Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne az az egyetlen egy...

Mi lenne az az egyetlen egy kérdésetek amit személyesen megkérdeznetek Istentől?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is kérnék szépen ha lehetséges köszönöm szépen előre is!
2016. dec. 3. 23:48
1 2
 1/11 Vy válasza:

Ha utána még visszatérhetnék élni a földre, akkor azt hiszem, mindenképpen az lenne a kérdésem hozzá, hogy mi vár ránk a halál után. :) Engem személy szerint nagyon foglalkoztat a dolog, és szeretnék hinni benne, hogy a lelkünk tényleg átkerül egy másik dimenzióba, és valamilyen formában tovább létezünk - elvégre így mi értelme a földi létnek, ha egyszer csak meghalunk, és vége a dalnak... :/ Bár nyilván legbelül én is tudom, hogy a racionális esély erre valójában nem sok... De kikérném egy hozzáértő véleményét, ha tehetném. :))

25/L

2016. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2016. dec. 4. 00:21
 3/11 Molyember ***** válasza:
Megkérdezném, hogy miért csinálta az egészet, de nem hiszem, hogy érteném a választ.
2016. dec. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Főként azt hogy mikor lesz vége a verésnek?

indok: őszintén szólva én már nem hiszek benne. nem is érdekel, sosincs semmi bizonyság, tök átlagos alsóosztály minden, fal elött állunk, öööö köbö kész van, ennél nem-nagyon van feljebb csak igy változatosan de nagyon ritkán "jön", mindig teljesen eltünik majd, jó de kao és nem lehet rá számitani


bővebben


mikor lesz anyagi biztonság és pénz? adja oda az anyagi világ kulcsait? hogy egyedül, úgy élhessek ahogy akarok, biztonságban, bizonyságban ami kedvet ad, fontos, nem múlik el, támogatott megerösitett esetleg ismert már akiknek... és nem ilyen légbölkapott cucc hanem támogatott, létező, támogató (a külső dolgok összeállnak érte) stb.

Az igaz hogy nem szabad hallgatni az apróságokra, az anyag gyakran jelzi ha nem akar és megakadályoz eröszakosan, de azért hogy jól csináld és nem úgy ahogy akarod... mindenkit idegesit, be kell látni és végtelen szakadék van benne

minden pillanatot végig kell gondolni, és tartani magunkat a meditáció menetrendjéhez, végig kell tanulni, mi már a pontnál járunk, és sok sikon túlvagyunk.


mikor lesz állandó ihletettség? bár ez elég gyér válasz, ahhoz ez kell, hogy mindent megszerezzünk, ami nincs, pl karrier, házastárs, ház ilyenekre gondolok.. ezeket 1-2 évtizeddel késöbb, mindent rájuk hagyva majd el kell hagyni, aztán minimálbéren élve megtanulni (Buddha is kiélvezte a gazdagságát, jézus is gazdag lehetett)

mikor lesz állandó ihletettség eszközök nélkül? talán 60 évesen, ha utolérjük józanul is, mint amikor Buddha élete végén tanitott.. talán mert késöbb, talán több ember van és sikerülhet 60 éves korunkra, mindent hátrahagyva, addig nem, nem is lehet számitani rá, mindig van valami, mindenkitől függ, végtelen és változatos, és az irás is ilyen, illetve nagy (ez a kedvenc szavam) :)


Szóval ezen a két szinten, most a legnagyobb nyomorban kb, jön néha a varázslatos állapot, kimüvelve képes átváltozatni de megy és jön a bünti, ami nem tudjuk meddig tart, és rossz igencsak.. ennek vége kell hogy legyen mostmár, ninss tovább, és nincs semmi már, sosem volt külső segitség és minden elveszett, de mostmár kéne mert az életem függ rajta, szószerint egyszerüen elvágva a tanitványok korlátozottságában...


szóval mi van ha nem létezik? végső soron? és csak ámitás, drog az egész? és sosem teljesedik be, és örökké tart a nyomor? xd

bár ne irtam volna.. de nincs miért félni, nincs mit veszteni, csak gyakorlás az egész

2016. dec. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

35 férfi


melyik istentől? gondolom a keresztények istenére gondolsz


nem hiszem hogy létezne bármilyen isten, ha mégis, megkérdezném

hol van amikor embereket ölnek a nevébe?

hol van amikor a papjai gyermekeket molesztálnak?

hol van amikor a papjai mercivel-bmw vel járnak miközben az árából embereket lehetne megmenteni a szenvedéstől?

hol van amikor égnek a máglyák mert nem benne hisznek?

hol van amikor az inkvizíció milliókat tart rettegésben gyötrelemben?


válassz melyik kérdés tetszik, bármelyik kérdésre nem tudna válaszolni ha lenne


az emberek teremtik az isteneiket, nem az istenek az embereket

2016. dec. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat előre is! Teljes mértékben igazgatók van. Én hitem szerint amint éreztem magamon hogy újjászületett hívő vagyok szellemben szeretettel teljes pozitiv energiát éreztem. Jézusban való őszinte szívvel hit által Isten szeretetebol. Isten segít mindenkinek őszintén szólva csak nem úgy ahogy azt mi gondoljuk hanem szellemileg lelkileg segít Ő így válaszol hozzánk. Higyj Jézusban őszintén és békét ad beköltözik a szívedbe Szent Szelleme által. Szabad akarattal rendelkezve azt tehetünk amit akarunk ezért tűr halasztást Isten. Hogy lássa valóban élni tudnánk e nélküle! Hát nem. Mert a bűnbe esés idején a két pár Isten nélkül akartak élni csak későn jöttek rá hogy késő el szúrták. Egy nap Jézus visszatér az Övéiert és utána el szabadul a pokol ez van magunknak köszönhetjük. Ezért meg kell térnünk minél hamarabb mert a kegyelem kapuja egyszer le zárul.
2016. dec. 4. 08:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát csak ide tévedtem. Az a problémája az emberiségnek, hogy azt hiszik, hogy Isten egy személy.(Triviálisnak tűnik a biblia miatt)

Persze az emberiség tudatlanságát kihasználják.

Jópár entitás próbálta elhitetni magáról, hogy ő Isten, kihasználva az emberek tudatlanságát, hogy hatalmat szerezzenek maguknak. Persze ezeknek az entitásoknak nincsen nevük, csak nekünk embereknek szokás nevet adni magunknak.


Ezek közül talán a legeslegvérszomjasabb, legveszélyesebb az Ószövetség "istene" Jáhve. Embermilliárdokat mészároltak le a parancsára és teszik ma is.

Az külön nagy sarlatánság, hogy összemosták a tanait Jézus tanításaival. Tűz és víz a kettő.

Soha ne feledd nem a neved tesz azzá aki vagy, a céljaid és múltad tesz azzá. Mikor Mózes megkérdezte ettől az entitástól, hogy ki ő, annyit válaszolt "Vagyok, aki vagyok"


Ettől az "Istentől" nem sok mindent kérdeznék. Mivel Ő a félelemenergiából szerzi az erejét. Nem szeretnék vele találkozni.

„Arcomat azonban nem láthatod, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”

2Mózes 33:20

2016. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Na mi van?"
2016. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem
2016. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. dec. 4. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!