Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Amikor depresszi...

Keresztények! Amikor depresszióba estetek, akkor, hogyan változott a viszonyotok Istennel?

Figyelt kérdés
Én keresztény vagyok. Vagy legalábbis fogjuk rá. Amikor jó időszakaim vannak az életben, akkor nagyon jól tudom magam érezni Isten mellett. Viszont a depresszión nem tud átsegíteni sose, ha rossz időszakom van. Olyankor a hitem elhagy teljesen. Többször voltam rosszul és jól is életem során. 23/F.

2017. jan. 2. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a depressziód tárgya?
2017. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

A Biblia számos olyan férfiról és nőről ír, amikor mai szóval élve depresszióval küszködtek időközönként.

Az első századi keresztények azt a tanácsot kapták, hogy beszéljenek „vigasztalóan a lehangolt lelkekhez”

Egy forrásmű szerint a „lehangolt lelkek” kifejezés olyanokra utalhat, „akiket időlegesen legyűrt a mindennapok nyomása”. Mindezekből egyértelműen kiderül, hogy még a Bibliában említett hűséges férfiak és nők is voltak időnként érzelmi mélyponton.


A depresszió ősrégi baj. Próba alatt Jób úgy beszélt, mint olyan valaki, aki úgy érzi: elhagyta Isten

Péter pedig olyan depressziós volt Krisztus megtagadása miatt, hogy keservesen sírt

De van segítség, a Teremtő látja és segítségére van mindazoknak, akik ilyen állapotba kerülnek.


Ám a depressziónak több fajtája van, ezért tudni kell, hogy mi okozza egyeseknél ezt az állapotot, s akkor megfelelő segítséget lehet adni.

2017. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Biblia nézőpontja: Depresszió Ébredjetek!, 2013/10
2017. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

❐ Ébredjetek!, 2009/7

Depresszió – Mit éreznek az ebben szenvedők?

Depresszió – Mit lehet tenni ellene?

Segítség a ’vigasztalás Istenétől’

2017. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Mit jelent az,hogy fogjuk rá?Ha elfogadtad Jézust Uradnak Megváltódnak,akkor keresztény vagy .Ha pedig nem fogadtad el az Ő keresztáldozatát,hogy büneinket magára vette és értünk halt meg a kereszten,majd feltámadt,akkor nem vagy az.

Istennel a viszonyunk a nehéz időszakokban nem változik.Mert a mi problémáink nem képesek arra,hogy elszakítsanak minket attól a szeretettől,amit Isten adott a világnak a mi Megváltónkban Jézus Krisztusban.

Szerintem próbálj a nehéz időszakaidban többet foglalkozni a Bibliával,és át fog segíteni a te problémádon.

Ha pedig a depressziód büntudat miatt van,akkor segít az 1János 1/9-es ige.Valdd meg Istennek és Ő megbocsátja.

2017. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én,amikor depresszióban szenvedtem,sokat bőjtöltem imádkoztam Istenhez,hogy segítsen egyben tartanom családom,és rendbe hozni házasságom.(Munkám miatt elhanyagoltam az EXM,és ő mást keresett helyettem).

Mivel semmi sem változott,megharagudtam Istenre,mert jót kértem,jól,és kitartóan,de nem segített.


Mintegy fél év múlva értettem meg,hogy Isten olyan nagy mértékben tiszteletben tartja szabadakaratunkat,hogy az ellen,még a legrosszabb rossztól sem óv meg.

EXM-nek is van szabadakarata,ami ellen Isten nem tett semmit.

2017. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyon kedves és mély gondolat segített ebben az esetben. Egyetemen Arthur C. Clarke író novelláját vettük, aki ebben az írásában az Istenbe vetett hitet is körüljárja, és a kételkedést.


A tanárunk gondolatmenete az volt, hogy az Istenbe vetett hit teljesen természetes, ha "ingadozik", néha elgyengül. A világirodalom nagyon sok képviselője küszködött ezzel az érzéssel. Tolsztoj is ilyen volt például. Ez egy teljesen természetes érzés, mégiscsak emberek vagyunk. Ugyanakkor, és itt jön a Lényeg, át kell gondolni, hogy ilyenkor pontosan mi miatt fordulsz el Istentől, és hogy tényleg megéri-e.


Nekem például egy csalódás okozott hasonlót, de mikor ezt így átgondoltam, hogy "Jézusom, egy lány miatt voltam képes a Jóistenre haragudni?" - egyből képes lettem röhögni magamon, és tovább tudtam lépni. Ez csak egy példa, lehet neked más természetű a problémád. De érdemes ezen elgondolkodni.

2017. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sok múlik azon, hogy milyen régi és milyen mély a depresszió. Szerintem attól, hogy valaki megtért és hisz, még lehet, hogy nem tud belőle kilábalni.

Ez is egy gyógyulási folyamat, és mint tudjuk nincsen garantálva, hogy mindenki, minden betegségből meggyógyul itt a Földön.

Pl. sok vak és béna sem gyógyul meg, hiába hisznek, imádkoznak stb.

Sok segítségre van szüksége egy depressziós embernek. Ha nincs akire számítson és egyedül marad a betegségével, az csak tovább fokozza a fájdalmát.

2017. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!