Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Szerintetek ki...

Jehova tanúi! Szerintetek ki kerülhet a mennybe a halála után? Milyen feltételeket kell teljesíteni ahhoz, hogy a halálunk után a mennybe kerüljünk?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt miért Jehova Tanúitól kérdezed?
2017. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem szerintünk, hanem a Biblia szerint.


Azok, akiket Jehova meghív, hogy a Fia Jézus társkirályai legyenek. Ennek egyik legalapvetőbb eleme, hogy valaki Jehova Tanúja, de ez csak egy dolog, ettől még nem biztos, hogy meghívást kap.

Ezt nem lehet befolyásolni, senkinek, még a Tanúknak sem.

2017. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliában Az van leirva hogy jehova tanuja legyel vagy higyj Istenben?
2017. jan. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Mind a kettő, sőt még ezen felül más is kell, nem csak hinni, hogy van Isten,

A démonok is hiszik hogy egy Isten van, de nem úgy élnek,sőt reszketnek, mert halálra vannak ítélve. így a hit semmit nem ér magában.

A keresztény élet nem passzív, hanem aktív, Jézus követőjének feladata van. Szülőként, anyaként gyermekként, apaként, mindenkinek meg van a dolga a keresztény életében.

Isten népe, soha sem volt passzív, mindig volt mit tanulniuk, illetve tenniük egymás felé, és Isten felé is.


Jehova választja ki a népének tagjait, ahogy a vers is mondja. Csak az lehet Jézus tanítványa, akit maga az Atya vonzónak talál, és kellő alázattal él, és látja benne a készséget, a megfelelő életre.


(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; . . .


(Ézsaiás 43:10) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem.


(Ézsaiás 2:2) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek.

2017. jan. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Most, hogy láttuk, hogy nincs ilyen a Bibliában, most már haladjunk tovább emberek.
2017. jan. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

"Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem."


Ez azt jelenti, hogy Isten "formáltatás" során jött létre? Tehát őt is "formálta" valaki/valami, mert akkor lényegében Jehova is teremtett létező, nem pedig a Teremtő. Arról nem is beszélve, hogy Isten számára nem létezhetne az előttem és utánam fogalma, hiszen időtlen!!!

2017. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

O MY GOD :(


Hogy miért kell fokozni a butaságot azért, hogy cáfolata essék mindennek ami helyes.


Az előttem és utánam kifejezést azért használja, hogy rajta kívül nincs Isten, Nem lett valakitől, vagy nem volt kezdete, és később sem, még akkor is ha emberek csináltak maguknak egyéni Isteneket.

2017. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha-ha-ha! *tapsvihar és álló ováció az előttem szólónak :)
2017. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tévedtem. A kettővel előttem szólónak.
2017. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A mennybekerülés egyik legalapvetőbb eleme,hogy valaki Jehova tanúja legyen.


Az Ésaiás 43/10 nem magyarázat arra,hogy csak egy bizonyos egyház tagjai fogják ezt a jogot megkapni.Mert ha elolvasod az egész 43-as Igét,ami részben egy prófécia is, ez nem Jehova tanúihoz íródott,hanem Izraelhez.

Arra kérnélek,hogy fejtsd ki világosabban azt,hogy mire alapozod ezt az állításodat,hogy a mennybe csak azok kerülhetnek akik tagjai a te egyházodnak.

Volna még egy dolog,ami nem világos számomra.Ki lesz a száznegyvennégyezer,akiről a jelenések könyvében olvashatunk?

2017. jan. 13. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!