Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromság létezik,...

Ha a Szentháromság létezik, melyik nagyobb a másiknál, vagy egyenlőek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 19:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
17%

Itt èn olvastam,hogy egyformák.Majd nem egyformák,egyik nagyobb a másik kissebb.Majd a kissebb nagyobb ès a nagyobb kissebb.Olyat is irtak itt a baptisták,hogy a Szentszellem az Atyáè,ès adott a Fiunak is.Azután irták,hogy a Fiu megkapta az Atyátol ès az Atyának nem maradt semmi,mert mindent a Fiunak adott.

Ha mindent a Fiunak adott,nem maradt semmije.Akkor èrtelem szerüen a Fiu nagyobb az Atyánál mert az Atyának nincs már semmije.

Akkor a Szentszellem kitöl nagyobb ès kitöl kissebb?

Az irás szerint az Atya adja akinek Ö Ankara.De a Baptisták szerint egyenlö az Atyával,èrtelem szerüen akkor oda megy ahová akar.

Továbbá egy az Isten,mègis három van.Vagyis "itt a piross de hol a piross"Ènekli Notár Mèry.

Ez a filozofikus okoskodást az ember isz.200-ban keletkezett,hogy zürzavart okozzanak az emberek èrtelmèben.Azèrt,hogy az emberek netudják megèrteni a bibliát vagy èrtsèk a torzitott háromság szerint ami a második Babel zürzavarát jelenti.Ès tudjuk ezeknek a zürzavaroknak ki az attya.Mert nem az igaz Isten,hanem az ellenkezöje.

Az Isten ugy iratta a bibliát,hogy az ember megèrtse de a gyomszerü emberek ezt felhigitsák hamis tanokkal,hogy kedvezzenek a zürzavar istenènek.

2016. nov. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#11

Hát, ennyi ökörséget is régen láttam már egyetlen kommentben.


"Itt èn olvastam,hogy egyformák."

Az egyenlő és az egyforma két egész más fogalom.


"Olyat is irtak itt a baptisták,hogy a Szentszellem az Atyáè,ès adott a Fiunak is.Azután irták,hogy a Fiu megkapta az Atyátol ès az Atyának nem maradt semmi,mert mindent a Fiunak adott."

Erre ha lehet, valami forrást is kérnék, mert nehéz elhinnem hogy tényleg ilyet állított valaki. Ilyesmit épeszű ember nem állít a Szentháromsággal kapcsolatban, akár baptista, akár nem.

Az isteni hatalom nem egy darab ceruza vagy ilyesmi, ami most vagy az én kezemben van, vagy a tiedben. Éppen az Isteni hatalom közöd birtoklása teszi őket együttesen az egyetlen Istenné.


"De a Baptisták szerint egyenlö az Atyával,èrtelem szerüen akkor oda megy ahová akar. "

Nem tudom miért pécézted ki magadnak így a baptistákat, de minden valódi keresztény szerint Ők egyek, egyenlőek, egylényegűek. Hatalmuk, szándékuk is közös, értelmezhetetlen az a kifejezés velük szemben hogy "oda megy ahová akar", hiszen ez az akarat mindhárom Isteni megnyilvánulás közös akarata, sosem egymás ellen dolgoznak.


"Ez a filozofikus okoskodást az ember isz.200-ban keletkezett,hogy zürzavart okozzanak az emberek èrtelmèben."

Ehhez képest már Jézus megvallotta hogy Isten mellett elköteleződni, megkeresztelkedni mindhármójuk nevében kell (Máté 28:19), hogy minden hatalmat megkapott mind a mennyben, mind a földön (Máté 28:18).

Ehhez képest már az apostolok is megvallották Jézus Istenségét (Róma 9:5)(János 1:1).

Ehhez képest már Antióchiai Szent Ignác, János apostol közvetlen tanítványa is vallotta Jézus Istenségét: Levél az efezusiakhoz, 9,1; 19,3 (Kr. u. 110)

"… az Atya templomának kövei vagytok, az Atyaisten épületéhez odakészítve, Jézus Krisztus emelőszerkezetén, mely a kereszt, magasba emeléstekhez kötélként szolgál a Szentlélek, felvonótok a hit legyen, felvonópályátok pedig Istenhez a szeretet. Mária hordozta ugyanis méhében Istenünket, Jézust, a Khrisztoszt Isten rendelkezésének megfelelően, aki Dávid magjából való, de mégis a Szentlélektől. (...) a régi királyság összeomlott, amikor megjelent Isten emberi módon az örök élet újdonságában"


Gyakorlatilag semmi utólagos filozófia nincs ebben, bármennyire szeretnék ezt egyesek erőltetni. Jézustól kezdve minden hithű keresztény azon nézeteket vallotta, amelyek a Szentháromságot támasztják alá. Egyszerűen csak arról van szó, hogy korábban ezt mindenki teljesen természetesnek vette, csak amikor elkezdtek terjedni az olyan eretnekek és hamis próféták, akik tagadni próbálták például Jézus Istenségét, akkor érdemes lett ezt mégis dogmaként lefektetni.

