Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony Szervezet milyen...

Az Őrtorony Szervezet milyen alapokkal és hány éves múltal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Már csak azért kérdem mert sokan azt tartják, hogy nem szabad a múltba élni hanem mindig előre kell tekinteni és a jövőt kell szem előtt tartani amivel én nayjából eyet is értek. Viszont én úgy gondolom, hogy az alapok azok nagyon fontosak mert mint ahogy egy fának is a gyöketrei határozzák meg a tisztaságát és hosszú életét úgy mi nekünk embereknek is fontosak azok az alapok amelyek meghatározzák életünket úgy a szellemiekben mint a fizikai világunkban is.

Jézus a "fa gyümölcseiről" beszélt, viszont itt nem is a "gyümölcsök" a fontosak hanem a "fa"!


Szóval akkor az Őrtorony Szervezetnek ez a "fája" mennyire makulátlan és milyen hosszú életű?



2017. jan. 24. 08:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

"Tudtommal a szervezet azt próbálja elhitetni(többé kevésbé sikeresen) a hivekkel, hogy ők bizony az apostolok örökösei.

Csak az a baj, hogy én akárhányszor rákérdeztem, hogy kik azok az emberek akik elvezették ezt az apostoli "fonalat" a XIX.sz-ig soha nem tudtak adni egy konkrét választ vagy egyetlen nevet.

Te mit tudsz erről?"


----------------


Tisztelt Kérdező!


Erről a témáról az ókorban Tertullianus írt. Azt gondolom, hogy amit ez az ember akkor lejegyzett, még ma is érvényes. Nála jobb választ ma én sem tudnék adni, idézem is őt:


"Egyébként, ha egyes eretnekségek az apostoli korra merészelik visszavezetni magukat, hogy azt a látszatot keltsék, hogy az apostolok hagyományozták át őket, mivel már az apostolok korában léteztek, ezt válaszolhatjuk: mutassák ki egyházaik eredetét, sorolják fel kezdettől fogva egymást követő püspökeiket, bizonyítsák be, hogy első püspökük elődje és jótállója valamelyik apostol vagy olyan apostoli férfiú volt, aki az apostolok mellett kitartott. Mert az apostoli egyházak ilyen módon mutatják ki eredetüket. A szmirnai egyház például előadja, hogy Polikárpot János állította az élére, a római egyház pedig kimutatja, hogy Kelement Péter rendelte. Ugyanígy természetesen a többi egyházak is megneveznek olyan embereket, akiket az apostolok tettek püspökké, s akik számukra az apostoli magot közvetítették. Találjanak ki valami ilyesmit az eretnekek is! Hiszen mi az, amit még ne tehetnének meg, miután már az Istent káromolták?..."


Forrás: Tertullianus: Pergátló kifogás az eretnekekkel szemben, 32. (Kr. u. 200)


A szerző ezután még tovább folytatja a gondolatmenetét, de azt gondolom, hogy már itt is mattot ad az ellenfeleknek.


Az Őrtoronynak nincs apostoli jogfolytonossága, egyetlen alapítója sem vezethető vissza az apostolokig.


Üdvözlettel, Dante

2017. jan. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Az 59%-osra nem kell adni, már észrevettem, hogy kitalál dolgokat és ír össze-vissza, a saját vallását eközben nem meri felvállaln"


Nagyon sokszor leírtam, hogy baptista vagyok. Sosem titkoltam. Amit pedig írtam, az pedig igaz, ha kinyitsz egy őrtorony folyóiratot, akkor van benne az apróbetűs részen. Nem tudom mit kell titkolózni. Komolyan..

2017. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%

"Nem tudnak választ adni."


De tudunk, ám nem mindig van sok értelme.


Először is nincs apostoli utódlás.

Mivel a Bibliában a jövendölés arról szól, hogy lesz egy idő, amit "pogányok", illetve más fordítás szerint a nemzetek idejének nevez a Biblia.


Ez Azt jelenti, hogy Isten nem választ földi képviseletet, nem nevez ki uralkodót sem senkit, hanem hagyja a nemzeteket a saját útján járni.


Ezt Dániel próféciája írja.Az utolsó király akit Jehova kinevezett felkentjének, Sedékiás volt, ám isz.e 607-ben

Babilon királya, Nabukodonozor leigázta Jeruzsálemet, az Izraelitákat a királlyal együtt fogságba vitette.


