Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vallás szerint a...

Keresztény vallás szerint a kábítószer megengedett vagy tiltott?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az alkohol megengedett keresztényeknél kisebb mennyiségben. Mi a helyzet a kábítószerekkel? Azért kérdezem mert igazából nincs különbség az alkohol és a kábítószer között. Én muszlim vagyok, nálunk minden tudatosító tiltott, és érdekelne keresztények ezt hogy látják.

2016. szept. 20. 14:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
tudatmódosítót akartam írni :)
2016. szept. 20. 14:16
 2/25 anonim ***** válasza:
45%

PÉLDABESZÉDEK / 26. fejezet / 9. vers


"Minta részeg ember kezébe akad a tövis, úgy akad az eszes mondás a bolondoknak szájába."


"Megszólalt Isten, és ezeket az igéket mondta:

Első parancsolat: „Én, az Úr vagyok a te Istened, aki kihoztalak Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Ne legyen más istened rajtam kívül!”

Második parancsolat: „Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is harmad- és negyedízig, ha gyűlölnek engem. De irgalmasan bánok ezerízig azokkal, akik szeretnek engem, és megtartják parancsolataimat.”" - 2Móz 20,1–17; 5Móz 5,6–21


"Ne legyen más istened rajtam kívül!" - Ebben benne van minden, ami "más isten", értsd a függőségeket, így a kábítószereket is alatta, ami előkerülhet a földi életben.


Már a részegség -nem írja mitől- sem elfogadott állapot az Ószövetség írásai szerint.:

"SÁMUEL I. KÖNYVE / 1. fejezet / 13. vers


És mivel Anna szívében könyörge (csak ajka mozgott, szava pedig nem volt hallható): Éli gondolá, hogy részeg.

SÁMUEL I. KÖNYVE / 1. fejezet / 14. vers


Monda azért néki Éli: Meddig leszel részeg? Távolítsd el mámorodat magadtól."


Ebből láthatod, hogy a kábítószer TILTOTT. A lerészegedés is megvetendő a Biblia szerint.

2016. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Keresztények mégis isznak alkoholt. Sőt papok is. Erre mi a magyarázat?
2016. szept. 20. 15:11
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

Az alkohol nem tiltott, de ezt te is írtad, tudod.


Igen, bizonyos értelemben "nincs különbség" az etanol és más tudatmódosító szerek (vegyületek, pl. LSD) között, mind függőséget okozhatnak. Nem vagyok addiktológus!

Annyit, azonban tudunk, hogy a protestánsok Úrvacsoráján elfogyasztott egy korty bor, még messze nem okoz függőséget (nem úgy, mint pl. a heroin, aminek már az első használata is függőséget eredményezhet)!


Ha ez megnyugtat, keresztyén ember vagyok és antialkoholista és dohányzásellenes. Sokáig az Úrvacsorán sem ittam meg azt az egy korty bort. Pár éve ennyit engedtem az elveimből.


Ihatnak alkoholt, mert nem tiltott, fent sem írtam, hogy tiltott (a Biblia sem írja, sőt, a bornak fontos, jelképes szerepe lesz később az Újszövetségben, ha olvasod). A mohamedánoknál tiltott ezt megtanulja minden kis keresztény magyar gyerek, már Gárdonyi Géza Egri csillagok c. regényéből!


Téged a bor szerepe érdekel a keresztény szertartásokon, vagy úgy általában az alkohol az európai kultúrkörben?

2016. szept. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 szp72 ***** válasza:

A kábítószerek adott esetben szükségesek és hasznosak is lehetnek. Az érzéstelenítők a fájdalomcsillapítók egyben kábítószerek. Régen egyedül az alkohol volt, ami a fájdalmas műtéteket, például a foghúzást is enyhítette. Tehát adott esetben nem bűn ha valakit tudatmódosító szerekkel "kiütnek".


Ugyanakkor a kábítószerek egészséget tönkretevő függőséget okozó szerek, ezért az indokolatlan használatuk bűn. Viszont vannak olyan anyagok, amelyek kisebb mennyiségben mértékkel élvezve tulajdonképp nem károsak, hanem csak feldobják az embert. Én az alkohol, a koffein és nikotin között semmi különbséget nem látok. Muzulmánok tudtommal kávézhatnak és dohányozhatnak, miért pont alkoholt nem ihatnak, ebben semmi logika nincs. Persze a mértéktelen fogyasztás s főleg a függőség már bűn. Szerintem már rendszeres cigarettázás is eléggé káros így bűn, a pipa vagy a szivar már nem annyira.

2016. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A reformátusok, pl. ezt tanulják.:

"1. Mi életedben és halálodban egyetlen vigasztalásod?

Az, hogy testestől-lelkestől – akár élek, akár halok1 – nem az önmagamé,2 hanem az én hűséges Uramnak és Megváltómnak, Jézus Krisztusnak a tulajdona vagyok.3"

1Róm 14,8 • 21Kor 6,19 • 31Kor 3,23


Mint olvashatod, úgy hisszük, hogy a testünk is Isten tulajdona, fizikai értelemben is, tehát annak rombolása bűn.


Miért isznak bort a papok, lelkészek nálunk?

Itt valami olyasmire gondolj, mint amikor ti minden imádkozásnál Mekka felé fordultok.

