Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a megszállottság?...

Létezik a megszállottság? Belénk bújhat az ördög?

Figyelt kérdés

Gonosz démonok,szellemek belénk költözhetnek?


[link]


A különböző egyházak mit tanítanak erről és mi a véleményük amikor valaki állítja,hogy tűket hányt.

aki nem hisz az ilyesmiben az mivel magyarázza azt ami mással megtörtént?

A Biblia mit tanít erről?



2016. okt. 18. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Igen, a Ferikébe is belebújt, aszt követelte a montenbájkot a mádárás teszkóból ekszözájzbúkkal.
2016. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

"A különböző egyházak mit tanítanak erről és mi a véleményük amikor valaki állítja,hogy tűket hányt.

aki nem hisz az ilyesmiben az mivel magyarázza azt ami mással megtörtént?"


Te mivel magyarázod azt, hogy én egyik éjjel elteleportáltam a Ksytnakk bolygóra és haverkodtam a helyiekkel?

Szerintem erre is elég nehéz magyarázatot találni, nem?

Elvégre, nem is egy nyelvet beszélünk.

2016. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem létezik, legalábbis az emberiség eddigi tapasztalásainak összessége alapján. A Biblia nem tudom, mit tanít erről.
2016. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

# 3


"Nem létezik, legalábbis az emberiség eddigi tapasztalásainak összessége alapján."


Neked aztán bazi nagy rálátásod van az "emberiség eddigi tapasztalásainak összességére".

Még azt sem tudod, hogy a különböző világvallások mit tanítanak erről.

2016. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

"Neked aztán bazi nagy rálátásod van az "emberiség eddigi tapasztalásainak összességére".

Még azt sem tudod, hogy a különböző világvallások mit tanítanak erről."


Nem is érdekel. Én csak azt tudom, hogy eddig még semmilyen tudományosan helytálló bizonyíték nincs arra, hogy az "ördög általi megszállottság" egy létező jelenség, és nem csak egy elavult magyarázat biztos mentális-idegi betegségekre. Persze lehet, hogy nincs igazam - de ez esetben könnyen megcáfolhatsz: csak be kell linkelned egy bírálaton átesett, hitelt érdemlő tudományos kutatást, amely bizonyítja, vagy legalábbis erős érveket sorakoztat fel amellett, hogy egy idegen, önálló akarattal rendelkező, intelligens erő irányítja egy ember testét.

2016. okt. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Az"ördögűzés"minden krisztuskövető kötelessége,élete minden pillanatában!


Sokan tévednek,hogy az ördögtől megszáltak,csak valamely pszichózisban szenvedők.

Az ördög igen változatos módokon igyekszik megszállva tartani minket.Ezek,elsősorban szenvedélyeinken figyelhető meg,a zabálástól,a drogok élvezetéig,de ilyen eszköz a különböző betegségek,a náthától a rákig.


Az ördög megszállásától való szabadulás nem valami ezotérikus hókuszpókusz,hanem Isten "szeretet törvénye"követése az egészségre(mértékletességre)vonatkozó törvényektől,az erkölcs Jézus által bemutatott szabályaiig.


Kik ennek közvetítői?

Elsősorban a Biblia szerzője-Isten Lelke-és maga a Biblia.Ezek beosztott szolgái,vagyis Krisztus követői,az egyszerű kereszténytől,a püspökséggel szolgálókig.

Kulcs mindezekhez:


Az ördögök elleni küzdelemhez hatalmat csak Isten adhat!Ő sosem kér ezért fizetséget.Aki fizetséget kér más hatalmáért,az tolvaj,csaló,tehát Isten ellensége,vagyis az Ördög szolgája!...FUSS ELŐLE!


Az ördögűzést minden esendő embernek igényelnie kell Istentől!

2016. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

A bibliában Jézus űzött ördögöt.

Sőt olyan rész is van, hogy meghagyja a tanítványoknak, hogy üzzenek ők is az ő nevében


Amúgy pont nemrég néztem erről egy műsort. Abba mondták, hogy van hivatalos ördögűzö képzés és minden egyházmegyébe van ördögűző. Szóval ilyen formán ez létező dolog.

Persze nem gyakori, sőt kimondottan ritka, hogy ilyen szertartást végeznének. Vatikáni engedély kell hozzá meg minden...

2016. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
Gyanítom,hogy Jézus nem fog engedély kérni a méltóságos Vatikántól!
2016. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kzs ***** válasza:
41%

@ Előbbi: igaza van.

A Bibliában sohasem szerepel a mai Vatikánnak semmiféle tekintélye.

-------------

@ Kérdező


Amire rákérdeztél, az igenis létezik (bár a szabadítást nem feltétlenül egy katolikus pap fogja képviselni...)


Ha olvasod a Bibliát, te magad is rájössz, hogy Jézus munkásságának - de később, a korai apostoli egyház létrejötte utáni időknek is - komoly részét képezte a gonosz erőktől, démonoktól való szabadítás.

Pál apostol nem véletlenül foglalkozik szellemi harccal az Efézus-levélben.

2016. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kzs ***** válasza:
25%
(nem a 9-es, hanem a 8-as válaszra írtam, hogy igaz.)
2016. okt. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!