A prófécia írja, hogy a következő királya Istennek Siló lesz. Siló jelentése: az akié a jog.

Egy jogos királya van és ez a fia, akit a földön Jézus néven ismerhettünk meg.


Jézus pedig akkor foglalta el a trónját, az írás szerint, amikor levetette Sátánt a Földre a démonaival együtt, és ezek az utolsó napok jeleiként kezdődtek.


Így bizonyára voltak hűséges emberek imitt amott akik szerettek volna helyes tanítás szerint élni, de nem nevezett ki csoportokat, vagy uralkodókat, akik Őt képviselik.

Ellenben a pogányok ideje mint prófécia nem teljesült volna.

Amikor Jézus elfoglalta a trónját, akkor megszemlélte a Földön lévőket, hogy kit milyen munkában talál.

S az írás szerint, azokat nevezi ki a Földi javai fölé, mindene főlé, akik helyesen végzik a feladatukat, jól sáfárkodnak.


ezért tűnhet úgy, hogy Isten népe csak 110 éve vannak.

Sajnos sokan ezt figyelmen kívül hagyják, mivel ez rossz fényt vet a hatalmon lévő egyházakra és vallásokra, akiket Isten kinevezett földi szolgáiként ismernek az emberek.

ami lehetetlen, mert több mint 2000, évig nem választott magának földi képviseletet.

A pogányok, vagy a nemzetek ideje mint prófécia nem létezne.

2017. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
18%

Talán annyit még, hogy a Bibliában az is írva van, hogy ha egy "vallás" emberektől van, akkor előbb utóbb megszűnik.


De ha Isten támogatását élvezi akkor bármit tehetnek is emberek ellene, nem fog megszűnni.

Ezért kár harcolni vallások ellen drasztikusan, csak ideig vannak magasan.

Persze nyilván olyan vallások, ahol fénnyel táplálkoznak, meg szent háborúkat indítanak Isten nevében, arra nyilván reagálni kell.

2017. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

"De tudunk, ám nem mindig van sok értelme."


>Valóban nem tudtok választ adni, hiszen amiket mondtok, annak általában semmiféle valóságalapja nincs, csak egy jól betanult szöveg - szokás szerint előre legyártott választ - ahogy majd mindjárt meg fogjuk látni. Általában ugyanazt ismételgetitek, nem mondtok semmi újat.


"Először is nincs apostoli utódlás."


>Egészen pontosan számodra, és a többi resztoránus mozgalom számára nincs ilyen, hiszen te is tudod, hogy amennyiben van, az teljesen feleslegessé teszi a vallásodat. Az egész ókori keresztény irodalom arról tesz bizonyságot, hogy van apostoli utódlás, lásd a fent említett Tertullianust is. De ez annál korábbi dokumentumból is egyértelműen kiolvasható. Mert remélem te is tudod, hogy nem egy 19. századi apokaliptikus szekta lesz az, aki kimondja ebben a helyzetben az igazságot. Nálatok sokkal nagyobb tekintélyű és tudású keresztények életek a földön az ókorban és a középkorban egyaránt.


"Mivel a Bibliában a jövendölés arról szól, hogy lesz egy idő, amit "pogányok", illetve más fordítás szerint a nemzetek idejének nevez a Biblia."


->A bibliai jövendöléseknek megszámlálhatatlanul nagy irodalma van. Ha azt gondolod, hogy csak a te vallásod tud belőle olyan jóslatokat kiolvasni, amit önmagára értelmez, akkor nagyon tévedsz. A muszlimok Mohamedre vonatkozó jövendölést olvasnak ki belőle, a hetednapi adventisták meg úgy levezetik neked a Jelenések könyvéből azt, hogy az ő gyülekezetükről van jövendölés, hogy az adventista teológia ismerete nélkül csak nézni fogsz, mint a moziban, annyira meggyőzőnek tűnik. Hasonló a helyet a pünkösdi-karizmatikus mozgalommal kapcsolatban is, akik a helyettesítési teológia ellen érvelnek, és Izrael helyreállítására vonatkozó jóslatokat olvasnak ki az Ó és Újszövetségi Szentírásból.


"Ez Azt jelenti, hogy Isten nem választ földi képviseletet, nem nevez ki uralkodót sem senkit, hanem hagyja a nemzeteket a saját útján járni."


