Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért írják...

Jehova tanúi miért írják mindig azt hogy náluk nincs faji előítélt? Vagy hogy náluk nem számít az hogy valakinek milyen iskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy ezt miért kell hangsúlyozni. Mert a legtöbb egyháznál, felekezetnél ezek a dolgok szintén nem számítanak. De ott mégsem hajtogatják ezeket mint valami mantrát vagy propaganda szöveget!

Egy keresztény hívő közösségben ez a természetes.


2017. jan. 19. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Így jobban meg tudják szólítani a kevésbé képzett, szegényebb, periférián élő embereket.

Talán Orbán rejtett erőforrásaira pályáznak.


Normális ember úgysem áll velük szóba.

2017. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 acelsziv ***** válasza:
26%
Mert nincs is. Ők egyformán megvetnek minden pogányt bőrszíntől függetlenül.
2017. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Azért mert őket ugyan az az elv szerint képezik ki mint egykor a nácik.

Aki nem "szőke kék szemű" az mehet a gázkamarába(nagyjából).

Aki nem jehova tanúja az már nem számíthat semmi jóra az ők felfogása szerint.

2017. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Barátom.

Nem propaganda, hanem megemlítünk olyasmit amit teszünk.

Az általunk felsorolt dolgok között ezt is megemlítjük.


DE ha már itt tartunk:


Természetes?

Igen annak kellene lennie.

S tisztelet a kevés kivétellel sajnos nem mindenki gondolkodik így.

Nem egy alkalmam volt kereszténynek nevezett emberektől, gyalázó dolgokat kapni, s tudomásom van, hogy némely testvéreimmel is érdekes dolgokat tesznek a magukat keresztényeknek vallók.


Csak egy két dolgot említek, amiket hallottam.


Nem egyszer történt, hogy Testvéreket az utcán szembe köptek, illetve ordítva közölték testvérekkel, hogy elfognak takarodni onnan, miközben az emberek értetlenül álltak, hogy mi történik. Voltak akik a segítségükre siettek, és elzavarták a kötekedőket.

Engem pl: egy idősebb férfi megfenyegetett hogy ha nem takarodunk haza Izraelbe, holokausztot fog rendezni, és nekem végem van.

Pedig nem vagyok Izraelita származású, de ha az lennék sem lehetne így viselkedni.S ez a Férfi többek elmondása alapján, egy egyházban igen csak kiemelkedő helyet tölt be. S ennek láttán sokan azt mondták, hogy így nem viselkedhetett volna, egy fiatal férfi többekkel oda jöttek, és mondták, hogy nyugodtan végezzük a dolgunkat.


S ez még csak a finomabbik része....

2017. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

#3


A hasonlat az amit itt használsz, az semmilyen mértékben sem fedi a valóságot, és meg sem közelíti a jelentését.


Elmondom neked, hogy a nácik, sok ártatlan embert kivégeztek és megkínoztak. De mint igen kicsi csoportot, a tanúkat, különös kegyetlenséggel kezelték a többiekhez képest, s volt közöttük nem egy-- mondjuk az akkor élt szavak alapján: "fajtiszta árja" a testvérek között.

amitől még nagyobb dühöt éreztek. Össze voltak zavarodva, ez miatt, nem tudták, mit kezdjenek ezzel a dologgal. Ezért a Tanúkat , és a köztük levő fajtiszta árját még nagyobb kegyetlenséggel üldözték és végezték ki, mert nemet mondtak a Náci rezsimnek, pedig nem lett volna ok bántani őket, az akkori elvek alapján.


Ám a katolikus egyház, örömmel támogatta ebben a Náci rezsimet, gondolva, hogy Jehova Tanúit, végre kiiktathatják az útból.


ezért ne hasonlítgass kérlek ilyen aljas gondolkodás móddal.

A Biblia, mint Isten szava írja, hogy kik azok akiket Isten szívesen megment, s ebbe neki van joga döntést hozni.

2017. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

living te nemhogy csak félre értesz de mé félre is beszélsz, meg ne haragudjál már!

Én a szervezet gondolkodás módját rühhellem.

Hisz pont ők azok akik nagy fenszóval hangosztatják azt, hogy aki nem jehovista az semmi jóra nem számíthat. Tévednék!?

Hitler is szinte ugyan azt tette csak durváb módszereket használt.

A szervezetetek egy báránybőrbe bújt kanfarkas és ez tény!


És ha már ott tartunk, a nácik rengeteg katolikust, reformátust,unitáriust, ortodoxot is vittek úgyhogy kár a melleket itt duzzasztani!

2017. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

És a szervezeted mit tesz living!?

Elmebetegnek nyilványítja azokat akik kiléptek, és hitehagyással vádólja az összes keresztény történelmi egyházat!!!

Mond csak mire akarsz számítani ezek után, kézcsókra meg dícséretre!?


Tudod!?-ki mint veti ágyát úgy alussza álmát!

A szervezet mérgezte meg az embereket és ne csodálkozz ha undorodnak tőletek azok akiket vádólgattok.

2017. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mivel támogatták a katolikusok a nácikat?
2017. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az összeesküvés elméleteket pedig ne ebben a kategóriában ismertesd. Próbáld inkább a politikánál vagy az ezotériánál.
2017. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

living witness!


"Nem propaganda, hanem megemlítünk olyasmit amit teszünk.

Az általunk felsorolt dolgok között ezt is megemlítjük."


