Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te miért pont a keresztény...

Te miért pont a keresztény Istenben hiszel?

Figyelt kérdés

Szerencsésnek tartod magad, hogy egy olyan családban születtél, vagy,hogy olyan emberekkel hozott össze a sorsod ahól megismehetted a Biblia Istenét?

De a fő kérdésem még mindig az, hogy miért pont a keresztény Istenben hiszel?



2017. jan. 21. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

(János 15:16) 16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket — . . .

(Efézus 1:3, 4) . . ., 4 mint ahogy kiválasztott minket . . .

(2Timóteusz 2:10) 10 Ezért továbbra is kitartással tűrök mindent a választottakért, . . .

(Máté 22:14) 14 Mert sokan vannak a meghívottak, de kevesen a választottak.”

2017. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Mindig Isten választ, nem mi.
2017. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves living witness!


Isten mindazon embereket kiválasztotta,akik Őt uruknak választották.

Kiválasztottait megáldja Lelke gyümölcsével-a szeretettel-s ez alkalmassá teszi ajándékai befogadására,melyek szolgálatra adatnak.

2017. jan. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

"Jézus a következőket mondta:

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . . "

@living wittness

Szia! Ez az ószövetségre vonatkozó ige, pontosabban Izraelre. Közülük mehetett csak az Jézushoz, akit Ő kiválasztott.


Jézus itt is ezt mondta Péternek, hogy Ők nem hit alapján trtek meg, hanem kiválasztás alapján


János 6,67 Monda azért Jézus a tizenkettőnek: Vajjon ti is el akartok-é menni?

6,68 Felele néki Simon Péter: Uram, kihez mehetnénk? Örök életnek beszéde van te nálad.

6,69 És mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, [Mát. 16,16. Márk. 8,29. Luk. 9,20.] az élő Istennek Fia.

6,70 Felele nékik Jézus: Nem én választottalak-é ki titeket, a tizenkettőt? és egy közületek ördög.


Pál is erről beszél a Róma 11 elején. Főleg Róma 11.4 és 11.7!!! ÉS a Róma 11 Izraelről szól, nem a pogányokról.


Pál sem tért meg, úgy lett kiválasztva. Csel 9. fejezet + Csel. 9.15!


A pogányokra más elv vonatkozik:

János

12,32 És én, ha felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonszok.

Ugyebár Jézus kereszthalála nagy fordulópont, mert Istennek kifizette a bűnöket, ezért mindenki mehet Jézusban az Atyához, nincs már a Szentek Szentje előtt függöny. Kettészakadt


1 Tim 2,4 A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.


Természetesen ma már a zsidó emberre is ez a fajta megtérés vonatkozik, csak addig keményítettek meg, amíg a pogányoknak hirdetett az evangélium. Én úgy értelmezem, hogy megkeményítés után már ők is ugyanúgy hihetnek Jézusban (és üdvözülhetnek), mint bármelyik pogány ember

2017. jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 How Arrow ***** válasza:

5Móz 30:19 Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;


Máté 6:33 Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak nektek.


Ján 4:23 De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.


Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.



Isten minden embert hiv és akarja hogy hozzá térjen aki elfogadja azt Isten kiválasztja. A kiválasztott lehet bárki aki nem fogadja el Isten hívását az nem lesz kiválasztott.

2017. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Szerencsésnek tartod magad, hogy egy olyan családban születtél, vagy,hogy olyan emberekkel hozott össze a sorsod ahól megismehetted a Biblia Istenét?"


Azért a keresztény Istenben hiszek, mert ez nem így történt az életemben, ahogy fent leírtad, hanem úgy, hogy Istennel, Jézussal találkoztam elöször. De sz igaz, hogy végtelenül szerencsésnek érzem magam.

2017. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

Senki másrol nem olvastam,hogy anyira szeretne ,hogy az életét adta értem a kereszten,az én bűneimért,csak a Biblia Istenéről, Jézus Krisztusról.

Nekem ennyi pontosan elég.

2017. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Vidiripi


living witness!


"Sajnos félre értetted, amit írtam."


Akkor tanulj a hibádból és ne írj ilyesmit többé!

2017. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:

Szia


Talán még annyit a fenti válaszomhoz, hogy én a Teremtő Istenben hiszek.

2017. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"living witness nevű felhasználó válasza:

(Efézus 1:3, 4) . . ., 4 mint ahogy kiválasztott minket . . . "


Hogy lehet így igét magyarázni... kiragadjuk a félmondatokat. HA az Efézus 14-et tovább olvasod, látni is fogod, mit jelent ez a kiválasztás.

1,4 A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által, [2 Tim. 1,9. Csel. 15,18.]

1,5 Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akaratjának jó kedve szerint,


Tehát hit által bárki jöhet. Vagy azt gondolod, hogy Isten előre kiválogatta az üdvözülőket? Ez nem igazságtalanság? ÉS nem sérül véletlenül a szabad akarat?

2017. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!