a tudatnak nincs határa. A tudat megleli a békét az egész világgal, együtt érez minden lénnyel és lemond a rögeszmékről és a berögzülésekről. Ezt a létező alaköltés szenvedéseinek lecsendesítésével és az újabbak megszületésének megakadályozásán keresztül éri el. A nirvánában a vágyakozás és utálat gyökere kerül kiirtásra. Ezután az ember már nincs kitéve szenvedésnek ( páli: dukkha) és további újjászületéseknek a szamszárában . A

páli kánon szerint a nirvánában megtapasztalható a dolgok üres természete (súnjata) is.

A Dhammapada [8] szentírásokban Buddha azt mondja, hogy a nirvána a "legnagyobb boldogság". Ez egy kitartó, mindent átható boldogság, amely a megvilágosodással keletkező nyugodtsággal jár. A nirvánát kísérő tudást a

bodhi (megvilágosodás) szó fejezi ki.


[link]


csak mert teged nem elegit ki az ami szerintem a tokeletes cel vagyis az orok tokeletes elet

nem pedig az orok tokeletes halal...

2016. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!