Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan fontos az, hogy...

Miért olyan fontos az, hogy hogyan lett az ember? Miért nem a jelenünkkel foglalkozunk a felesleges vita helyett?

Figyelt kérdés
Miért nem mindegy, Isten teremtett e minket, a majmoktól vagyunk e, esetleg mindkettő, vagy egyik sem? Miért olyan fontos ezt tudni? Hiszen itt vagyunk, ez a fontos, és mi döntünk arról, hová tartunk, mivé válunk. Ez sokkal fontosabb, nem? Mindenki dolgozhatna közösen, békével egy szebb világért, amiben jobb emberek élnek, vallástól,származástól és mindentől függetlenül. Csak szeretet és jóság kell hozzá, nem az a fontos, ki mit hisz, hanem hogy ki hogyan viselkedik az embertársaival és hogy mit tesz életében.
2010. dec. 25. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert a génjeinkbe van kódolva.
2010. dec. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vannak akik nem elégszenek meg annyival, hogy vagyunk és kész. Az emberi természethez hozzá tartozik a tudni akarás, tudni akarjuk, hogy honnan, hogyan, miből, és miért jöttünk létre.
2010. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert az új ismeretek megszerzése minden körülmények közt jó dolog.

Mert az ember egy kíváncsi faj.

Mert akkor ismerhetjük meg teljes részletességében a jelent, ha ismerjük a multat.

2010. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a vitát most te indítottad el a kérdéseddel:-)

de komolyra fordítva teljesen egyetértek veled,szerintem is marhaság ilyen dolgokon filózni,csakhát tudod mindig vannak akiknek fontos az okoskodás,élvezik a konfliktusokat.butaság,erre csak ezt tudom mondani.de én bízom benne,hogy fel fogjuk ismerni,hogy nem ez a lényeg és össze fogunk tartani evolucionisták és vallásosak,meg ateisták is.de lehet túl magasak az elvárásaim,nem tudom...azért reménykedem.

2010. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a vitát a két szemlélet között a válasz megadása fogja lezárni. senki sem vitatkozik rajta, hogy vajon a TVben igazi apró emberkék játszanak vagy csak a valóságot tükrözik kicsinyítve a képernyőre. miért? mert tudjuk rá a megbízható választ. így lesz ez az ember keletkezéséről szóló vitával is. ha valaki megtalálja a megcáfolhatatlan bizonyítékot, akkor már nem lesz min vitatkozni.
2010. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
azért nem mindegy, mert ha evolúció van, azt csinálsz, amit akarsz, de ha Isten teremtett meg mindent, akkor örökm életre van kilátásod, ha elveted azokat a dolgokat, amit akkor cselekednél, ha azt gondolnád, hogy nincs Isten, és a tetteidnek nem lesznek következményei.
2010. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek kedves kérdező a leírtjaiddal. De egy dolgot nem árt figyelembe venni. Hogyan legyen bárki is jó, ha még azt sem tudja, hogy pontosan mi önmaga, mi a világ és hogyan jelenik meg, illetve mi "isten"? Ezek a dolgok nélkül nem könnyű a feladat, és ráadásul van egy olyan nekünk, hogy tapasztalat...ha nincs tapasztalat, nincs fejlődés...ha nem éli át az ember a rosszat, később nem fog tudni jóvá válni.


viszont abban igazad van, hogy nem a múltban kéne kutakodni...ugyanis az igazat a jelenből is kiszedhetjük, ha abból indulunk el, amit tudunk itt és most, mindenféle plusz feltételezések nélkül...meg ugye van egy mondás is..."aki a múltba tekint, az háttal megy a jövőbe."


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Egyetlen apró gondolatot szeretnék veled megosztani.

Ha evolúció történt többmilliárd év alatt, akkor a halál már azelőtt elterjedt, hogy az ember létrejött. De ha a halál megelőzte az embert, és nem Ádám bűnének következménye volt, akkor a bűn képzelgés. Ha viszont a bűn képzelgés, akkor nincs szükségünk Megváltóra. Ezeken úgy gondolom érdemes azért elgondolkodni.


Üdv. Péter

2010. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezt az odas nagy baromságot már máshova is beírtad ott ezt válaszoltam:


Természetesen halál már az ember előtt is létezett. Ennek egyszerű oka van. Ami él, az meghal és ahhoz, hogy valami képes legyen meghalni, előtte élnie kell. Márpedig élet az ember előtt is volt. A halál nem bűn következménye, ezért megváltóra sincs szükségünk. A teremtéstörténet egyszerűen nem igaz, még szimbolikusan sem, szó szerint meg aztán végképp.


Ezt még mindig tartom.

2010. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom kiféle-miféle vagy aszinkronforgogep, de jótanácsként mondom, hogy tanulhatnál némi tiszteletet mások iránt. Ha normálisan leírod, hogy nem értesz egyet velem azt is megértem, nincs szükség arra, hogy minősítsd a hozzászólásomat.


Köszönettel: Péter

2010. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!