Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy szerintetek melyik az igazi vallás?

Figyelt kérdés

2016. nov. 18. 13:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem egyszeri döntés kérdése. Valaki vagy belenevelődik, akkor az élete szerves része lesz a dolog, nem is tudna másképp élni. Vagy ha nem ebben nevelődött, akkor apránként szépen lassan kiérlelődik, csiszolódik a dolog, mint egy gyémánt.
2016. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%
Amelyik hiteles. Például Iványi egyháza.Vagy a Krisna-tudatúak. A világvallások is azok. Ne felejtsük el, hogy korunkban rendesen kifordítják a lényegüket. Az iszlám számomra ugyan olyan hiteles mint a buddhista filozófia.
2016. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Az írások és a beteljesült próféciák által.


A Bibliában egyetlen imádatot kért mindig is Isten az emberektől ami egységesen mindenkire vonatkozik.

S nem vallások tanítások sokfélesége, mert Isten egy van.


A valamikori népe tagjai is egyféle dolgokat tettek, és nem egyéni tetteket. Ha valaki aki nem volt Izraelita de szerette volna az igaz Isten népéhez tartozni, akkor Ő rá is az vonatkozott, a régi "vallását" nem gyakorolhatta" tovább.


Most is így van ez, minden nemzetből egységesen egy hitben és tanításban vezeti Isten a népét, Jézus királyi hatalma alatt.

2016. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

Egyéni megítélés kérdése, de sajnos sokaknak külső nyomásra nagyon el tud ferdülni, legfőképp kisebb korban, persze ami később feszültségeket eredményezhet.

Manapság nem mondható el, hogy nagy százalékban a család neveli a gyereket, rengeteg külső behatás éri.


Sokaknak az igazi vallás az ami igazolja a saját életmódjukat, amelynek a feltételrendszere leginkább jellemző, úgymond ráhúzható az ő életmódjukra, mindennapi életükre. vagy éppen fordítva. Ez legfőképp pszichológia. Gondolj bele, ha sikertelen az életed olyan lelki megnyugvást keresel, ami bebizonyítja, hogy változásra van szükséged, eddig nem jó úton jártál.

Ha boldog és sikeres vagy függetlenül attól, hogy ezt te érted e el vagy kaptad, akkor nyilván úgy érzed jó úton jársz nincs másra szükséged ergo az eddigi hitrendszered teljes mértékben helytálló.

2016. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 KZitus ***** válasza:
0%

Szia



Mivel Krisztus CSAK két útról beszélt, ezért létfontosságú megtalálni azt az (Isten)imádatot, amelyet a Teremtő elfogad.

De ott a kérdésedben felvetett "Mi alapján döntitek el, hogy.."

Több száz vallás állítja magáról, hogy az igazságot tanítja Istenről. A tanításaik azonban sok mindenben eltérnek egymástól azt illetően, hogy kicsoda Isten, és mit vár el tőlünk. Nem kell az összes vallás tanításait tanulmányoznod és egybevetned. Elég, ha megtanulod, hogy mit tanít a Biblia az igaz imádatról

Sok országban gondot okoz a pénzhamisítás. Ha az lenne a dolgod, hogy észrevedd a hamis pénzt, hogyan fognál hozzá? Megpróbálnád megjegyezni az összes különböző típusú hamisítványt? Biztosan nem. Hamarabb jutnál eredményre, ha a valódi pénzt tanulmányoznád. Ha már tudod, hogyan néz ki a valódi, felismered a hamisat is. Ugyanígy, ha meg tudjuk állapítani, hogy melyik az igaz vallás, akkor már felismerjük azt is, hogy mely vallások hamisak.

2016. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Kár, hogy nem jó az analógia.

2016. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a válaszod.

#2 Szerinted mi lehet az a szempont,ami szerint hiteles lehet egy vallás?

#3 "Az írások és a beteljesült próféciák által." Értem,akkor tehát,2 különböző vallás,ám de mind 2 kersztény nézet szerint,más a beteljesedett prófécia?

#4 99,9% igazat tudok adni,azért mert ez vallásra vonatkozik igen.Viszont egy gazdag ember is,akinek gondja baja nincs,az is lehet vallásos.De a +0,1% azért adom,hogy 100% legyen,mert ez egy bonyolúlt összetett dolog így ebből a (vallási) szempontból nézve.Tudom,hogy ezt 2 mondatban nem lehet leírni,mert minden ember különböző,és ez egy általánosított válasz volt részedről.

#5 Értem én,de még mindig nem tudom,honnan tudom eldönteni,melyik az igaz pénz?


Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

2016. nov. 18. 18:40
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
3: Az Őrtoronynak sok világvége próféciája volt, ami nem teljesült be. Miért hiszel még neki?
2016. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A 8-asban leírt kérdésem az 5-ösnek is szól.
2016. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%

#5

KZitus


"Nem kell az összes vallás tanításait tanulmányoznod és egybevetned. Elég, ha megtanulod, hogy mit tanít a Biblia az igaz imádatról"


Avagy, nem kell az összes vallás tanításait tanulmányoznod és egybevetned. Elég, ha megtanulod, hogy mit tanít a Korán/Bhagavad-gíta/más random szentírás az igaz imádatról.


Aki csak egy vallást ismer, az bizony nem ismer egyet sem.

Amit a pénzel kapcsolatban mondasz pedig hibás. Az hogy én kiválasztom hogy ez a pénz valódi a többi meg hamis nem biztos hogy tükrözi a valóságot. Másnak lehet pont nem az a hivatalos fizetőeszköz mint amit te használsz, sőt neki a tied a hamis.


A kérdéssel kapcsolatban azt tudom osztani mint az első válaszoló.

2016. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!