Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a bibliai Dávid...

Az igaz, hogy a bibliai Dávid és Salamon királyok uralkodásáról semmi Biblián kívüli forrás nincs?

Figyelt kérdés

2016. dec. 15. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Megbízható nincs.
2016. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

De van! :)

Érdemes jobban megfigyelni a cikk címét! "Újabb leletek Dávid városából" Felhívnám a figyelmet az újabb szóra! :)


[link]

2016. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
de van, ez egy a vulgár-ateizmus álltal azóta is sokat lobogtatott bulvárhír volt ,hogy "talán dávid király nem létezett!" hamar át lehet alakítani, csak törölni kell a talán szócskát, és mint a bulvárban annyiszor itt is egy egyszerű túlzásról volt szó, az EGYIK biblián kívüli forrással kapcsolatban felmerült hogy megbízhatatlan
2016. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Ákos13 ***** válasza:
58%

A Wikipédia írja:


"1993 júliusában Tell el-Kádiban (az ókori Dán) egy Kr. e. 9. századból származó sztélé-töredéket találtak, amely arról lett híres, hogy megemlíti "Dávid házát" (dinasztiáját). A Biblián kívül ez az egyetlen forrás, amely megerősíti Dávid király egykori létezését."


[link]

2016. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szp72 ***** válasza:

Én nem vagyok a témában napra kész, de a legutolsó információim szerint Dávid király neve mindössze egyetlen egyszer szerepel Biblián kívüli leleteken. Salamoné pedig egyetlen egyszer sem.


Van egy elég híres régész: Israel Finkelstein, aki szerint a rendelkezésünkre álló leletek alapján az Ószövetség egy kései mesekönyv. Én bízok abba, hogy nincs igaza, de az érvei eléggé logikusak és lenyűgözőek.

2016. dec. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
szp72 kérlek be tudnád nekem linkelni ezt a cikket? Érdekelne.
2016. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell tudósnak lenni ahhoz,hogy tudjuk,létezik Jeruzsálem,Názáret,Létezett ,Heródes,Pilátus,És még sorolhatnám...

Szóval,....Gondolkodni,látni és hallani.... adomány?

2016. dec. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szp72 ***** válasza:

az előzőnek


Itt most az Ószövetség történeti hitelességéről van szó.

2016. dec. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szp72 ***** válasza:

@ szp72 kérlek be tudnád nekem linkelni ezt a cikket? Érdekelne.


Én könyvben olvastam Israel Finkelstein elméletét.


[link]


Persze sok üdvözölendő kritikusa is van. Például:


[link]

2016. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Jezusrol meg egyetlen biblian kivuli forras sincs.
2016. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!