Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtad, hogy létezik egy...

Tudtad, hogy létezik egy jézusnál sokkal idősebb Napisten, Esus?

Figyelt kérdés

Tudtad, hogy létezik egy jézusnál sokkal idősebb Napisten, Esus (jé, micsoda véletlen, hasonlít a nevük..) akit szintén keresztrefeszítettek és szintén feltámadt a mítosz szerint? Tudtad, hogy Dionüszoszt is keresztrefeszítették és ő is feltámadt? Tudtad, hogy számos Nap és egyéb pogány Istenség magáénak tudja ugyanazokat a tulajdonságokat, amit a jézus karakterre aggattak rá? Ezek az Istenségek sokkal idősebbek a bibliánál. Nem furák számodra ezek a dolgok?

Az se fura számodra, hogy a világ és a civilizáció bizonyítottam idősebb annál, mint amit a bibliád állít? Az se fura, hogy a Föld nem lapos, miközben a biblia azt állítja?

Mi lenne, ha elkezdenél végre kritikusan gondolkodni a hiábavaló vak hit helyett?



#lopás #Ne őlj
2016. nov. 4. 15:33
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

#6


A te szellemiséged egy az egyben Tertulliánuszt idézi

"Credo quia absurdum" -Hiszem, mert képtelenség.


Illetve az alábbi ókeresztény nótácska is jól tükrözi a hozzáállásodat:

"Test már a kenyér

A bor igaz vér

Hiszem ezt

Bár elmémbe nem fér"

2016. nov. 4. 17:04
 12/52 anonim ***** válasza:
76%

1. Esus nevű Napisten egyik mitológiában sincs.

2. Jézust csak mi mondjuk Jézusnak, egyébként héber nyelven Jesua-nak, arámi nyelven, ahogy a kortársai szólították, Iso-nak hangzik.

3. Dionüsszosz meghalt és feltámadt, ez igaz, de nem feszítették keresztre. Feldarabolták.

4. A Bibliát nagy kezdőbetűvel írjuk.

5. A Biblia sehol nem állítja, hogy a Föld lapos.


Mi lenne, ha elkezdenél végre gondolkodni, mielőtt nyilvánosan hülyét csinálsz magadból?

2016. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

Kedves Műveletlen Kérdező!


Általánosiskola alsótagozatos anyaga,hogy a neveket nagybetűvel,s a poziciókat kisbetűvel írjuk.

Te nyilván betegállományban voltál,amikor erre okították társaidat,s így közlöm:


1.Az"istenség"kisbetűvel írandó,mivel általában,egy entitást jelöl.

2."Jézus"egy név,ahogyan a"Biblia"is egy konkrét könyv neve,címe,s így nagybetűvel írjuk.


A felvetésed hasonló tudatlanságra épül,s így az,nem érdemel kommentet.

2016. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:

Linkeld be a forrásaidat, kedves kérdező, és akkor meglátjuk, hogy mennyire hitelesek. Mert te ezt úgy érted, hogy Jézust másolták azokról az istenekről, de nem lehet, hogy inkább fordítva van? És te ezt elhiszed, hogy Jézust ne kelljen követned?


Mithrászt nem feszítették keresztre, és Dionüszoszt sem. Én innen fogtam gyanút, úgyhogy nem hiszek neked, amíg hitet érdemlően, megfelelő forrásokkal nem támasztod alá.

