Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok miért súlyos bűn...

Katolikusok miért súlyos bűn vasárnap misét elmulasztani?

Figyelt kérdés

Gyónás terhe mellett.

Nem nagyobb bűn közönyösen ott ülni és letudni az egészet?

A hitnek erről kell szólnia?



2016. okt. 24. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Nem azért járunk templomba, hogy "letudjuk az egészet".

Ha te csak azért mész, akkor tényleg inkább maradj otthon.

2016. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
70%

Nekem úgy tanították, hogy Isten a barátom. Mindenki tudja, hogy a barátsággal törődni kell. Akár ember akár Isten. Vedd úgy, hogy ha misére mégy akkor elmész a barátodhoz a házába, hogy beszélgessetek, vagy hogy szimplán csak együtt legyetek. (és ha már itt tartunk... ha éppen beszélgetsz a barátoddal, akkor nem unatkozol, hanem rá figyelsz...)


Ha mondjuk nem mész áldozni, akkor az olyan mintha megbeszélnéd a barátoddal, hogy mondjuk vasárnap hétkor elmész hozzá. Nagyban készül ő is meg te is. És amikor eljön a hét óra, elmégy a házához, de nem mégy be hozzá. Érted?


Ha pedig még nem tartassz ott, hogy Isten a barátod/ legjobbbarátod, akkor imádkozz többet, vagy beszélgess vele, olvasd a Szentírást...


És honnan tudod, hogy válaszolt- e? Ne arra számíts, hogy majd úgy fog veled beszélgetni, mint az átlagos emberek. Lehet, hogy kérdezel tőle valamit, de a választ egy másik embertől kapod meg, vagy pont olyan részt olvasol a Bibliából, ami válasz a kérdésre.

2016. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Nekem azt tanították, hogy a közösség miatt. De már nincs közösség, mert csak egy személy beszélhet szabadon, a többiek csak ugyanazt a szöveget adják elő hétről hétre. Nem beszélhetik meg egymással és a pappal sem azt, amit a pap előadott. Úgyhogy ez az érv megbukott.

Jézus jelen van az Oltáriszentségben.

2016. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

"Isten nem lakozik kézzel csinált templomokban, bennetek van."

Érted? Bennetek van!

A bűnt ember találta ki...

2016. okt. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Jak 1,27. Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.
2016. okt. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%

Jak 1,22. Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.

Mt 7,24. Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:

Mt 7,26. És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:

2016. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont ezért szimpatikus a katolikus vallás, bár nem gyakorlom, és megkeresztelkedve sem vagyok. De ha valamikor a vallásosság mellett döntenék, nem keresgélnék máshol. Itt ugye nincs félvállról véve a dolog. Van kerete az egésznek, vannak kötöttségeid, kötelezettségeid, nem ilyen langyi "Isten nem lakik templomban, vagyis azt csinalok amit akarok" téma :) Én ha templomba járnék, és hívő lennék, nem tudom elképzelni, hogy ne vegyem komolyan legalább arra a kis időre a dolgot. Szerintem nem olyan nagy áldozat, beleférne az életembe. Egyébként nyilván nem ideális eset az sem, hogy közönyösen végigülöd az egészet.
2016. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!