Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hogyan fogalmaznád meg a...

Te hogyan fogalmaznád meg a karácsony üzenetét? Neked mit jelent ez az ünnep?

Figyelt kérdés

Érdekel hogy mi a véleményetek erről a szép ünnepről és nektek mi a mondanivalója. Számomra a karácsony a legcsodálatosabb ünnep,és számomra azt üzeni hogy miként a megváltó megszületett a betlehemi egyszerűségben úgy nekünk is újjá kell születnünk és kinyitni szívünket a körülöttünk élők felé. És számomra még van egy fontos üzenete: Az Isten emberré lett hogy mi Isten gyermekei lehessünk.


Csak értelmes válaszokat várok



2016. nov. 26. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki számára mást jelent.


Van, aki vallásosan áll a dologhoz mint ahogyan te.


Van aki elhatárolja magát a vallási részsétől, és csak simán a szeretet és az egymással törődés idejét látja benne.


Van olyan is, aki elítéli a pogány gyökerei miatt.


Én az az ember vagyok, aki nem csinál belőle nagy hűhót, de nem is hagyja figyelmen kívül.


Nem állítok karácsonyfát, nem jön a mikulás, nem Krisztus születését látom benne.

De, összeül a kis család beszélgetni, sütni főzni és együtt töltsük a napot. Hiszen ilyenkor a dolgozó emberek itthon lehetnek és van idő meglátogatni egymást.

Egyszóval összehozza a családot.


Számomra ennyi a karácsony jelentősége.

2016. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az íráshibákért elnézést kérek.
2016. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja, én is alig várom az ebédet. Csak nálunk van műfa is.🙂

Valamit adnom kellene a többieknek, aminek örülnének.

2016. nov. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs üzenete. Egy ünnep, ami lehetőséget ad a családi összejövetelekre.
2016. nov. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kzs ***** válasza:

@ Kérdező


Ha azt hiszed, hogy az újjászületés annyit jelent, hogy hisszük, hogy a Megváltó megszületett a betlehemi egyszerűségben, hát nagyon tévedsz.

Az újjászületés a Szent Szellem által, a Vele való közösségben jön létre.

Arról meg nem is szólva, hogy semmi utalás nincs arra, hogy Jézus télen (az év vége felé) született volna.


Abban egyet értek, hogy ki kell nyitnunk a szívünket mások felé. Vagyis a karácsonyt a szeretet ünnepének tartom (bár ez ne jelentse azt, hogy máskor ne kéne szeretni embertársainkat).

2016. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Csak értelmes válaszokat várok"


Gondolom ha nem értek veled egyet akkor az nem értelmes válasz.

3 feleslegesen túlfújt nap, semmi értelme

Szeretet ünnepe? na ne vicceskedjünk már, elég szomorú ha egy évben ki kell jelölni pár napot rá hogy szeressem a páromat, gyermekeimet, szüleimet.


szentháromság megy mondjuk dögivel, vásárolj-fizess-adózz

szánalom ahogy sok ember kölcsönt vesz fel ajándékra stb

2016. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Számomra azt jelenti, hogy anyukám november végén megőrül, egyfolytában takarít, hisztizik, hogy mi mindent kell csinálni.

Családi összejöveteleket meg úgyis minden héten tartunk péntek este.

Azt meg nem értem, hogy minek kell kijelölni egy ünnepet a szeretetnwk vagy, hogy Jézus megváltott vagy megszületett, főleg, hogy vannak akik szerint tavasszal született. De ha valakinek kell három nap, hogy szeressen vagy megtérjen, hát erről inkább nincs is véleményem.

Ja meg azt is jelenti, hogy nem lehet normálisan közlekedni, az áruházak tele vannak, a vásárlók sokkal agresszívabban viselkednek.

Persze ettől még szeretem a karácsonyt mert szeretek dísziteni és főzni. De amiket a kedves kérdező mondott azt nem igazán veszem észre, hogy a legtöbb ember úgy állna hozzá.

2016. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sok álszent idegbajos barom ünnepli a semmit. Ha valaki csak karácsonykor örül, mint majom a farkának, azzal komoly gondok vannak.
2016. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
@5 nem szó szerint értettem az újjászületést ( egyébként szent lélek van). Karácsonykor minden ember kap egy ajándékot ami a legnagyobb és az maga Jézus Krisztus, a mi Urunk.
2016. nov. 27. 18:35
 10/15 anonim ***** válasza:
az te krisztusod a te urad ne általánosíts a vallási diktatúrádnak véget vetett a modern kor
2016. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!