Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt vallásukat komolyab...

Vannak itt vallásukat komolyabban gyakorló katolikusok? Mi a helyzet az alkohollal és a cigarettával?

Figyelt kérdés
Nem láncdohányzásról beszélek, meg alkoholizmusról, hanem moderált fogyasztásról.
2016. dec. 31. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyi alkohol fogyasztassz, hogy nem vagy magadnál, akkor baj van. A cigretta egészen más kérdés.

Tudod a függgőség ott kezdődik, hogy valami szokássá válik.. szükésed van rá. Ennek fényében próbáld értékelni magad.

2017. jan. 1. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2017. jan. 1. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
A mértékletes alkoholfogyasztás és a dohányzás sem bűn, Isten sehol nem tiltja azt.
2017. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én gyakorló katolikus vagyok. Dohányzom, és van olyan társaságban vagyok, akkor alkoholt is fogyasztok. :)

Sok papot ismerek, aki cigizik.

A dohányzásról nem tudok, hogy írna róla a Biblia, az alkoholfogyasztás viszont alkalomadtán teljesen megengedett, hiszen Jézus is, a kánai menyegzőn a vizet nem málnaszörppé, hanem Borrá változtatta. :)

2017. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem dohányzom, soha nem is próbáltam. Nem bírom a szagát, meg szerintem könnyen rá lehet szokni. Egyébként nem ítélem el, aki dohányzik.

Az alkohollal szerintem nincs ennyi gond: alkalmakkor én is szoktam koccintani, csak az embernek tudnia kell a mértéket.

2017. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kulcsszó itt is mint mindenhol a mértékletesség.

Semmit nem szabad túlzásba vinni.

Én is dohányzom és alkoholt is szoktam inni olykor olykor és mindkettőnél van olyan szünet hogy nem válik szokássá mert ha nemet tudok mondani rá több napon vagy akár héten keresztül akkor az nem számít függőségnek.

2017. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!