Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy másik kérdés alatt olvasta...

Egy másik kérdés alatt olvastam:"Isten alapvetően nem akarja ezt, ahogy a többi betegséget sem, de egyenlőre megengedi, hogy a gonoszság erői működjenek". Ok. És hogyan vállalja érte a felelősséget?

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez nem nevetséges.


A Teremtő mindent tökéletesnek alkotott.

S nem volt hiba benne.

A szabad akarat vissza élésével kezdődtek a problémák, és nem a Földön, hanem az angyalok közül egy....

S magával rántotta az embereket, annyira elvolt a saját kívánságával és gőgjével, mert nem látott az "orránál" tovább.

Pedig mindene meg volt neki is, és az embereknek is.

De Ő többet akart....


S ahogy mindenki Te is örökölted azt a hajlamot ami Ádámékban kialakult, hogy másra hárítsák az emberek a felelősséget, ha rosszat tesznek.


Ádám Évára, Éva "kígyóra" mutogatott.

Egyik sem volt elég alázatos, hogy elismerje, igen tévedtem elrontottam, nem gondoltam át....


Ahogy Sátán Isten akart lenni, és ezt az embereknek is felajánlotta, és el is hitték, az ember is az akart lenni, ezért döntött úgy hogy ellene fordul az életadójának. S csak később jött rá, hogy egy gyümölcstől soha nem lesz Isten, mert nem a gyümölcs az életadója....

2016. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Isten engedett minket. Ne kárhozsst őt. Mi sjartunk minden tudni,a felelősség is a mienk.
2016. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 szp72 ***** válasza:

Nem nagyon értem a kérdést. Milyen felelősséget, ki előtti felelősséget?


Miért engedi Isten a gonoszság erőinek a működését? Ez a kérdés?


A válasz persze nem könnyű, de a keresztények mégis hiszik, hogy igaz. Isten a szeretet, s szeretetből kisebb-nagyobb hatalmat és szabadságot adott különféle testi és szellemi teremtményeinek. Ezzel a hatalommal és szabadsággal, éppen mert hatalom és szabadság vissza lehet élni. Isten nem veszi vissza amit odaadott, azért adta oda, mert azt tényleg odaadta. Ugyanakkor az odaadott hatalom nem korlátlan hatalom, hanem egyszer számon kért hatalom.


Olyan ez például, mint amikor a szülők rábízzák idősebb gyerekeikre a lakást és a kisebb testvéreiket. A gyerekek sok kárt okozhatnak s a megkapott szabadságon belül bármit csinálhatnak. Azonban egyszer mégis számot kell adniuk tetteikről.

2016. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"A Teremtő mindent tökéletesnek alkotott.

S nem volt hiba benne.

A szabad akarat vissza élésével kezdődtek a problémák, ..."


Hát ez bizony elég nevetséges :)


Azt állítod, hogy Isten tökéletesnek teremtette az embert. Azt állítod szabad akaratot is adott neki. Majd azt állítod, hogy a szabad akarat miatt lett egyre több a gonoszság a mennyben (vagy nem tudom hol, ahol az angyalok laktak), ezáltal a Földön is később. Ergo a szabad akarat a hibás, amit Isten az embernek adott, mert ha nem adott volna, akkor nem lenne gonoszság sem. Vagyis Isten hibázott, mikor ezt a szabad akarat nevű valamit az emberbe plántálta. Pedig elvileg tudnia kellett, hogy ebből bajok lesznek, hiszen a szabad akarat által szabadon akarhatja az ember azt is, amit Isten nem szeret vagy nem akar. Ebből következően Isten a hibás, miért adott a teremtményeinek szabad akaratot? Ha viszont azt adott, akkor vállalnia kéne a felelősséget a teremtményei szabad akaratból elkövetett gonoszságai miatt is, nemdebár? Mégsem teszi, inkább rákeni az emberre mondván, a szabad akaratából teszi a rosszat.


Ez tökbe olyan, mintha én adnék egy pisztolyt a három éves gyermekemnek, majd ha lelő vele valakit, akkor őt tenném felelőssé érte.


Én azt nem értem, hogy ezt miért nem érted meg? Vagy szerinted hol a hiba a gondolatmenetben?

2016. nov. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KZitus ***** válasza:

Elnézésed kérem kedves kérdező:-)



"Ez tökbe olyan, mintha én adnék egy pisztolyt a három éves gyermekemnek, majd ha lelő vele valakit, akkor őt tenném felelőssé érte.


Én azt nem értem, hogy ezt miért nem érted meg? Vagy szerinted hol a hiba a gondolatmenetben?"

- szerintem ott a hiba a gondolatmenetedben, hogy a tökéletes embert egy három éves gyermekhez hasonlítod!

lehet nem gondolkodtál azon, mit jelent a "tökéletes ember"? Akkor talán jó lenne gondolni Jézus földi életére, és képzeld el, hogy pisztolyt adnál a kezébe, és ő mit tenne vele? (Mert egyébként ő elmondta, mit kell tenni a fegyverrel)

Azért látom hibásnak a gondolatmenetedet, mert nem látod át mit jelent a "tökéletes ember", és azt sem, mit jelent a "szabad akarat"


Mivel a kérdés nem erről szólt, ezért nem írhatok erről...


Ismét elnézésedet kérem kedves kérdező:-)

2016. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"- szerintem ott a hiba a gondolatmenetedben, hogy a tökéletes embert egy három éves gyermekhez hasonlítod!

lehet nem gondolkodtál azon, mit jelent a "tökéletes ember"? Akkor talán jó lenne gondolni Jézus földi életére, és képzeld el, hogy pisztolyt adnál a kezébe, és ő mit tenne vele?"


Én elsősorban Ádámra gondoltam, hiszen ő lett elsőkézből teremtve, a többiek már szaporulat. Más részről ugye nem Jézus volt az, aki az első bűnt elkövette a szabad akaratából, hanem Ádám. De ezeket te is nagyon jól tudod :)

2016. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Istenen csak azt lehet számon kérni, amit megígért. Azt nem ígérte, hogy ezen a földön nem lesz részünk semmi fájdalomban vagy szenvedésben.
2016. nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!