Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek tényleg tiltja a...

Szerintetek tényleg tiltja a biblia a vérátömlesztést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 19:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
74%
pfff... ez annyira fááájj...
2009. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem
2009. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
77%
hülye jehovás félrevezetés
2009. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
62%
Ha Neked azt mondja az orvosod, hogy tartózkodj az alkoholtól, akkor szerinted csak inni tilos, de intravénásan beadhatod? Nemde hasonló lenne az élettani hatása, vagy még közvetlenebb? Nos, a Biblia azt írja, hogy tartózkodjanak a keresztények a vértől (Csel 15:20, 29; 21:25). Ha nekem nem hiszel, lapozd fel a Szentírást és elmélkedj rajta logikusan! Egyébként a haladó orvostudomány már rég nem erőlteti a vérátömlesztést, mert rájöttek, hogy egy csomó betegség kórokózóját lehetetlenség kiszűrni stb.
2009. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
41%
és ha a Biblia azt írná hogy ugorj bele a kutba beleugranál :D ??
2009. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
85%
te orvos vagy? mi az hogy nem erőlteti a vérátömlesztést? újszülöttek életét menti meg, naponta rengeteg ember kap vért, különben meghalna. ez a jehovások mániája, sosem hallottam, hogy keresztényeknél is tiltott lenne, pedig magam is az vagyok.
2009. nov. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
56%

"Nos, a Biblia azt írja, hogy tartózkodjanak a keresztények a vértől"


És akkor a keresztények hurkát sem esznek?

A bélszínt is csak szenesen?


Ez most komoly? :-)))

2009. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
74%

NEM tiltja!

A tultás a Szentírás nem ismeretéből, félreértelmezéséből eredő Isten ellen való bűne a Jehova Tanúinak!

Mindenhol leírják azt az ostobaságot, amit itt is, az alkoholos példával, de nem bírják felfogni, hogy a 2 esetben az indok más!!!

Valóban lehetne a vér étkezési célú fogyasztása tiltott (nem az), de ez semmiképpen nem vonatkozhat az orvosi célú vérátömlesztésre!


A Tanúk annyira szeretnek bibliai igékkel dobálózni, mégse ismerik Jézus szavait: "A szombat van az emberért, és nem az ember a szombatért!"

2009. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
92%

Amikor a Biblia íródott, akkor szó sem volt még vérátömlesztésről, így csak találgatni lehet, de amúgy szerintem nem, nem tiltja.

Amúgy ha azért kérdezed mert jehovás vagy és vérátömlesztésre van szűkséged, akkor csak utasítsd vissza, és halj meg szépen csöndben egy jehovás Bibliával a kezedben, erre nem tudok mást mondani.

Ha nem ezért kérdezted, felejtsd el az utóbbit :)

2009. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
78%
Attól még nem hal meg, ha elutasítja a vérátömlesztést. Egyszerű térfogatnövelővel meg lehet oldani elég sokmindent (sóoldat stb.). Amúgy létezik vérmentő készülék, meg sok más technológia is. Mindenki azt használ, amit akar. Ha valakinek más vére kell, ám tegye. Akinek nem kell, ne tegye. Ez egy szabad ország, szabad akarattal.
2009. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!