Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a katolikus és...

Mi a különbség a katolikus és a református vallásban?

Figyelt kérdés

Valamit másképp magyaráznak a Bibliából?


Azt tudom, hogy a katolikusoknál papok meg apácák vannak, meg cölibátus, a reformátusoknál lelkészek és lelkésznők és ők házasodhatnak is.


De valamit másképpen magyaráznak, másképpen értelmeznek Istennel, Jézussal kapcsolatosan?


Vagy másra helyezik a hangsúlyt?



2016. okt. 31. 13:36
1 2
 11/16 kzs ***** válasza:

@ 3-as


Ezt már nem tudod szó nélkül hagyni??

Ugyan micsodát?

Azt hogy válaszoltam? Nézd, nem akartalak megsérteni, de úgy gondolom, hogy én kizárólag a kérdésre válaszoltam (és nem tértem rá se a Jehova Tanúira, se a Szabadkeresztényekre, se semmi olyan témára, aminek semmi köze az adott kérdéshez).

--------------

Megsértődtél?

Szegény ismerősöd...egyem meg... Figyelj csak, Isten Igéjének a közvetítése még soha senkit nem károsított meg, úgyhogy a barátod élete kb. akkor ment tönkre a Hit Gyüliben, amikor a nagymamámmal közölték hogy többé már nem lehet pillangó... szegény mamikám ezt annyira zokon vette, hogy többé már nem mer repkedni virágokra!

Na ennyit ezekről a sérelmes baromságokról.


Ami pedig engem illet, nem emlékszek arra, hogy akárcsak egyszer is szánalmas levelet írtam volna. Az hogy az illető nem érti meg, az az ő dolga. De én, amit írtam, hitbeli meggyőződésből írtam, és nagyon úgy emlékszek, mintha más nem értette volna, hogy honnan jön ez és ez.

Jogomban állt válaszolni.


Amit Jézussal kapcsolatban kérdeztél: igaz, hogy nem titkolt el semmit, ennek ellenére "fetrengés" szó címmel sokan nem tudják, hogy igenis volt (és a mai napig is van) gonosz szellemektől való szabadítás, valamint a Szent Szellem vétele.

Ja, és ha nem tévedek, ezt olvasom az 1Kor 3/2-ben int arra a SzentÍrás, hogy olyan dolgokat tárjunk ki az emberek elé, amiket el bírnak viselni.

Namármost, ugye nem biztos, hogy minden TV-t néző emberben megtörtént a kereszténnyé válás 3 alappillére: lehet hogy csak formálisan keresztények, vagy még úgy se.

Na ezért nem fogsz látni műsoridőben olyat, amit...

-----------------

Ami pedig a nyelveken szólást illeti: amit leírtál ezzel kapcsolatban, az konkrétan az imádkozást jelenti.


Ugyebár a mai napig is olyat láttál, hogy egyvalaki (a vezető lelkész) értelemmel imádkozott, a többiek pedig nyelveken.


És ugye tanít arról a Biblia, hogy nyelveken szólással az Istennel beszélünk titkos dolgokat, amiket csak Isten ért? Hát tanít!

Akkor te honnan veszed, hogy ezt a karizmatikus "hablatyát" Isten nem érti??

---------------

Ami pedig a koszos ruhát, meg a koszdobálózást illeti, figyelj csak: köztudott (és ez nem koholmány), hogy a Katolikus Egyház (KE) történelme során egyre másra láttak napvilágot olyan pápai bullák és enciklikák, amiben förtelmesen nőttek ki azok a Mária tanok, amik még csak köszönőviszonyban sincsenek a Bibliával (bálványimádás).

Hogy hogyan tettek be a kereszténységbe förtelmesnél förtelmesebb pogány és okkult elemeket? (okkultizmus)

És ugyebár a bálványimádás és az okkultizmus 2 olyan elem, amikkel - a SzentÍrás szerint - garantáltan kizárja magát az illető a Menny Királyságából (hacsak meg nem tér belőle)


Hogy az évszázadok során az éppen aktuális pápa hogy

tette magát az Istenhez hasonlóvá, és végül "Krisztus földi helytartójává"?


Hogy cserélték le Isten Szent Szellemét képekre, és szobrokra: és már mindjárt azok vezetnek igazságra és nem a János 15-ben foglaltak? Fizikálisan ábrázolni a Szentséget....


Lényeg hogy te már nem vagy a kereszténység börtönének tagja. Hát persze hogy nem...:D

------------

Ezt kérdezed: "a karizmatikus vezetők teljesen elvakították a látásodat?"

> Ó nem! Nem kedves 3-as válaszoló!

A mi karizmatikus vezetőink soha nem írtak le olyat, mint amit a "II.János Pál" fantázianevet felvett Vojtyla, hogy "legtisztább szűz üdvözíts minket", meg "magasztalunk téged legszentebb Istenszülő" !


