Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás a sátánizmus?

Milyen vallás a sátánizmus?

Figyelt kérdés

Mi a különbség Sátán és Lucifer között?

Mik a szabályaik?

Hogyan lehet imádkozni Enkihez?

Vannak jó és rossz démonok?

Miért hiszik sokan, hogy a Sátánizmus rossz?

Nagyon szimpatikus vallásnak tartom a Sátánizmust,de nem tudom magam annak vallani, mert sajnos nem tudok róla eleget.



2017. jan. 5. 15:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Jajj és még valami..

Sátán= Enki?

Ha a Sátántól kérsz valamit, ami nem árt senkinek, csak te leszel boldog segít/teljesíti?

Személyes tapasztalata van valakinek?

2017. jan. 5. 15:52
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

A Teremtő Isten és az ember legnagyobb ellenségének imádata, aki miatt most az emberek meghalnak.


Sátánnak soha nem volt Lucifer a neve.

A démonok Sátán angyali szolgái akik elhagyták az életük forrását, halálra vannak ítélve fejedelmükkel Sátánnal együtt.

Ennél fogva a démonok nem hogy jók, hanem egyenesen élvezik, hogy aljasságokat követhetnek el jelenleg, mert az Uralmat a föld felett mos egy időre megengedte Isten Sátánnak a fejedelmüknek.


Hogyan lehet a Sátánizmus jó, amikor a legnagyobb lelkiismeret furdalás nélküli, megbánás nélküli gusztustalanságot követi el minden jó szándékú ember ellen, és Isten ellen, akinek Ő is az életét köszönheti.


Sátán a hazugság feltalálója, gyűlöli az igazságot, és élvezetet talál az emberi test meggyötrésében.

A Sátánizmusnak több fajtája is létezik, s mivel Isten szándéka ellen irányul a tettük, nem lehet egyáltalán jónak nevezni, hiszen halál vár mindazokra akik Sátánnak tetsző életet élnek.

2017. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni még, hogy nem vagyok kíváncsi Isten imádó hablatyra, hanem sátánisták válasza érdekelne, akik gyakorlottak. Én elfogadom , hogy te Istent imádod Te meg kérlek fogadd el, hogy én a Sátánt akarom és hiszem, hogy Ő nem gonosz.
2017. jan. 5. 16:19
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

De hogy képbe legyél a következőket tudhatod némely Sátán imádatról:


A satanizmus különösen a mai fiatalokat csábítja. A ’Teen folyóirat 1993. júniusi számának beszámolójában a Sátán Egyházának alapítója elmagyarázza, miért van ez: „ Ahelyett, hogy megparancsolnánk a tagoknak, hogy fojtsák el természetes hajlamaikat, azt tanítjuk, hogy követniük kell azokat. Ezekhez tartozik a testi gerjedelem, a bosszúvágy és az anyagi javak megszerzésének ösztöne.”


Más:


A boszorkányok és Sátán imádói még mindig nagyra becsülik december 25-ét. A San Francisco Chronicle 1991. december 21-ei száma idéz egy boszorkányt, aki népszerű pogány írónő, amint ezt mondja: „Ez a kimerítőbb ünnepeink egyike. Egész éjszaka fenn vagyunk.” Az Istennő Szövetség csoportjának egyik nő tagja ezt állapította meg: „Rituális játékot mutatunk be . . . Papságunk tagjai egy misztériumdrámát adnak elő a napfiú születéséről.”


tovább:

kanadai The Globe and Mail

A kanadai sátáni szertartásokon, a beszámolók szerint többek között nemi erőszakra, kannibalizmusra és emberáldozatokra is sor kerül. Egyesek állítása szerint az emberáldozatra kiszemelt személyek abból az 50 000 munkakerülő és hajléktalan személy közül kerültek ki, akiket mint eltűnt személyeket jelentenek minden évben Észak-Amerikában. Állítólag arra is van példa, hogy a leendő emberáldozat céljából csecsemőket rejtegetnek és tartanak egy ideig életben. A The Globe and Mail hozzáfűzi, hogy „Kanadában mintegy 2 000 egyén jelentkezett és azt állította, hogy sátáni kultusz szerint becstelenítették meg őket”.


