Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismerős valakinek az a vallási...

Ismerős valakinek az a vallási felekezet amely azt tanítja, hogy Jézus Krisztus valójában nem Isten küldötte hanem a pokol a mélység angyala?

Figyelt kérdés

A tegnap az egyik kolégámmal épp arról beszélgettünk, hogy mennyi féle és fajta vallás van amikor egy másik hallva, hogy miről dumáluk közbeszólva megjegyezte röviden, hogy ő már hallott olyan vallásról is amely azt tanítja, hogy Jézus Krisztus a pokol angyala.

Engem meglepett és szeretném tudni, hogy valóban létezik ilyen tanítás a ketreszténység kőzegében?



2017. jan. 11. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
jehova tanúi. Ők ráadásul még sáskáknak is képzelik magukat.
2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A Jehova Tanúi!?

Ezt én nem tudtam és őszintén mondva nem is nézem ki belőlük az ilyen fajta tanítást.

Tényle így lenne?

Hol olvashatnék erről?

Köszönöm!

2017. jan. 11. 08:30
 3/18 KZitus ***** válasza:
26%

Szia


Nem tudom a kérdésedre a választ.

De mivel a kérdésedet kapcsolatba hozták velünk, a tanúkkal, gondoltam leírom neked, mit vallunk, és tanítunk Jézus Krisztusról :-) :

Jézus Krisztus Isten egyszülött Fia, Jehova egyetlen olyan Fia, akit egyedül teremtett meg. Ez a Fiú az egész teremtés elsőszülöttje. Minden más az égben és a földön általa lett megteremtve. Ő a világegyetem második legnagyobb személyisége. Ő Jehovának az a Fia, akit a földre küldött, hogy váltságul adja életét az emberiségért, így lehetővé téve, hogy Ádám utódai közül mindazok, akik hitet gyakorolnak benne, örökké élhessenek. Ugyanez a Fiú, miután visszakapta égi dicsőségét, most Királyként uralkodik, és hatalmat kapott, hogy minden gonoszt megsemmisítsen, valamint hogy megvalósítsa Atyja földre vonatkozó eredeti szándékát. A Jézus név héber alakja azt jelenti: ’Jehova megmentés’; a Krisztus a héber má·síʹach (Messiás) szó megfelelője, jelentése: ’felkent’.

2017. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

lehet,hogy van ilyen torz tévtanítás, de hogy nem a "kereszténység közegében" az biztos.


Keresztény az, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, a megtestesült Logosz. És jó keresztény, aki követi Krisztust. Röviden ennyi, ami alapján meghatározható, hogy ki/mi tartozik a "kereszténység közegébe".

*

Attól hogy valakik bitorolnak Neveket, szimbólumokat - attól az eredeti Név és szimbolum nem veszit lényegéből, nem változik.

Például Az ötágú csillag a Püthagoreüsok titkos szimbóluma volt - az Egy a Végtelen, isteni aranymetszést végtelenül tartalmazó, az Ember -

ezt a bolsevik terror vörös csillag alakban bitorolta. A sátánisták meg fejre állítva bitorolják.

*

Attól még semmi sem változik.

2017. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szia és köszööm a válaszod!

Nem tudom, hogy mi okból hozták a Jehova Tanúival kapcsolatba a kérdésemet, de mint írtam engem az érdekel, hogy valóban létezik olyan felekezet ami azt tanítja, hogy Jézus Krisztus a mélység vagyis a pokol angyala?

Erre szeretnék hiteles választ kapni.

Nekem valahogy nem áll őssze a kép, mert nem tudom felfogni azt, hogy Isten Fia lenne a pokol angyala.

Persze feltéve ha igaz ez az infórmáció!

Holnap találkozom újra az említett kollegával és mielőtt megkérdezném tőle, hogy honnan származik neki az az állítása többet szeretnék tudni erről.

Tehát ha valaki tud valami bíztosat erről kérem írja meg!

Nagyon köszönöm!

2017. jan. 11. 08:52
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 nos engem pontosan ez a torz és tévtanítás érdekel egyenlőre, és utána az oka ha már tudok egy bíztos infót.
2017. jan. 11. 08:54
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
09:06 ne itt veszekedj -
2017. jan. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

Jaj bocs! Akkor így írom:

jaj de jó zituska, hogy már reggel hazudsz. Olyan kis cuki vagy, jehova biztos meg abajgat majd.

Így már jobb?


(mellesleg a hazugságot dícsérni kell? Nem is tudtam...)

2017. jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

De találtam kérdést, ami ezzel foglalkozik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Minden benne van. Zitus hazudott? Igen.

2017. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#10 köszönöm a linket4

Ennyit sikerűlt megértenem belőle;


"A pokol és halál (héb: abaddon) azt mondják: [Csak] hírét hallottuk füleinkkel! (Jób 28:22)

Logikusan a fentiek elvezetnek a rettenetes következtetésre: Az alvilág, Abaddon a puszító, és a sáskák - Jehova Tanúi!!


Amikor megkérdeztem, hogy a Biblia szerzője ezekben a versekben kit nevez Abaddonnak. Jehova Tanúi kénytelenek voltak azt felelni, hogy a mélység angyala, a pusztító Jézus Krisztus (!!!) Ez nyilvánvalóan káromlás!! Az ilyesztő folyamat a következő:


Jézus Krisztus, Isten Fia, Mihály arkangyal, és a feneketlen mélység angyala, Abaddon, a pusztító - ők mind ugyanazon az oldalon harcolnak!!!!


Nem könnyű megérteni, milyen gondolkodási folyamat áll egy ilyen kijelentés mögött. Hihetetlen, de Jehova Tanúi magukat hiszik a sáskáknak, Sátán halálhozó seregének, ahogy azt irodalmukban kijelentették. Ez után a következtetés után válasz a kérdésre, hogy kit szolgálnak Jehova Tanúi egyszerű. A logikus következménye Jehova Tanúi sok éves munkájának a Jelenések - nagyszerű csúcspontja közel' c. 2002-ben [nyilván oroszul akkor - a ford. megj.] az Őrtorony Társulat által kiadott könyv. Ebben a kiadványban ismét úgy utalnak magukra Jehova Tanúi, mint a mélységből feljövő sáskákra, akiket Abaddon vezet, a mélység angyala és a pusztító, és illusztrálják is ezt a mélységből feljövő sáskák képével. Nem kell elemeznem az Őrtorony Társulat vezetőinek ezt a művét, csak idézek egy pár sort a végéről:

"Király van felettük, a mélység angyala. Héberül a neve Abaddon ["Pusztulás"], görögül pedig a neve Apollyon [Pusztító] (Jelenések 9:11). Jézus mint "a mélység angyala" és mint "Pusztító" valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre!"


Nos ha ez igaz akkor ennek a tanításnak nyoma kell legyen a Jehova Tanúi honlapon is ott megtalálhatom?

A honlap jw.com?

2017. jan. 11. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!