Tudod, mi annyira elvakultak vagyunk, hogy ha a vezető lelkészünk ilyen és ehhez hasonló gyalázatos eretnekséget írna, vagy ha ott térdelne a Mária-bálványszobor előtt, vagy ha az iszlám Koránt csókolná, netán hindu-pogány istentiszteleten kapnák, MENNE!!

2016. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kzs ***** válasza:

@ 3-as


Mellesleg sem a szaja, sem a Péter nevű válaszoló nem én vagyok, és igazuk van.


A katolicizmus igazi volta ezeknek a tényezőknek az egyvelegéből áll:


1. hamis tanítások (szaja válaszoló)

> a SzentÍrást kiegészítik vele, holott a Jelenések Könyvének utolsó része világosan megírja, hogy az Igéhez se hozzátenni, se elvenni nem lehet.

> A SzentÍrást súlyosan sértő tanítások: Mária-tanok, Védőszentek tana, Purgatórium, stb.


2. A SzentÍrásból megfelelően átvett és gyakorolt igazságok: Isten 3 kinyilatkozása: Atya, Fiú, SzentLélek. Hiszik hogy Jézus a Krisztus, hiszik hogy született, meghalt és feltámadt (bár magával a feltámadás tényével nem igazán tudnak mit kezdeni)


3. Okkult és pogány elemek bevitele és tartása (az ábrázolásokon pl. a földgolyót tartó kis Jézus, aztán a kagyló, a pápai süveg, a mindent látó szem, a toboz, stb).

Mindez kiegészül bálványimádással


4. Legendák: Jézus háromszor esett el a kereszttel (a SzentÍrás nem ír róla), Veronika-kendője (Veronika megtörli a szenvedő Jézus arcát, ily módon nyomot hagy az arcáról. Innen lehet következtetni Jézus arcára. Ezzel szemben a Bibliában nem szerepel Veronika).

Keresztvetés: nem szerepel a Bibliában, se Jézus, se a korai apostolok nem tanították.

--------------

Református: ahogy azt "szaja" nevű válaszoló írta, a református mindezt megreformálta Isten Igéjére alapozva.

Ott nem találod meg a Máriáról alkotott hamis tanításokat, sem pogány és okkult elemeket.


Szakítottak a vallási vezető tekintélyével is: ott nem találsz "Krisztus földi helytartóját", se "Szentatyát".

Nem találsz se képeket, se szobrokat.

Az Istentiszteletükön pedig - szemben a katolikussal - nem áldozzák fel újra Krisztust - hanem az Igét hirdetik.


Röviden: a református jobb.

2016. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kzs ***** válasza:
100%

Pétertől idézem: "A Római katolikus vallás gyakorlatilag a IV. századtól létezik, amikor a kereszténység államvallássá lett. Nagyon sok mindent megváltoztattak az eredeti bibliai tanításokhoz képest és ez ellen léptek fel a reformátorok."


Pontosan így van. Röviden így, ebben a két mondatban lehetne összegezni a két különbséget.

2016. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30%
Ne a különbséget keresd! Egy legyen a lényeg: Jézus! Ne érdekeljen, hogy katolikus vagy református: Őt sem az érdekli! Őt az érdekli hogy fogadd el az általa felkínált örök életet!
2016. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
63%

A leglényegesebb különbség,Isten kinyilatkoztatása,a Biblia,és a hagyományokhoz való viszonyban van.


A reformátusok lerögzítik,hogy a Biblia(Ó,és Újtestamentum)Istentől ihletett könyv,ami minden egyéb kinyilatkoztatás viszonyítási alapja.

Mivel Isten nem változtatgatja akaratát,az előzőhöz képest nem ihlethet ellenkezőt,vagy eltérőt.Elfogad minden újabb kinyilatkoztatást,ami nincs ütközésben a Biblia tanításával,de elutasít minden azzal ellenkezőt.


A katolikusok,a Bibliát,a hagyományok részeként értelmezik,de az"újabb kinyilatkoztatás",vagy a korábban "apokrifnek" nyilvánított íratok hasonló,vagy fontosabb szempontok az isteni kinyilatkoztatások közt.

Ebbe belefoglaltatik,hogy az embernek isteni dolgokban is vétójoga van,ha az,az apostoli hagyomány alapján jogot örökölt.(A pápai enciklika-mint friss isteni kinyilatkoztatás-fontosabb a Biblia szavánál.)


A reformátusok szerint Isten földi helytartója,a Szentlélek,míg a katolikusok,ezt -Péter apostol utódaként- a római pápában látják.


Vannak fontos rászletkérdések,mint az úrvacsora,vs áldozás,bűnvallomás Istennek,vs gyónás,egyetemes papság,vs szentségek,minden bűn halálos kegyelem nélkül,vs bocsánatos,és halálos vétkek megkülönböztetése,stb.,de ezek részletkérdések.

2016. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Péter 9. válasza korrekt,kivéve a Katolikus-vagy magyarul egyetemes keresztény egyház megalakulása okát.


A kereszténység,a Biblia(Ó,és Újszövetség)kanonizálásával válhatott egyetemessé,és Nagy Konstantin császár türelmi rendeletére válhatott vallássá.

2016. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!