Vagy:

Sátáni rítusokat mutatnak be fekete palástba öltözött papok a sötét pincében, monoton hangon imákat mormolnak az oltáron fekvő megkötözött áldozatok felett, és a vibráló gyertyák titokzatos árnyékokat vetnek a falra, amint istenük, Sátán imádata folyik. Az okkult dolgokba mélyedő fiatal résztvevők, akiket természetfölötti erőkkel kapcsolatos néhány titok közös, rejtélyes ismerete hozott össze, megízlelik a bizsergető izgalmat, amely betölti a levegőt. A kizárólag általuk élvezett beavatottság hátborzongató érzésével közelednek az oltár felé.


A sátánisták naptárában a következő legfontosabb ünnepnapok a Walpurgis-éj és a halloween. Egy szótár meghatározása szerint a Walpurgis-éj „a május elsejére virradó éj, amelyen állítólag a boszorkányok egy bizonyos helyen találkoznak” (Merriam-Webster’s Collegiate Dictionary).

2017. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy vallási ünnep az alvilág számára; a sátánisták áldozatokat mutatnak be, a boszorkányok halkan ünnepelnek, miközben kört alkotva imádkoznak közösen, vagy halottak számára készített étellel ünnepelnek” — a USA Today cikke szerint. Ez a cikk idéz egy washingtoni boszorkányt, Bryan Jordant, aki ezt mondja: „[A keresztények] nincsenek tudatában, de ők a mi ünnepünket tartják meg velünk együtt . . . Ez tetszik nekünk.”



A satanizmus lényegében megtévesztő módon azt ígéri, hogy mindent megkapsz egy egészen apró dologért. „Imádd az ördögöt, végezd piszkos munkáját, és viszonzásul mindent megad, amit csak akarsz. Ezért találja néhány gyermek annyira vonzónak a satanizmust” — magyarázta a ’Teen folyóirat.


„Szerintem teljes mértékben ki kell használni az életet” — mondta egy fiatal tizenéves, aki bevallása szerint egy satanista csoport tagja. „Két erőt látok a természetben: a jót és a rosszat. Minden olyan dolog boldoggá tesz, amit az emberek gonoszságnak mondanak. A bűnök érzelmi, fizikai és szellemi kielégüléshez vezetnek” — magyarázta.

2017. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Értelek, hát Te tudod.


Csak nagyon rossz, hogy emberek életével fogsz Te is "játszani addig, amíg Jehova el nem veszi az életedet, Sátánnal együtt.

2017. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez nem sátánizmus. Amiről te beszélsz azok sztereotipiák, amiket hisznek erről a vallásról. Semmit sem kell áldozni és a nemi erőszak sem megengedett. De én itt a vitát le is zártam.
2017. jan. 5. 16:27
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

A keresztények általános felfogása szerint semmi, azoknak viszont akik túl látnak a két ezer éves függönyön két teljesen más személy, de ez pontatlan így, le is írom miért. Az általános keresztény felfogás szerint, a Sátán maga Luciferrel egyenlő, de maga a Sátán szó vádlót jelent, tehát sokkal inkább egy személy negatív tulajdonságát, a Lucifer szó a Latin lux (fény) és fero (hozni) szavakból képződik, jelentése fényhozó. Lucifert, mind a Sátánt, a vádlót, a Biblia és az emberiség főellenségének tekintik a keresztények. Érdekes, hogy például a Bibliában alig van olyan eset, amikor Lucifer az aki emberek millióit mészárolná le, ezzel szemben a keresztény Isten, az ószövetségben megjelölt JHWH viszont ember milliókat öltett meg, vagy ölt meg nemtől, kortól függetlenül. A Jób története valami egészen furcsa dologra mutat rá, Lucifert a Sátánt, mint írtam, a világ nagy ellenségének tartják, de mi is történt ott pontosan ?