2016. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

Ökörsèg amit te irsz.

Nemlátod,hogy hagyományon ès nem biblián alapszik az egèsz baromságod.Jèzus erre mondta "a ti hagyományotokkal megrontottátok az èn atyám törvènyèt!".

Mièrt bővited ki a bibliát a te fogalmaiddal?A biblia elègè hosszu ès èrthető,nincs szüksèg a te "baromságodra".

2016. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13

Esetleg érveket is láthatnánk, vagy csak be akartál szólni, csak azért mert képtelen vagy elfogadni amiket írtam?

2016. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hagyományokra nem èrvelek csak a Jèzus fenti szavaival.

"Ti hagyományotokkal megrontottátok az èn Atyám törvènyèt"

2016. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük, hogy már maga Jézus néven nevezte a három Isteni személyt, a megrontott hagyomány alatt egyértelműen nem a Jézus tanításain alapuló háromságtant, hanem annak tagadását lehet legfeljebb érteni.

Szóval ez öngól lett részedről, inkább próbálkozz mással!

2016. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Gábriel angyal :) kevélységedből vegyél vissza légyszíves... hiszek a Szentháromságban, de nem kell ökörségnek nevezni azt,amellyel nem értesz egyet. Ne csodálkozz, ha ezután baromságnak mondja azt,amit írtál. Mire jó ez?
2016. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Áh, nem vagyok én angyal :D

És szó sincs egyet nem értésről (jó, némelyik pontban igen), hanem hogy emberünk

1. direkt marhaságokat próbál a vele egyet nem értők szájába adni (ha az Atya megosztja a hatalmát a Fiúval, neki nem marad semmi), ezáltal aláásni azok álláspontját, ez azért elég aljas húzás

2. valótlan állításokkal próbálja kisebbíteni a másik fél érveit (i.sz. 200ig senki nem vallotta a háromságtant), ez pedig nemes egyszerűséggel hazugság.


Ha valaki másban hisz mint én, a szíve joga, de ha hazugsággal és aljassággal próbálja valaki gyalázni Jézus és az apostolok tanításait, vagy a keresztényeket, azt azért nem szívesen hagynám szó nélkül.

2016. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18 *.Ha valaki másban hisz mint èn,a szive joga ,de ha hazugsággal ès aljassággal probálja valaki gyalázni Jèzus ès az apostolok tanitásait ,vagy a keresztènyeket ,azt azèrt nem szivesen hagynám szónėlkül".

Milyen "hazugságot ès aljasságot"mondtam a fentiekben azzal szemben,hogy te le ökrözöl".

Az neked hazugság ha a háromságot nem fogadom el mert sem Jèzus sem az apostolok nem tanitották ès te mègis állitod,hogy tanitották.Legalább egy helyen idèzd a bibliábol ahol irja a Szentháromságot,vagy egy olyan utalást,hogy Atya isten,Fiu Isten,Szentlèlek Isten:ès ez egy Isten.Èn biztos vagyok benne,hogy ilyen a bibliában nincs.

Igy ha valaki" gyalázza" Jèzus ès az apostolok tanitásait az te vagy,mert ehez a tanitáshoz mèg halvány gőzük sem volt,nem is hittèk volna,hogy a szavaikat enyire kiforgatod ès mèg hozzá is teszel amit a Jel.22:18,19 el itèl,amitől nem riadsz vissza.


"Valotlant állitok"Vagy nem az apostolok halála után isz.150-325ig alakult meg a háromság.Amire az apostol azt mondja"Meg jelenik a bün embere a veszedelemnek fia,de ami ezt vissza tartja,fèlre kell az utbol tolatnia"

Itt a bün embere,az aki behozza a tèv tanitást ès akit az utbol fèlre kell tolatni az apostolok az ők halálukkal.

Tovább a profècia"főlè emeli magát anyira,hogy ő maga ül be az Isten templomába Isten gyanánt mutogassa magát......"Ez pontosan a szakadáskor állt be vagyis az apostolok halálával.

"Gyalázom a keresztènyeket"èn egy keresztènyt sem gyaláztam de ezt a tanitást amig bibliai alapja nincs nem ismerem el mert ellentètben veled fèlek a Jel.22:18,19 től.

2016. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2016. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!