2016. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
Ó, visszatért a fiú, aki összeesküvéselméleteken nevelkedett mesekönyvek helyett :) Rengeteg pontatlanság van benne, amit írsz, erre az előttem szólók már rámutattak, úgyhogy nem ismétlem meg őket. Még annyit tennék hozzá, hogy feltételezem Jézus nevének kisbetűvel írásával akarod kifejezni gyűlöleted, esetleg provokálni a keresztényeket. Nem tudom feltűnik-e, de magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, mikor kis betűvel írsz egy tulajdonnevet (ugyanez érvényes a Biblia című könyvre is:)
2016. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy másolj be ide minden egyes állításodra egy forrást kérlek! (Hátha rájössz közben mennyire el vagy tévedve)
2016. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
7. Vagyok, látom sok itt a hithű keresztény, olvassatok bele néhány apokrif iratba és nézzetek utána a kanonizációnak és máris nem lesz annyira szent könyv az a Biblia.
2016. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
17-es: Az apokrif iratok nem tartoznak a Bibliába, nem véletlenül. Ha nem értesz a dologhoz inkább ne szólj bele.
2016. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
0%
18. Pont te nem értesz hozzá, épp ez volt a lényege a kanonizációnak, hogy kivette az egyház az összes olyan evangéliumot amelyet úgy gondoltak, hogy nem láthat a köznép, ezek az iratok olyan sorokat tartalmaztak amelyeket maga Jézus mondott, de hát lehet élni befogott füllel és összehúzott farokkal, az is élet.
2016. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

"De sem emberi segítségre, sem a princeps ajándékainak vagy az istenek engesztelésének hatására nem akart eltávozni az a gyalázatos hiedelem, hogy parancsra tört ki a tűzvész. Ezért a híresztelés elhallgattatása végett Nero másokat tett meg bűnösnek, és a legválogatottabb büntetésekkel sújtotta azokat, akiket a sokaság bűneik miatt gyűlölt és Christianusoknak nevezett. Christust, akitől ez a név származik, Tiberius uralkodása alatt Pontius Pilatus procurator kivégeztette, de az egyelőre elfojtott vészes babonaság újból előtört, nemcsak Iudaeában, e métely szülőhazájában, hanem a városban is, ahová mindenünnen minden szörnyű és szégyenletes dolog összefolyik, s hívekre talál. Így hát először azokat fogdosták össze, akik ezt megvallották, majd az ő vallomásuk alapján hatalmas sokaságra nem is annyira a gyújtogatás vádját, mint inkább az emberi nem gyűlöletét bizonyították rá. És kivégzésüket még csúfsággal is tetézték, hogy vadállatok bőrébe burkoltan kutyák marcangolásától pusztuljanak, vagy keresztre feszítve, és mikor bealkonyodott, meggyújtva éjszakai világításul lángoljanak. Nero a kertjeit ajánlotta fel e látványosság céljába, és cirkuszi játékokat rendezett, amelyen kocsisruhában a nép közé vegyült, vagy kocsira szállott. Ebből, bár bűnösök voltak és a legsúlyosabb büntetést is megérdemelték, szánalom támadt, mivel nem a közjó érdekében, hanem egy ember kegyetlensége miatt kellett pusztulniuk."


Tacitus: Annales XV, 44


"Uram, alapelvnek tekintem, hogy minden kétes ügyet eléd terjesszek. Mert hiszen ki tudna jobban eligazítani bizonytalanságomban, vagy segíteni tájékozatlanságomban? Keresztények ügyében folytatott törvényszéki eljárásokon még sohasem vettem részt; ezért nem is tudom, mit és milyen mértékben büntessek vagy akár nyomoztassak.


Igen fennakadtam például azon, hogy tekintettel kell-e lenni a vádlottak életkorára, vagy pedig egészen zsenge korúak és a már meglett emberek között nem kell-e különbséget tenni; vádelejtéssel járhat-e a beismerés; vagy olyan személy számára, aki valaha keresztény volt, ne legyen-e enyhítő körülmény, ha megtagadja hitét; és vajon magát a keresztény nevet kell-e büntetni, akkor is, ha az illető semmi bűnt sem követett el, vagy pedig a keresztény névhez hozzátapadó bűnöket? Eddig azok ellen, akiket a kereszténység vádjával terhelten idéztek ítélőszékem elé, a következő módon jártam el.


Megkérdeztem tőlük, keresztények-e. Azokat, akik kereszténynek vallották magukat, másodszor és harmadszor is megkérdeztem, és büntetéssel fenyegettem meg őket. Akik még ezután is kitartottak, azokat kivégeztettem. Mert meggyőződésem, hogy függetlenül vallomásuk tartalmától, makacsságukért és csökönyösségükért megérdemelték ezt a büntetést."


Plinius Minor: Epistulae 10, 96-97

2016. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!