"ób 1.6

Egy napon az történt, hogy az Isten fiai fölkerekedtek, és az Úr elé járultak. A sátán is megjelent köztük.

Jób 1.7

Az Úr így szólt a sátánhoz: "Honnét kerülsz ide?" A sátán ezt felelte az Úrnak: "Szerte bebarangoltam a földet és bolyongtam rajta."

Jób 1.8

Akkor az Úr így szólt a sátánhoz: "Felfigyeltél-e szolgámra, Jóbra? Mert nincs hozzá fogható a földön: feddhetetlen, derék ember, féli az Istent és kerüli a rosszat.""


Szeretnék itt egy gyorsa mondatra kitérni, a "Mindenható" Isten megkérdezte, a Sátánt, merre járt, nem tudta, hol volt, és mit csinált Lucifer, nem furcsa ez ? Szerintem az, de lépjünk is tovább.


Itt van a beszélgetés kulcsfontosságú mondatai.


"A sátán azt válaszolta az Úrnak: "Talán bizony ingyen olyan istenfélő az a Jób?

Jób 1.10

Nem magad emeltél-e sövényt köré, háza és minden vagyona köré? Megáldottad keze munkáját, úgyhogy birtoka egyre gyarapszik a földön.

Jób 1.11

Csak nyújtsd ki egyszer a kezedet és nyúlj hozzá egész vagyonához! Szavamra, szemtől szemben fog majd káromolni!"

Jób 1.12

Az Úr erre azt mondta a sátánnak: "Nos, kezedbe adom mindenét, amije van. Csak rá magára nem szabad rátenned a kezed." Erre a sátán eltávozott az Úr színe elől."



""Nos, kezedbe adom mindenét, amije van." A Sátánt, azaz Lucifer az őskígyót úgy mutatja be a kereszténység, mint a megátalkodott gonoszt, még is sokkal inkább ügyvédnek tűnik, a bíróság vádlójának, semmint gonosznak, ebből a mondatból kiderül, hogy Isten maga hagyta jóvá azt, hogy Lucifer végre hajthassa a cselekedetét, ez arra enged következtetni, hogy ha egy Istentől külön álló gonosz entitás lenne, akkor ezen beszélgetés megtörténte nélkül is, szabadon megsanyargathatta volna Jóbot, sőt, mivel Lucifer állítólag a megátalkodott gonosz, azaz a világ legborzalmasabb sötét lénye, akkor nem csak megsanyargatta volna kérdés nélkül, hanem azonnal meg is ölhette volna, hiszen ez az amit elvárhatnánk a borzalmas gonosztól, de nem ezt történt, Isten adta az engedélyt a végrehajtásra.


Azért tartottam szükségesnek ezt leírni, mert a legtöbb keresztény szemellenzővel éli az életét, semmit nem hall meg, és semmit nem lát azon túl, amit a két ezer éves tradíció ortodox keresztény egyházaktól kezdve, a neoprotestáns vezetőkig feltálal, pedig van itt egy érdekes dolog.


A kereszténység elterjedése előtt, de már az ószövetségi íratok papírra írását megelőzően, a római és görög pantheonok számtalan istenekkel rendelkeztek, persze nem csak ők, hanem ezeken kívül olyan óriási birodalmak, mint Egyiptom, Babilon és persze keleten is számtalan másik, a törzsi vallásokról nem is beszélve. De miért is szükséges ezt megemlíteni ?


A Görög mitológiában, amikor még gyerek cipőben sem járt a kereszténység, volt egy érdekes történet. Sokan ismerik a történetet, Zeusz, Poszeidon, és Hádész voltak a főistenek, akik legyőzve a titánokat, a szüleiket elkezdtek uralkodni az Olümposzon és az emberiségen, volt sok mást isten is, de ami itt a lényeg, Hádészt kihasználta Zeusz, és az alvilágba száműzte, Mi is történt a Bibliában, legalábbis ahogyan tálalják ?


