Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség egy református...

Mi a különbség egy református és egy Tanú között?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 19:36
1 2
 11/19 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

Arra könyebb és hamarabb lehetne válaszolni hogy miben hasonlit a JT a református vallásra.

2016. nov. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mint egy muszlim meg egy keresztény között.

Ha jól bele gondolunk a jehovák jobban hasonlítanak a muszulmán valláshoz mint a kereszténységhez.

2016. nov. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az éremnek mindig két oldala van. Nyilván Jehova Tanúi gerjesztik más keresztények rosszallását azzal, hogy kizárólagosítanak, hogy erőszakosan térítenek, hogy egészen másképp gondolkodnak, mint egy átlag keresztény.


De tegyük a szívünkre a kezünket: közel 500 évvel ezelőtt a reformátusok is hasonlóak voltak a katolikusok szemében.


Én azt gondolom, hogy egy keresztény embert nem a felekezeti hovatartozása kell hogy meghatározzon. Nyilván nem tud ettől elhatárolódni, de valaki lehet jó keresztény attól függetlenül, hogy milyen felekezethez tartozik, ha befogadta az Úr Jézus Krisztust, és Ő átformálta az életét. Amikor Krisztus visszajön és elválasztja a juhokat a kecskéktől akkor nem azt fogja kérdezni, hogy milyen felekezethez tartoztál, hanem azt, hogy mennyire szeretted a felebarátod, és mennyit tettél meg érte...


Üdv. Péter

2016. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a leglényegesebb különbség a JT,és református ember közt a vallásosság.


JT-k között még nem találkoztam olyannal,aki saját hitet,s ahhoz egyéni kapcsolatot alakított volna ki Istennel.Ezt azzal magyarázom,hogy a tanítási,képzési rendszerük igen hatékony agymosást végez.Nem hagy teret az egyén gondolkozásának.


Reformátusok közt,-még a lelkészeik közt is-számottevő arányban találkoztam ilyenekkel(Saját hit,személyes kapcsolat Istennel)

2016. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:


A vallásosság meghatározza,hogy az egyénnek mit,és hogyan kell gondolnia Istenről,a hétköznapi életről,az örökéletről.

2016. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

máshol hagyták el a maradék kis eszük


különbséget nehéz felsorolni így inkább a hasonlóságot említeném

1 nemlétező dolgokban hisznek

2 ha valaki ezt megkérdőjelezi akkor szenvedéssel, pokollal,máglyával és hasonlókkal fenyegetnek

3 erőszakosak, ha nem az ő hitüket vallod akkor egy állat vagy a szemébe

4logika maximális hiánya, pl: közli a fizikatanár tanóra keretében hogy a villámok nem természetes jelenségek hanem a képzeletbeli vezetője műve stb

2016. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 16.Hsz!


A primitívség,nem az istentelenek jellemzője,tehát te rendkívüli vagy köztük.


Temérdeket tévedsz primitív előítéleteiddel!


Sajnállak!

2016. nov. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Az sem elhanyagolható külöbség hogy a Református a Tanúk-kal ellentétben nem zaklat más felekezeteket.Ilyen szöveggel hogy:Megismertem az Igazságot.De kinek az igazságát ismerted meg? Az amerikai szponzorok igazságát mert hogy az USA-ból származik ez a szervezet és csak látszólag fedhetetlen.Rengeteg ismerősöm van aki Tanú volt anno és ez a Szervezet beleszólt mindenbe még a magánéletükbe is.Utólag is hálásak hogy kiszabadultak ebből a Körből. Azt is megszabják kikkel tanácsos barátkozni kikkel nem? Na ne haragudj mindennek van határa. Ilyen a -tökéletes,mindentudó szekta-:DDD
2016. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én csak gyakorlati, hétköznapi dolgokat tudok.


A jehovások nem ünnepelnek születés, név, és más napokat. Ugyanazt a bibliát értelmezik máshogy. Összetartanak, segítenek egymásnak, álláskeresésben, magándolgokban. Húsvét a legnagyobb ünnepük. A nem jehovás családtagot szabad nekik segíteni, ápolni, de nem tartják tovább már családtagnak.

Ők nem zaklatásnak veszik, hogy másokat fel akarnak világosítani, hanem meg akarják menteni a nem jehovás lelkét.

A reformátusok se fogadnak be mást, csak ha csatlakozik hozzájuk. Vannak rokonaim közöttük, vegyesházasság miatt, de még beszélni sem akarnak velem. Leírták a vegyes házasságot kötő rokont. Nem tudom, hogy jobb-e, mint a jehovások viselkedése.


Gondolom, maguk között, mint közösség hasonlóak. Esetleg annyi, hogy megkérdeztem egy jehovást, hogy mit csinálna, ha megtámadnák, és el akarnák venni a házát. Mert a jehovások nem fognak fegyvert, nem katonáskodnak. És azt válaszolta, hogy hagyná, hogy elvegyék akármilyét, majd az isten gondoskodik róla, hogy legyen hol laknia. Nem védené, nem harcolna, nem küzdene érte. Azért a reformátusok nem hagynák, hogy elvegyék a házukat, szerintem. És fegyvert is fogtak, fognának is.

Igaz, hogy jehovásokat is vittek koncentrációs táborba, reformátust meg a vallása miatt nem.

2016. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!