De mint írtam ez máshol is így van. Nem egyedi dolog hogy csak ti csináljátok így. S ott nincs ez felemlegetve. Az hogy te gyakran emlegeted azt jelenti hogy propagálsz, terjeszted ezt a dolgot. Úgy is fogalmazhatnék hogy hirdeted.

Jehova tanúi nem működtetnek iskolákat, nem osztanak ételt, nem működtetnek árvaházat vagy hajléktalan szállót. Más egyházak foglalkoznak ilyesmivel. Propagálhatom ezeket a dolgokat?


"S tisztelet a kevés kivétellel sajnos nem mindenki gondolkodik így."


Persze ezt te tudod is. Amikor közismert tény hogy Jehova tanúi nem látogathatnak más felekezetek összejöveteleit így fogalmuk sem lehet arról hogy valójában mi is a helyzet.

Jehova tanúiról sem igaz minden amit a hitehagyottak terjesztenek róluk!


"Nem egy alkalmam volt kereszténynek nevezett emberektől, gyalázó dolgokat kapni, s tudomásom van, hogy némely testvéreimmel is érdekes dolgokat tesznek a magukat keresztényeknek vallók."


S amikor hasonló dolgokat írnak Jehova tanúiról akkor nagy tiltakozás van meg hogy az biztos nem volt Jehova tanúja. Hazugság, tévedés meg a többi. Mi lenne ha most ugyan ezeket a dolgokat felidéznéd hogy te és a testvéreid milyen válaszokat írnak s alkalmaznád a jelenlegi helyzetre.


"Nem egyszer történt, hogy Testvéreket az utcán szembe köptek, illetve ordítva közölték testvérekkel, hogy elfognak takarodni onnan, miközben az emberek értetlenül álltak, hogy mi történik. Voltak akik a segítségükre siettek, és elzavarták a kötekedőket."


Nem tudhatom hogy miért történt velük ez. De azt tudom hogy engem is hülyéztek mér le. Meg voltam bolond, fanatikus, meg egyéb nem éppen jóindulatú megjegyzések célpontja. Igaz le még nem köptek s úgy igazán még nem ordibáltak velem.


"Engem pl: egy idősebb férfi megfenyegetett hogy ha nem takarodunk haza Izraelbe, holokausztot fog rendezni, és nekem végem van."


Halálos fenyegetést én még nem kaptam, de még kaphatok. Volt egy konferencia a Közel-keleten s palesztinok meg zsidókból lett keresztények is részt vettek ezen az alkalmon meg még sok országból érkeztek résztvevők. S amikor a fényképezés zajlott az egyik muszlim országból érkező csak azzal a feltétellel vállalta a fényképet hogy nem kerül nyilvánosságra. Mert ha őt a hatóságok keresztényként azonosítják akkor akár meg is ölhetik.


"S ez a Férfi többek elmondása alapján, egy egyházban igen csak kiemelkedő helyet tölt be. S ennek láttán sokan azt mondták, hogy így nem viselkedhetett volna, egy fiatal férfi többekkel oda jöttek, és mondták, hogy nyugodtan végezzük a dolgunkat."


A helyzet az hogy ez most vagy igaz vagy nem! Már hogy a "többek elmondása alapján"!

Egy másik kérdésnél írt mondatodat idézem!

"Ilyet egy Jehova Tanúja nem tehet, és nem ezt tanuljuk!!!!!!"

Az lehet hogy nem tehet az is lehet hogy nem ezt tanulják. Sem Jehova tanúi sem az a férfi aki téged megfenyegetett. Az viszont tény hogy mindezektől függetlenül bizony igen is megteszik.

Legyen az Jehova tanúja vagy egy másik felekezet tagja. Töltsön be pozíciót vagy legyen csak egyszerű tag! Megteszi mert megteheti!

Living írtál még mást is annál a kérdésnél!

"...ellenben ha netalán ilyet merészelt volna amit nem hiszek el,..."

Én higgyek neked? Elhiggyem hogy ilyesmit merészelt az a férfi? Te egy Jehova tanújáról nem hiszel el dolgokat! Akkor nekem miért is kellene elhinnem a történetedet? Azért mert Jehova tanúja vagy?

Ismerve az egyházad történelmét még hiteltelenebbé teszi a szavahihetőségedet!

De mindezek ellenére én hiszek neked Living Witness! Még akkor is ha te olyat írsz hogy idézem ismét: "...ellenben ha netalán ilyet merészelt volna amit nem hiszek el,..." - én akkor is hiszek neked. Ugyan is vannak saját tapasztalataim.


"S ez még csak a finomabbik része...."


Tudom hogy az!


S még valami Living Witness. Bizony egyet kell értenem azokkal akik felhozták ezt a dolgot.

A szervezet az aki ilyen kifejezéseket használ hogy: "elméjükben betegek" vagy épp fenyegeti őket azzal hogy mind el fognak pusztulni csak azért mert nem a szervezet tagjai.

De kérlek támaszd alá hogy az apostolok vagy az első századi keresztények is hasonló módon cselekedtek és fenyegetőztek. Akik elhagyják a szervezetet azok nem csak és kizárólag erkölcsi okból teszik. Sokan azért mert nem értenek egyet a tanításokkal. De a szervezet elhagyása után is Istenfélő életet élnek akkor ezt mivel magyarázod? Nem kezdenek erkölcstelen életbe.

2017. jan. 20. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!