Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromság létezik,...

Ha a Szentháromság létezik, melyik nagyobb a másiknál, vagy egyenlőek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 16. 19:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Milyen "hazugságot ès aljasságot"mondtam a fentiekben azzal szemben,hogy te le ökrözöl"."

Az nem neked szólt, hanem a 11. kommentelőnek.


"Az neked hazugság ha a háromságot nem fogadom el mert sem Jèzus sem az apostolok nem tanitották ès te mègis állitod,hogy tanitották.Legalább egy helyen idèzd a bibliábol ahol irja a Szentháromságot,vagy egy olyan utalást,hogy Atya isten,Fiu Isten,Szentlèlek Isten:ès ez egy Isten.Èn biztos vagyok benne,hogy ilyen a bibliában nincs. "

A Hegyi beszéd kifejezés sincs benne a Bibliában, tán azt is tagadod?

A Szentháromság mint kifejezés nincs a Szentírásban, épp úgy ahogy a legtöbb teológiai megnevezés sincs. De a tanítás alapját éppen a Biblia szavai képezik, például amikor kijelenti Jézus Istenségét. De több példát is hoztam ennek alátámasztására, így értelmetlennek is tűnik a kérésed miután a kért idézetekből többet már a kérés előtt megjelöltem.



"Valotlant állitok"Vagy nem az apostolok halála után isz.150-325ig alakult meg a háromság.Amire az apostol azt mondja"Meg jelenik a bün embere a veszedelemnek fia,de ami ezt vissza tartja,fèlre kell az utbol tolatnia"

Miután Szent Ignác példáját is felhoztam, mint aki bőven az említett időpont előtt megvallotta Istennek Jézust, elgondolkodtató, hogy ennek ellenére képes vagy te is ugyanezzel a nyilvánvaló hazugsággal jönni...


Most őszintén, legalább gondolnád át, mit is írsz és mire is reagálsz, vagy máskor is ilyen csúnyán kibukik majd hogy nem is vagy képben, csak kötözködni próbálsz...

2016. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Szent Ignác nincs csak Ignác.Mert Jézus azt mondta egy szent van egyedül az Isten.

A másik Ignác Jézusnak nem volt tanítványa.

"Gondold át amit irsz".Valoban kiakarsz oktatni Mindenkit.Csak tudd a tanár előbb tanul azután tanit.

Te pedig nem törődsz az Isten szavával,hanem szembe szegülsz vele.

2016. nov. 17. 22:54
 23/24 anonim ***** válasza:

"Szent Ignác nincs csak Ignác.Mert Jézus azt mondta egy szent van egyedül az Isten."

Hmm... Szent Lélek/Szellem...

Ez a mondatod látványos öngól lett :D


Egyébként az írásod második felével is tévedsz. Épp azért szeretek vitázni, mert rengeteget tanulok közben, akár azzal ha a másiknak van igaza, akár azzal ha én nézek után valami újnak :)

Bár jelenlegi helyzetben azt nemigen lehet vitának nevezni hogy én érveltem, miért hívtam a 11. szavait ökörségnek, ti (vagy te?) pedig csak kötözködtök bármiféle valós alap vagy érv nélkül.

2016. nov. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Az nem neked szólt, hanem a 11. kommentelőnek."


Már megint beégeti magát, hogy több regisztrációról írogat...:) Van vagy négy fiókja legalább, igaz Bulvár1/Edgár? :) Csak a Bulvár1 fiókjáról most levette a nevét...

2016. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!