Lucifer fellázadt Isten ellen, és ő levetette a földre, bukott angyal lett, az alvilág vezetője, maga a megtestesült gonosz, érdekes, hogy a Görög mitológiában pontosan ugyanezt történt sok száz évvel Krisztus előtt a mitológia szerint Hádész száműzve lett, de mi ami ennél is fontosabb ? A történet úgy folytatódik, hogy telt, múlt az idő, és az emberek elkezdtek elfordulni az istenektől, hoppá! Milyen érdekes, hogy a Biblia pontosan ugyanezt az irányvonalat követi, az emberek fellázadtak Isten ellen stb..... És jön egy furcsa, és érdekes dolog, ami óriási párhuzamba hozható a Biblia Jób történetével. Amikor Zeusz látta, hogy az emberek fellázadnak ellenük, akkor Hádész megjelent az Olümposzon, érdekes, hogy Hádésznak is bejárása volt az Olümposzra, attól függetlenül, hogy száműzve lett, milyen furcsa, hogy Lucifer, aki a gonosznak van kikiáltva, ugyanolyan hirtelen, és könnyedséggel jelent meg Isten előtt, de mi is a párhuzam ? Eddig is sok egyezés van, de itt jön a lényeg, Zeusz engedélyt ad Hádésznak, hogy az embereket megleckéztesse, hogy próbára tegye őket, hogy megvádolhassa őket, amiért elfordultak tőle, és a többi istentől.


Azt hiszem, hogy aki nyitott szemmel jár, és valóban az igazságot keresi, és szeretne tiszta képet kapni, az az ókori és az azt megelőző törzsi vallásokkal kell, hogy kezdje. Az ami a Bibliába belekerült, számtalan ókori, és az azt megelőző civilizálatlan törzsi vallásokból lett átemelve, rendszeresítve, és a teljes kontroll felépítéséhez szükséges negatív színben való feltüntetésekkel beépítve.


Ezt az egészet azért tartottam fontosnak leírni, hogy az akit érdekes a Sátánizmus megértse legalábbis alapjaiba, hogy a Sátánizmus, az nem egy gonosszal való paktum kötést jelent, hanem egészen mást, de ehhez komolyan bele kell merülni a témában, és nem az alapján ítélkezni, amit a keresztény kontroll média 2 ezer éve próbál az emberekbe bele sulykolni, ennek a kontrollnak az eredménye, hogy lunáris rendszert, felváltotta a soláris, ami ezt a borzalmas rendszert tartja fent, az emberek elvesztették az intuíciós képességüket, és a kemény beplántált irányvonalat erőltetik, ennek az eredménye, hogy az olyan embereket, mint engem, pár száz évvel ezelőtt megöltek volna, amiért ezt merem gondolni, a nők lunáris képességinek köszönhetően lettek mágián megégetve, ennek köszönhető az, hogy ma gyermekek és felnőttek halnak meg a vallási különbözőségek miatt, ez az oka, hogy a felettem író tanú azt hiszi, hogy amit beleplántált a felette álló kontroll hatalom az az igazság, ki kell nyitni a szemet, és megtalálni az elveszett spiritualitásunkat, de amíg a soláris keménynyakú irányvonalat követik az emberek, addig nem fog változás történni.


"Mi a különbség Sátán és Lucifer között? " Nincs különbség, legalábbis a kereszténység szerint én leírtam hosszasan erről a véleményem.


A szabályok? Nem igazán vannak szabályok, inkább irányelvek csak.


A többire azért nem válaszolok, mert tisztább képet kapsz, és pontosabb válaszokat ha elolvasod ezt az oldalt. [link] itt többnyire mindenre választ kapsz. Üdv.

2017. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2017. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Amikor lepontoztok akkor megerősítetek benne, hogy igazat írtam, bár mivel keresztények vagytok, és alapfeltétel, hogy tudatlanok legyetek, így ezen meg sem lepődök, azok akik lepontoztak a modern kori inkvizítorok, akik ha tehetnék meg is ölnének, és ebben egészen biztos vagyok, köszönöm, hogy napról-napra bebizonyítjátok, hogy igazságot beszélek.
2017. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!