Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te hogyan fogalmaznád meg a...

Te hogyan fogalmaznád meg a karácsony üzenetét? Neked mit jelent ez az ünnep?

Figyelt kérdés

Érdekel hogy mi a véleményetek erről a szép ünnepről és nektek mi a mondanivalója. Számomra a karácsony a legcsodálatosabb ünnep,és számomra azt üzeni hogy miként a megváltó megszületett a betlehemi egyszerűségben úgy nekünk is újjá kell születnünk és kinyitni szívünket a körülöttünk élők felé. És számomra még van egy fontos üzenete: Az Isten emberré lett hogy mi Isten gyermekei lehessünk.


Csak értelmes válaszokat várok



2016. nov. 26. 17:08
1 2
 11/15 munyamunya ***** válasza:

Én a világi, és a világias vallásoskodó emberek lázadását látom benne az Isten rendje ellen.


A természet által mutatott, az Örökkévaló által lefektetett rendszernek pont ellentmondva a téli, hideg, sötét időszak közepén tesznek úgy, mintha most lenne itt az ideje az örömnek a világosság, az újjáébredés miatt. Ezért kénytelenek mindenhova fényeket aggatni és erőnek erejével ünnepelni a nagy semmit.


Az Isten Felkentje nem ebben az időszakban született, semmi köze a pogányok által megtartott napfordulós ünnepnapokhoz. Ahhoz pedig, hogy a körülöttem élők felé figyelemmel és jóakarattal forduljak, nem kell semmiféle mondvacsinált ünnepély.

2016. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 imakommandós ***** válasza:

nekem a karácsony azért is kedves mert szabin vagyok ezért többet olvashatok bibliát, meg persze a beigli. xd

Az üzenete az lenne, amit János apostol is parancsolt a tanitványoknak: Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.

2016. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha kicsit utána olvasnál akkor kiderülne,hogy nem akkor született Jézus!Tehát semmi köze a karácsonyhoz!

Az ókorban Heródes király befogadta a pogányokat,és az ő hagyományaikhoz tartozott ez az ünnep,amit a felkelő nap ünnepének neveztek,vagyis attól a naptól kezd el rövidülni az éjszaka,és hosszabbodni a nappal.Ez a Saturnália ünnepe.Azért,hogy ne zúgolódjanak a keresztények a pogány szokás miatt,ráfogták erre a napra,hogy Jézus születés napja.

Én személy szerint nem csak ebben a két-három napban szeretem a családom,hanem egész évben!

Ezt az "ünnepet"csak a kereskedők,meg a bankok SZERETIK!!

2016. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13 Tudom hogy a rómaiak mit ünnepeltek ekkor, és lehet hogy nem ekkor született Jézus de a hagyomány szerint ekkor, vagyis az egyházatyák ebben állapodtak meg,. És én azt kértem hogy fogalmazd meg neked mit jelent a karácsoony vagyis Jézus születése,bármikor is született. És nem azt mondtam hogy csak ekkor kell szeretni, hanem azt hogy ekkor duplán kell szeretni mindenkit.
2016. nov. 29. 17:08
 15/15 anonim ***** válasza:

Duplán szeretni?

A szeretet feltétel nélküli és nincs határa. Én legalábbis ugyanúgy szeretem a családomat mint minden más napon. A karácsony csak abban különbözik, hogy minden áruház, bolt megőrûl, hogy a rengeteg vásárló ideges. Igazából az ünnepnek nincs semmi értelme, az, hogy valakik kijelöltek egy napot, amikor szerintük Jézus született az már rég kiveszett az emberek többségéből. Ráadásul miért kell egy háromnapos, drága ünnep, hogy valaki emlékezzen a Megváltóra? Én minden nap emlékszem rá, minden egyes ember, élőlény, és a terészet rà emlékesztet. Persze, ha neked, egy ünnep kell, ahhoz, hogy valakit még jobban szeress, akkor persze, szabad a pálya.

2016. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!