Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tenger kettéválasztásához...

A tenger kettéválasztásához miért kellett hatalmas nagy szél? Egy ekkora szél nem fújja el az embert?

Figyelt kérdés
Ha akkora szél támad, ami több ezer tonnányi vizet falként megtart, akkor lehetséges hogy egy embert nem taszít arrébb? Vagy a szélcsatorna közepén, ahol Mózes népe vonult, ott szélcsend volt? Tudományosan ez lehetséges, hogy ott szélcsend legyen, mialatt tonnákat tart meg a víz?
2017. jan. 11. 07:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%

#7 [kérdező]

Kevered.

Vagy

- vizsgálod a HITet és nincs, nem is kell tudományos magyarázat;

- tudományos vizsgálatot végzel, ahol nincs helye a HITnek.

.

Ha a tudomány oldaláról akarod vizsgálni a kérdést, nincs helye Mózesnek és az embereinek.

- Előbb azt kell megvizsgálni, lehetséges-e a tenger szétválasztása,

- aztán, milyen hatással LEHET az ott lévő emberekre,

- majd pedig az, ha megtörténHETETt, megtörtét-e.

2017. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Látom nem érthető! Nem akarom a történet hitelességét megkérdőjelezni, vagy tudományos köntössel cáfolni. Akkor megpróbálom máshogyan.


Istennek miért kellett szél ahhoz, hogy ketté válassza a tengert? Mi a jelentősége, hogy keleti szél, azaz szembe szél által? Ha már szél, akkor miért nem fújta el az embereket is, ha olyan erős volt, hogy a hatalmas vizet falként kettéválasztotta.

2017. jan. 11. 11:18
 13/27 anonim ***** válasza:

Látom, nem érthető!

Szél azért volt, mert Isten úgy akarta,

azért akarta a szelet, mert úgy látta jónak!

.

Vagy

- elfogadod, hogy így történt, mert így kellett történnie Isten akarata szerint,

- nem fogadod el, akkor viszont nincs mit tudományosan vizsgálni!

2017. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

dubitus, nem igazán érted a kérdést, látom. Rendben, Isten így látta jónak. Ez nyilvánvaló, kár, hogy ezzel kapcsolatosan egyetlen billentyűt is le kell ütnünk. Miben látod a magyarázatot, hogy miért látta így jónak. Azt már látom, hogy fogalmad sincs, csak akkor nem tudom, hogy miért válaszolsz. Ha a nagy szél (ami nem mellékesen szembeszél volt) választotta ketté a vizet, miért nem fújta el az embereket? Egy ekkora szél simán elfújja. Oké, Isten megvédte Izrael fiait, és a nagy szélből nem éreztek semmit. Gordiuszi csomó kettévágva megint. De Egyiptom katonáit is megkímélte a nagy szél... Persze, mert Isten így akarta. Te pont az az ember lehetsz, akinek nem lehet feltenni egyetlen kérdést sem a Bibliából, mert a válaszod az, hogy Isten így látta jónak. Pedig a valóság az, hogy azért válaszolod ezt, mert fogalmad sincs. Csak ez már nem hangzik valami jól. Miért született Jézus? Mert Isten így akarta. Miért hat nap a teremtés? Mert Isten így akarta. Miért kellett megtartani azokat a bizonyos ünnepeket Mózes népének? Mert Isten így akarta. Miért negyven nap a negyven nap? Mert Isten így akarta. Miért kente be sárral a vakot Jézus, és miért nem gyógyította meg úgy, ahogy más vakot is meggyógyított? Mert Isten így akarta.

