Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten akarata a Biblia...

Mi Isten akarata a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Nagyon egyszerű kérdés, mégis sokszor azt tapasztalni, hogy az emberek saját nézeteiket, saját Istenképüket, saját elképzeléseiket akarják Isten akaratával azonosítani. Ezért a kérdésem az, hogy mi Isten akarata a Biblia szerint?

2016. nov. 17. 21:55
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon jó válaszokat olvastam. Közben igyekszem, hogy összegyűjtsek néhány igét, melyek igazolják és alátámasszák a jó és helyes válaszokat Isten akaratával kapcsolatban.
2016. nov. 20. 22:06
 22/25 A kérdező kommentje:

1Tim.2,4.A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

1Jn.5,20.De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet.

2Pt.3,9.Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.

Rm.8,17.Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

Tit.3,7.Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.

Gal.4,7.Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által.

Gal.3,29.Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.


Nagyon fontos kijelentések ezek. Ugyanis nem csak ennyi az élet, amit itt megélünk ebben a romlandó világban és romlandó testben.


Isten magasabb pozícióba szánta az embert az Angyaloknál, de ehhez szükséges a földi élet iskolája, próbatétele! Ezt pedig csakis gyedül Jézus által lehet véghez vinni!


1Kor.6,3.Nem tudjátok-é, hogy angyalokat fogunk ítélni, nemhogy életszükségre való dolgokat?

2018. dec. 20. 11:00
 23/25 anonim ***** válasza:

Hát még vannak fontos igék:

8Ekkor megkérdezték tőle: „Mit tegyünk, hogy Isten akaratát cselekedjünk?” 29Jézus ezt felelte nekik: „Az az Isten akarata , hogy higgyetek abban, akit ő küldött.” 30Erre megkérdezték: „És te milyen jelt mutatsz, hogy miután láttuk, higgyünk neked? Mit cselekszel? 31Atyáink a mannát ették a pusztában, ahogyan meg van írva: Mennyei kenyeret adott nekik enni.” 32Jézus pedig így válaszolt nekik: „Bizony, bizony, mondom néktek, nem Mózes adta nektek a mennyei kenyeret, hanem az én Atyám adja nektek az igazi mennyei kenyeret. 33Mert az Isten kenyere a mennyből száll le, és életet ad a világnak.” 34Erre ezt mondták neki: „Uram, add nekünk mindig ezt a kenyeret!”

Jézus az élet kenyere

35Jézus azt mondta nekik: „Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha. 36De megmondtam nektek: láttatok ugyan engem, és mégsem hisztek. 37Akit nekem ad az Atya, az mind énhozzám jön, és aki énhozzám jön, azt én nem küldöm el; 38mert nem azért szálltam le a mennyből, hogy a magam akaratát tegyem, hanem hogy annak az akaratát, aki elküldött engem. 39Annak pedig, aki elküldött engem, az az akarata, hogy abból, amit nekem adott, semmit se veszítsek el, hanem feltámasszam az utolsó napon. 40Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.


és még:


Gyermekeim, ne szóval szeressünk, ne is nyelvvel, hanem cselekedettel és valóságosan. 19Ebből tudható, hogy az igazságból valók vagyunk. És akkor az ő színe előtt azzal biztatjuk a szívünket, 20hogy bár a szívünk elítél, Isten mégis nagyobb a mi szívünknél, és mindent tud. 21Szeretteim, ha pedig a szívünk nem ítél el, bizalommal szólhatunk Isten előtt; 22és amit kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk parancsolatait, és azt tesszük, ami kedves őelőtte. 23Az ő parancsolata(akarata) pedig az, hogy higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. 24Aki pedig megtartja az ő parancsolatait,(akaratait) az őbenne marad, és ő is abban; és ezt, hogy ő bennünk van, abból tudjuk meg, hogy a Lelkéből adott nekünk.


Isten akarata az is ,hogy az emberek boldogságban éljenek,közösségben vele,Jézus Krisztussal.

2018. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
1Tim.2,4. A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.
2020. dec. 31. 11:24
 25/25 A kérdező kommentje:

Isten valóban nagyobb szerepet szánt az embernek, olyat ami még az angyaloknál is nagyobb és ezt csak is Jézus krisztus által lehet elérni. Bűn felismerés, bűnbánat és bűnvallás szükséges hozzá! Így tud Jézus újjá szülni bennünket az Ő Szent Szelleme által. Elpecsétel minket az örök életre, hogy az Ő örökös társai legyünk. "Örökös társ"! Ez nagyon nagy szó, amit gyakorlatilag sokan figyelmen kívül hagynak és el sem gondolkodnak a jelentésén, hogy ez mit is foglal magában. Átsiklanak felette.


1Kor.6,3. Nem tudjátok-é, hogy angyalokat fogunk ítélni, nemhogy életszükségre való dolgokat?


Mat.12;

49. És kinyujtván kezét az ő tanítványaira, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim!

50. Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám.


Az örökös társ attól örökös, hogy testvér.


Rm 8,17. Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

Gal 3,29. Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.

Gal 4,7. Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által.

Gal 5,21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek.

Tit 3,7. Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.

Jak 2,5. Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?


Mit vár el tőlünk Isten?


Hogy hitben éljünk Istennel és önzetlen, személyválogatás és ítélkezés nélküli szeretetben!


Jn 13,34. Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

Jn 14,15. Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.

Jn 15,12. Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket.

1Tim 1,5. A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet:

1Jn 4,21. Az a parancsolatunk is van ő tőle, hogy a ki szereti az Istent, szeresse a maga atyjafiát is.

Rm 13,8. Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Rm 13,10. A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.

Mt 7,12. A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.

Mat.22;

35. És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:

36. Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37. Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38. Ez az első és nagy parancsolat.

39. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

2022. febr. 5. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!