Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt nem értem, ha valaki nem...

Azt nem értem, ha valaki nem hisz Istenben az miért nem?

Figyelt kérdés
Isten teremtette a Földet,az embert...aki nem hisz benne, az hogyan gondolkodik el, arról, hogy ő hogy lett, vagyis az 1.embernek is valahogy lennie kellett,sőt az állatoknak is.Isten,mindent megteremtett a Földön ami az embernek és az állatoknak szüksége. Jól mondom?
2016. nov. 16. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

"Bár ők azért keresik az ésszerű magyarázatot, mert nem hisznek, mi pedig azért, mert hiszünk,


mégis egy és ugyanaz, amit keresünk."


(Canterbury Szent Anzelm)

2016. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem mondod jól. Persze ez fáj.

Attól mert ostobák vagyunk, még nem lesz egy néma, láthatatlan, okkult önbíráskodó megalomán a világon. De ha lenne sem utal semmi Jézusra. Peace testvérem.

2016. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
69%
Részesültem katolikus neveltetésben, de sosem hittem Istenben. Én speciel úgy gondolkodom hogy az állatokból fejlődtünk ki(majmok). És hogy hogy lett a föld?? Gőzöm sincs, de még is is realisztikusabbnak hat számomra hogy Micimackó teremtette, mintsem Isten. És akkor felmerül bennem is néha a kérdés, ha Isten teremtett mindent, Isten honnan jött?? Persze most ezt ne úgy értsd hogy bajom van azzal aki hisz Istenben, vagy ilyesmi, egyszerűen én nem tudok hinni ebben. Persze te ezt biztosan másképp gondolod, amivel nincs is baj, hiszen a vallás szép dolog, csak számomra kicsit esti mese feelingje van.
2016. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Az a helyzet, kérdező, hogy van, aki el tud gondolkodni a dolgokon. Te meg hinni tudsz.

Az sem baj... talán majd, ha felnősz, tudsz gondolkodni is.

Hinni kényelmes, gondolkodni meg nehéz.

Béke veled.

2016. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Tudott, ott volt az ősóceán, a sokkal forrongóbb bolygón... Szerves vegyületek jöttek létre...etc.


De kezdhetjük a szupernovákkal (sima kis keringésekből nem lennének igazán nehéz elemeink), sőt messzebbről is.


Ez nekem mindig jobban tetszett :D

2016. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert nehezebb elhinni Isten létezését, mint akármi mást.

Bár én is szívesebben mondom azt, h Ádám a távoli rokonom, nem pedig egy koszos majom :D

2016. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Valójában semmi dolgod azzal, hogy ki, mit, miért hisz vagy nem hisz. Úgyhogy dőlj hátra, foglalkozz a saját hiteddel és nyugodj meg, hogy egy gonddal kevesebb!

2016. nov. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Keringésekből jöttek az elemek....majombol az ember..sőt legelőször halból...nevetséges.És a föld hogy lett, hogy maga a bolygó is tökéletes, megfelelő oxigén légkör gravitáció....és van az éjjel is sőt ott a Nap ami az élőlényeknek elengedhetetlenül fontos.
2016. nov. 17. 08:18
 9/14 anonim ***** válasza:

"nevetséges"

Ha így állsz hozzá, akkor fölösleges bármit is kérdezned.

De ha nem kérdezni akarsz, és megérteni a dolgokat, hanem csak kinyilatkoztatni, akkor miért jöttél ide?

Akkor nyiss egy blogot, és ott írd meg a véleményed.

2016. nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem nevetséges. Az nevetséges, hogy minden tökéletes csak az ember nem így éli meg.
2016. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!