Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromság létezik,...

Ha a Szentháromság létezik, akkor Jézus elküldhette volna az Atyát, megváltonak?

Figyelt kérdés
Mivel kaptunk olyan vlaszt is,hogy az Ószövetsègi Jáhve az Jèzus volt.Akkor èrtelemszerüen Jèzus is elküldhette volna az Atyát.

2016. aug. 19. 07:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
21%

Szervusz.


Nem. S épen azért nem, mert nem egyenrangú felek,

Az Atya öröktől fogva van, Jézus pedig ez első alkotása, akit az Égben más néven hívnak.

2016. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen létezik a Szentháromság, a Biblia is leírja. A Fiúnak ha úgy tetszik mindig is a lényében volt, hogy egyszer testet öltsön, és kereszthalálával feláldozza magát értünk, hogy megváltson bűneinktől. Az Atyának az volt a lényében, hogy elküldje a Fiút. Ez Isten örök tervének a része, mindig is így kellett lennie, Isten testet ölt, az Atya személyében elküldi a Fiút a Földre.
2016. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
9%

Szervusz.


Ha Ádám nem vétkezik, akkor sem az Atyának, sem a fiúnak soha nem jutott volna az eszébe hogy megváltóként lejöjjön meghalni emberként.

ennél fogva egyáltalán nem volt a "lényében" hogy emberként egyszer megszülessen.

ezt a megoldást az utódok érdekében hozta Istenünk. Egyáltalán nem volt tervben.

Így a fiú kiléte nem került volna akkora látószögbe, hogy már már az Atya szinte nem is létezik csak elvétve ejtenek szót róla.

2016. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
13%

A Fiúról:


(Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.

(Példabeszédek 8:24) 24 Mikor még nem voltak mély vizek, akkor születtem mintegy vajúdás közepette,. . .

(Kolosszé 1:15) . . .az egész teremtés elsőszülötte. . .

(Jelenések 3:14) . . ., az Isten teremtésének kezdete:

2016. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
58%

Ahamm, akkor a mindenható Isten nem tudta, hogy Ádám majd vétkezni fog, értem...ezek után nincs több kérdésem.


"akik közül (Izrael népéből) származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen." (Róm 9,5)

A Biblia gyakorlatilag kimondja, hogy Jézus Isten, nagyon elvakultnak kell lenni, hogy ezt ne lássa az ember. Mondjuk az előző érvelés után én már semmin nem csodálkozok....:D

2016. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
15%

Annyira nevtségesek már ezek az ördogtornyos jehovás kitekert kérdéseknek vélt próbálkozások, hogy nacsak!


Mi a fészkes fenéket akartok ezzel elérni, nem látjátok, hogy mennyire lerí rólatok az a gyűlölet amit a Szentségek ellen viseltek!?

Ezekkel a kérdésekkel a Szent Lelket káromoljátok!-remélem ez eljút abban a kimosott kicsi agyatokig!

Ez pont egy olyan kérdés mint az amelyben a Szent keresztet támadjátok,hogy miért nincs fejsze a templom tornyokon meg stb.

Miértn nem küldte a Fiú az Atyát?

Mondjátok már meg,hogy mi következik ezután!?

Meddig mentek még el ördöngös tanításaitokkal?


És nem nem kellet a Fiunak elküldenie az Atyát mert az Atya a Fiuban volt és a Fiú az Atyában!

Az Atya is ugyan úgy szenvedett mint a Fiú mert Ők egyek!


Térjetek meg,térjetek meg még mielőtt nem lesz túl késő!

2016. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
65%
A kérdés sokkal inkább az, hogy az efféle gyűlöletkeltő kérdéseknek mégis mi a célja, mert, hogy nem a szeretetre való törekvés amelyről Jézus beszélt az biztos.
2016. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
67%

A Szentháromság létezik, és igen elvileg a Fiú is elküldhette volna az Atyát.


Csak akkor a Fiút hívnánk az Atyának, mert az Atya az, aki küld; és az Atyát hívnánk Fiúnak, mert a Fiú az, akit küldenek. :)


A Szentlélek pedig az, akit a Fiú küld azt Atyától.

2016. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
1#.Èrtem, akkor nincs Szentháromság.
2016. aug. 19. 12:43
 10/65 A kérdező kommentje:
6#.Igy is èrtem,akkor ketten jöttek.
2016. aug. 19. 13:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!