Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhit és gyermekpszichológi...

Istenhit és gyermekpszichológia mennyire ellentétesek egymással?

Figyelt kérdés
Gyermekekkel szeretnék majd foglalkozni, segíteni nekik valahogy, és a gyermekpszichológia nagyon megtetszett..tanulásbeli, családi problémák, viselkedési zavarok stbstb. Amennyit olvastam róla nem találtam ilyen ördögi dolgokat, persze magával a pszichológiával hívőként nem mindig értek egyet. Ti mit gondoltok? Lehetek úgy gyermekpszichológus, hogy hívő vagyok? Tudom, hogy alapvetően ez rajtam múlik, de nem akarom, hogy olyan elvekhez akarjanak igazítani, amelyekhez úgysem tudok és akarok. Ha esetleg ismertek valami erről szóló bibliai idézetet, cikket, könyvet örülnék, ha megosztanátok velem :)

2016. dec. 2. 21:08
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Meg persze nagyon örülök a személyes tapasztalatoknak is :)
2016. dec. 2. 21:11
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Üdv, vannak kifejezetten keresztény pszichológusok, ők valamennyivel mást képzést, kapnak, mint a "hagyományos" társai. Azt tudnod kell, hogy a pszichológusok, legyen az gyerek vagy felnőtt, itt ugye az átlagosról beszélünk, amiből a legtöbb van, az Isten hitet, neurotikus zavarnak tekinti, tehát átlag gyerek pszichológusként, elméletileg neked a hívő embereket, betegnek kell tartanod, és aszerint kell velük bánnod. A pszichológiában a neurotikus zavarnak tulajdonítják az Isten képzetet, úgy ahogy a többi felsőbb entitásét is, tehát, mint egy betegség, bárhogy is döntsél, jó ha ennek rendesen utána jársz.
2016. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az istenhit és a pszichológia illetve a pszichoterápia nem ellentétesek.


Magyarországon például Pál Feri atya aki pszichológus is. Igazából ennek azonban az ortodox egyházban van jelentős hagyománya és ennek arányában könyvtárnyi irodalma is. Angolul érdemes rákeresni "Orthodox psychotherapy" címszó alatt (vagy oroszul: "Православная психотерапия").

2016. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%

"Isten hitet, neurotikus zavarnak tekinti"

Először is: istenhit. Egy szó, kis betű. Ha még ezt sem tudod, a többire mit mondjunk?


Az istenhit nem feltétlenül neurotikus zavar. Hívő környezetben, ahol nem találkozol nagyon más hittel, ateistával meg egyáltalán nem, ott teljesen normális ember is lehet hívő.

A vakhit viszont komoly betegség még ott is.

Ugyanígy a komoly hit, manapság, mifelénk: tehát az, ha mélyen meg vagy győződve az isten létezéséről, miközben ismered az ateistákat és az érveiket.

Ezzel együtt "diliházba" ettől még nem lehet csukni téged, mivel nem vagy közveszélyes. Legalábbis Magyarországon, ahol a vallásnak (még) nincsen ekkora hatalma.

Amerikában vagy Romániában már történt vallási indíttatású gyilkosság a közelmúltban, ott más a helyzet.

2016. dec. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne hallgass NightWanderer-re, orbitális hülyeség, amit írt. A pszichológia nem mondja, hogy a hívő emberek betegek... Teljesen összeegyeztethető a vallásod a pszichológiával. Lehet, hogy nem minden lesz olyan, amivel azonosulni vagy egyetérteni tudsz (én nem vagyok hívő, mégis vannak ilyen dolgok, szóval ez nem ezen múlik...). Szerintem könnyen meg fogod találni, hogy mik azok az elméleti alapok, amiket te szívesen használsz fel a munkád során, milyen módszerek illenek bele a te világodba, személyiségedbe, a vallásodhoz igazítva.
2016. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
sose hallottam "ortodox egyházról"
2016. dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem érűtem a kérdezőt, ha egyszer isten akaratából van minden, akkor a gyerekek élethelyzete, családja is abból van, ha változtatni akarsz ezen bármilyen módszerrel, az nem szembefordulás isten akaratával és az adott személy sorsával?
2016. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Te inkább ne legyél se pszichológus, se semmi...
2016. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
2-es rohadt nagy hülyeségeket ír.
2016. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Jézus volt a legnagyobb gyermekpszichológus:

„Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem mentek be az Isten országába” (Mt 18,3)


"Amennyit olvastam róla nem találtam ilyen ördögi dolgokat, persze magával a pszichológiával hívőként nem mindig értek egyet."


Ha nem vagy buta hívő,akkor nem hiszel a büntető,számonkérő,félelemkeltő Istenben,így a gyerekekben sem fogsz kárt tenni.Egyébként maguk a pszichológusok sem mindennel értenek egyet a pszichológiával kapcsolatban.

Amúgy én bátorítalak,legyél nyugodtan,ha tetszik:)

2016. dec. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!