Tudod a probléma az egészben az, hogy mindezek a kérdések és még sok száz mellette nagyon mély teológiai üzeneteket hordoznak, azon felül, hogy Isten így akarta, csakhogy Isten nem véletlenül akar valamit úgy, ahogy. És ha nem teszed fel a kérdést, akkor nem ismered meg az okokat. Választhatsz, hogy melyik választás az ostobaság, és melyik a bölcs. Ez már innentől kezdve a Te döntésed. Ennek az egész történetnek mély okai és mély magyarázatai vannak. Ha nem tudod a választ, ne fárassz azzal, hogy a semmit akarod eladni nekem. Ha tudod, akkor meg oszd meg velem. Bár sejtem, hogy melyik az igaz. Nem tudod.

2017. jan. 11. 12:37
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szentiratok KIFEJEZÉSMÓDJA nem a tudományhoz a művészetekhez és a mitológiákhoz vannak közelebb, mert képekben beszélnek. (Óriási kivétel Szent János evangéliuma - amely már a prológusban tisztázza, színtiszta metafizikát ír, de erről majd máskor és máshol)


Ha képekben beszél, akkor az értő olvasás is nem analitikus, hanem művészi, sőt ihletett!


egy régebbi magyarázatomat tenném hozzá mert az ideje mindenkinek kevés.

A képszerű leírások tere és ideje mitikus realitás - nem egy hétköznapi realitás (ez nem azt jelenti,hogy mitológia, hanem hogy a tér-idő a végtelenben van, vagy "örökké történik")

a mitikus idő nem egyenlő a mobilodról leolvasható idővel. Meg kéne próbálni elvontabban gondolkodni. Mi lenne, ha pl egy Ady verset ilyen "direktbe " értelmeznél?

Nem művészi,ihletett módon, hanem tudományos módon:


"Góg és Magóg fia vagyok én,

Hiába döngetek kaput, falat

S mégis megkérdem tőletek:

Szabad-e sírni a Kárpátok alatt? "


Az anyakönyvi kivonatomban az áll, Góg és Magóg fia vagyok, ha későn jövök haza, és nincs nálam a kapukulcs, hiába dörömbölök, nem enged be a viceházmester, hiába kérdezem az arra jövőket, sírhatok-e - a viceházmester földszinti lakásában van egy Nagy Magyarország térkép a Kárpátok koszorújával, ott állok alatta ...stb.stb


Ilyesmi...

2017. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
* nem a tudományhoz, HANEM a művészetekhez
2017. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Isten tetteit olyan mértékben ismerhetjük meg, amilyen mértékben kinyilatkoztatta. A Bibliában nincs kinyilatkoztatás arra vonatkozóan, hogy miért úgy választotta szét Isten Vörös-tengert, ahogy. Nem tudjuk, valóban nem tudjuk és biztos, hogy nincs jelentősége, ha lenne, akkor benne lenne a Bibliában.
2017. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

15-ös, ez mellébeszélés, és nincs köze a válaszadáshoz.


egyedem...! :)

Értem én, hogy nem tudod, de ha nincs értelme annak,hogy miért így, akkor Isten értelmetlen dolgokat tesz. Te ezzel ezt mondod. Attól, hogy nem érted, még nem biztos, hogy nincs magyarázata.

2017. jan. 11. 13:48
 19/27 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


#15 megpróbálta elmagyarázni, Te pedig nem érted, mert a matériából(ban) gondolkodsz.


A tenger, óceán az ókori képekben a tudattalan szimbólumai a szél pedig a tudattalan, sodró gondolatoké.


"A szél fú, a hová akar, és annak

zúgását hallod, de nem tudod honnan

jő és hová megy: így van mindenki, aki

Lélektől

született"


Megpróbálom magam is #15-öt és téged segíteni.


Petőfi azt mondja, hogy "A természet korláttalan vadvirága vagyok én."


Mégsem találsz egyetlen növényhatározóban sem Petőfi Sándor nevű növényt.

2017. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A víz kettéválasztása úgy gondolom nem metafóra, hanem egy nép valós története, amit leírtak. DE! Ha képletesen értjük, akkor sem értem mit akar jelenteni.
2017. jan. 11. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!