Jézus Krisztus vezette be ezt a szokást, aki a ti Mohamed Prófétákhoz hasonlítható jelentőségű számunkra, mi úgy hisszük, hogy Isten egyszülött fia.


Jézus Krisztus így szólt az utolsó vacsorakor, innen ered az, hogy a keresztény szertartásokon megjelenik a bor.:

"Az úrvacsora elrendelésekor, amikor így szólt:1

„Az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen elárultatott, vette a kenyeret, és hálát adva megtörte, és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek, ez az én testem, amely tiérettetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre. Hasonlóképpen vette a poharat is, miután vacsoráltak, és ezt mondta: E pohár amaz új szövetség az én vérem által, ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre. Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljön.”

Ezt az ígéretet Pál apostol is megismétli, amikor ezt mondja:2

„A hálaadás pohara, amelyet megáldunk, nem a Krisztus vérével való közösségünk-e? A kenyér, amelyet megtörünk, nem a Krisztus testével való közösségünk-e? Mert egy a kenyér, egy test vagyunk sokan, akik az egy kenyérből részesedünk.”

11Kor 11,23–25; Mt 26,26–28; Mk 14,22–24; Lk 22,19–20 • 21Kor 10,16–17"

2016. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ezt ismered a Bibliából, az Ószövetségből?


MÓZES I. KÖNYVE / 17. fejezet / 20. vers


"Ismáel felől is meghallgattalak: Ímé * megáldom őt, és megszaporítom őt és megsokasítom őt felette nagyon; tizenkét fejedelmet nemz, és nagy néppé teszem őt."


Ismáel: [link]

2016. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ha kis mennyiségű alkohol fogyasztható a keresztény tanítás szerint akkor ez alapján kis mennyiségben kábítószer is szabad kellene hogy legyen, és ez az amit nem értek és itt most nem a gyógyászati célra használt szerekre gondolok. Én sem vagyok szakértő, de nem látok különbséget az alkohol és a kábitószer hatása között. Tehát van két dolog aminek ugyanaz a hatása, de mégis az egyik fogyasztható a keresztény álláspont szerint, a másik nem.


Kávét és a nikotint nem venném ezekkel egy kalap alá, mert nem tudatmódosító szerek, de igaz hogy függőséget okoznak. Egyébként az iszlám vallás a dohányzást sem támogatja. Egyértelműen károsnak tekinti, de az alkoholt és a kábitószert károsabbnak, ezért azokat jobban tiltja, egyedül a kávé fogyasztható olyan mértékben hogy az ne okozzon egészségkárosodást.


Másik dolog, hogy eléggé egyénfüggő kinek mi a kis mennyiség.

2016. szept. 20. 16:30
 9/25 szp72 ***** válasza:
31%
Akkor vegyük a kokaint. A kokain ugye koncentráltan erős kábítószer, de a koka cserje leveléből készült tea csak egy feldobó tea, amit egyes helyeken úgy isszák, mint a máshol sört vagy a kávét, de persze vannak akik hülyére teázzák magukat. A coca-cola is kezdetben kokaint tartalmazott, majd lecserélték koffeinre, ami töményen szintén elég erős kábítószer.
2016. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

8.: Csakhogy a kis mennyiségű kábítószer hatása sokkal drasztikusabb, mint a kis mennyiségű etanolé, ha hallucinogén hatása van már pár slukknak, az felfogható bizonyos "bálvány imádásnak"! Mert ugye mit akar hallucinálni, nem jó az Isten által teremtett világ?

(Egy korty bor elfogyasztása után semmilyen hatást nem érzékeltem még.)


Kis mennyiségű etanol hatása észrevehetetlen, picit több már élénkítő hatású, majd nyugtató hatású, de ez a hatás és az ittas állapot, már igencsak átfed ezért van doppinglistán. Pl. a céllövők használták régen...


De mit is nevezünk kábítószernek a hatályos magyar jogszabályok alapján?


"18. kábítószer:


a) az 1988. évi 17. törvényerejű rendelettel kihirdetett, az Egységes Kábítószer Egyezmény módosításáról és kiegészítéséről szóló, Genfben, 1972. március 25-én kelt Jegyzőkönyvvel módosított és kiegészített, az 1965. évi 4. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a New Yorkban, 1961. március 30-án kelt Egységes Kábítószer Egyezmény mellékletének I. és II. Jegyzékében meghatározott anyag,


b) az 1979. évi 25. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a pszichotróp anyagokról szóló, Bécsben, az 1971. évi február hó 21. napján aláírt egyezmény mellékletének I. és II. Jegyzékében meghatározott veszélyes pszichotróp anyag és


c) az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerekről szóló törvény mellékletében meghatározott pszichotróp anyag;" forrás: [link]


Pl. a jogszabály definiál csekély mennyiséget, ami az LSD esetén 0,001g hatóanyag tartalomig értendő. 1 mg az nem nagy tömeg és már van jelentős élettani hatása!


A Koránból tudnád nekünk idézni azokat a szakaszokat, amelyek tiltják a tudatmódosító és kábítószerek használatát? Köszönjük!


Egyébként ugyanezen az alapon elkezdhetnénk vitatkozni a többnejűségről is. Szerintem ezek a viták értelmetlenek.

2016. szept. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!