Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és a tanítványai is...

Jézus és a tanítványai is vezették az óraszámot a térítő munkában?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért kérdezed?
2016. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem. Ők nem pihentek. Nem mesterségesen térítettek.
2016. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Krisztus örömüzenetét,-tanítványai-számukra alkalmas,és alkalmatlan időben hirdették.Életük olyan része volt,mint a mozgás.
2016. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3as: erre igét kérek.
2016. dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

12 tanítvány,

70 tanítvány

120 tanítvány

3000 ezren keresztelkedtek meg.


ha nem jegyezték volna meg vagy fel, nem írták volna le,

ebből lehetett látni, hogy vezettek adatokat, de nem azért, hogy dicsekedjenek vele, hanem hogy lássák a növekedést és a teljesedése megerősítette a hitükben.


(Ézsaiás 60:22) 22 A kevés ezerré lesz, a kicsiny pedig hatalmas nemzetté. Én, Jehova, felgyorsítom ezt a maga idejében.”

2016. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 A Jehova név, egy pogány eredetű mitológiai törzsi isten neve, amelyet többek között emberek hoztak létre a 15. században, ez így semmilyen formában nem illik a kérdéshez, mert engem a kereszténységgel kapcsolatosan tettem fel. Azért érdekelt a kérdés, mivel Jézus és a tanítványai sem vezettek óra számot, ez köztudott a gyarapodás egy egészen más dolog, úgy tudom, hogy van olyan szervezet amelyben az óraszámok egyfajta elvárásként szerepelnek, hogy meglegyenek, ilyen sehol sincs az újszövetségben, soha egyetlen egy rész sincs, ami arról szólna, hogy kötelező mennyiséget kell téríteni, ilyen nem szerepel az eredeti szövegben, de a kiadott Bibliákban sem. Várom azon emberek válaszait, akik szigorúan a kereszténységben vannak és erről tudnak további információkat, a tűz isten jehwanas híveit megkérném, ne írjanak.
2016. dec. 8. 21:59
 7/16 anonim ***** válasza:

4.Hsz!



"Hirdesd az ígét, állj elő vele alkalmatos, alkalmatlan időben, ints, feddj, buzdíts teljes béketűréssel és tanítással.Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.De te józan légy mindenekben, szenvedj, az evangyélista munkáját cselekedd, szolgálatodat teljesen betöltsd."(2.Tim 4:2-5)

2016. dec. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Drága ember, nem azt kértem, hogy írd le Pál mit mondott. Ő nem is volt Jézussal, míg a Földön élt emberként!

Arra kérek igét, amit te állítottál.

2016. dec. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!
2016. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az Ézsaiás könyve nem pogány eredetű, hanem Isten valamikori népének írásait tartalmazza.


S ha ez így lenne, akkor bizony nagy Magyar költőink is iszonyatos aljasságot, és hazugságot követtek el, amikor a műveikbe megemlítették Isten nevét.


[link]

2016. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!