Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia tanulmányozást csak a...

Biblia tanulmányozást csak a Jehova tanúitól lehet kérni/igényelni?! Más vallási szervezet nem végez ilyet? Vagy van más lehetőség is?

Figyelt kérdés

2016. nov. 15. 09:09
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egy kis segítség addig amíg nem találsz megfelelő személyeket ,vagy gyülekezetet ,ahol a Bibliát tanulmányozhatod.


[link]

2016. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:

A Károli Gáspár Biblia jó. Ne is igen olvass mást, mert a többiben már keverve van a saját egyedi száz ízzel és értelemmel. Az igazi megértést pedig maga Isten tudja nyújtani az Ő szent szelleme által, mert Ő magyarázza az írásokat és tanít és elvezet minden igazságra.


1Jn 2,27. És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

Jn 16,13. De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

2016. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Istent megtalálni, megérteni és persze az üzeneteit, a Próféták és az Apostolok írásait, emberi tanulással mint pl. teológia, nem lehet megérteni, megtanulni és megismerni. Az Élő Istent, csakis személyesen Jézus által, bűnfelismerés, bűnbánat és bűnvallás által lehet megismerni. Így lehet személyes kapcsolatba lépni Istennel! Bűneink-Jézus-Atya.

2016. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül, ha van kérdésed, szerintem ide nyugodtan felteheted, vagy arra az oldalra, amit belinkeltem: [link]
2016. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
85%

Jehova tanúi az őrtorony folyóiratot tanulmányozzák, annak a magyarázatát adagolják, nem pedig Isten szavát. Ne kezdj velük.

Ha Istent keresed, akkor borulj térdre és kérd, hogy segítsen megtalálni neked azt a közösséget, ahová ő szánt. Ennyi az egész. A tanúk nem keresztények.

2016. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az adventistáknál minden imaházukba 9:30-tól van-többnyire csoportos-Biblia tanulmányozás,ahol nem nyomtatott kérdésekre,nem nyomtatott válaszok érkeznek,hanem mindenki,az ismereteiből merít.

Sajnos,egy számottevő része az adventistáknak EG White szavait(és a neki tulajdonítottakat)közvetlen Istentől diktáltaknak értelmezi.Óvlak ettől a súlyos tévedéstől!

A beszélgetéseket rendszerint egy moderátor vezeti,akit tanítónak titulálnak.

Ne higyj el mindent nekik!Nézz utána a Bibliában,hogy vajon igaz-e,amit tanítnak!

2016. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Kedves szaja !


A Károlyi Biblia valóban jó fordítás,de tökéletes fordítás nincs,és nem is lehet,így az sem tökéletes.

Az igazság megismeréséhez akkor juthatunk legközelebb,ha különböző fordításokat egybevetünk.

2016. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

A 16.válaszhoz kiegészítés:


Az adventisták bibliaköre szombat délelőtt 9:30-kor kezdődik,és kb.10:45-ig tart szinte minden imaházukban.

2016. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 16# 18# Megnyugtathatlak,én elmentem bizony az ország 3 különböző pontjára, Adventista gyülekezetbe! Tudnia kell mindenkinek,hogy senki,de senki nem tette elém,és tuszkolta rám Ellen G.Wite munkásságát!!!!!!!


ezt én mások részéről egy abszolút buta ürügynek tartom! Mai napigis járok,és hidd el! Ha engem nem érdekel,akkor nem olvasom!Szóval,nem tudom,honnan szeded az ismereteid,de jól elvagy menve!Mindenkinek egyéni joga,hogy olvassa-e vagy sem!

2016. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Bevallom! Hihetetlenül büszke is vagyok rá! :) :) :)
2016. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!