>Nem, ez azt jelenti, hogy te a saját vallásod értelmezését fogadod el. Nem pedig azt, hogy Isten mit tesz. Az apostolok nem hagyták magukra a az egyházat, hanem az általuk alapított közösségek élére püspököket szenteltek, majd további püspökök jöttek a sorban ezen a vonalon. Ez az apostoli jogfolytonosság, mivel e folyamat elején egy apostol áll, aki a szenteléssel együtt a hiteles tanítást is átadta. A te vallásod vezetői közül egyet sem apostol szentelt fel, következésképp nem is vehették át az apostoli tanítást, hanem önjelölt tanítókként léptek fel, akik a Biblia egyéni értelmezéséből rakták össze a vallásukat.


"Ezt Dániel próféciája írja.Az utolsó király akit Jehova kinevezett felkentjének, Sedékiás volt, ám isz.e 607-ben"


>Dániel könyve műfaját nem prófétai könyv, hanem a Kr.e. 2. században összeállított apokaliptikus mű, amely arra rendeltetett eredetileg, hogy a szír-görög uralom ellen küzdő zsidókat bátorítsa. Ezt a "jehovát" meg sem Sedékiás király, sem pedig Dániel könyve szerzője nem ismerte, mivel az ő idejükben nem létezett ez a szó. Ez egy középkori tévedés eredménye, és semmi köze Istenhez. Ajánlom figyelmedbe Raj Tamás rabbi ezzel kapcsolatos írásait.


"Jézus pedig akkor foglalta el a trónját, az írás szerint, amikor levetette Sátánt a Földre a démonaival együtt, és ezek az utolsó napok jeleiként kezdődtek."


>Az utolsó napok már az apostoli korszakban elkezdődtek, tehát kb. 2000 éve...


"Így bizonyára voltak hűséges emberek imitt amott akik szerettek volna helyes tanítás szerint élni, de nem nevezett ki csoportokat, vagy uralkodókat, akik Őt képviselik."


>A "csoportok" kinevezésének gyökere már az Újszövetségben is bent van. Krisztus hatalmat adott az apostoloknak (Mt 10,1; 40,10; Lk 9,1; 10,19; 10,16). Az apostolok pedig tovább adták a hatalmat másoknak (ApCsel 1,15-26; 6,6; 14,23) Innentől fogva az egyháztörténelem így néz ki:


1. Jézus Krisztus kiválasztja 12 apostolát.


2. Krisztus kiválaszt másik 72 tanítványt is.


3. A 12 apostol püspököket és diakónusokat szentel a 72 tanítvány közül.


4. A későbbiekben a már felszentelt püspökök szentelnek további püspököket és diakónusokat.


5. Az Egyház földrajzi terjedésével és létszámbeli növekedésével szükségessé válik, hogy minden egyházközség élére lelkipásztor álljon. Megszületik az áldozópapság intézménye, a papok mint a püspök helyettesei állnak a saját egyházközségük élén.


Bővebben itt: [link]


Az meg egy viccnek is rossz, hogy a "helyes tanítás" az lenne, ami amit ti képviseltek. Az apostoli jogfolytonosságú egyházakban nincs a Őrtorony tanításoknak még a nyoma sem, pedig azok kb. 2000 évesek.


"Amikor Jézus elfoglalta a trónját, akkor megszemlélte a Földön lévőket, hogy kit milyen munkában talál."


->Szép mese, csakhogy ez többszörösen téves.


- Jézus Krisztus tanítványai egyházakat alapítottak a földön, és a Krisztustól kapott tanítást átadták a híveknek. Az apostoli jogfolytonosságú egyházak immár 2000 éve őrzik ezt a hagyományt, különösen Keleten

- Jézus Krisztus megkapta a hatalmat azonnal, minden hatalom neki adatott mennyen és földön, a tévtanítással ellentétben nem kellett 1914-ig várnia.

- Ez a megszemlélés úgy ahogy van hülyeség. Ha van Isten, - és nem a deista istenkép az igaz, - akkor folyamatosan szemléli az eseményeket, és ha jónak látja, akkor beavatkozik. Ne akarj már olyan szamárságot elhitetni az emberekkel, hogy Isten 1800 évig várt a jehovisták feltűnésére, és addig hagyta, hogy addig ne legyen normális keresztény egyház. Ennek mind a teológia mind pedig az egyháztörténelem ellent mondd. Ezt már tényleg csak azért találtátok ki, hogy ne kelljen szembesülnötök az igazsággal, hogy még átlagos keresztény egyháznak sem vagytok mondhatók, hanem kifejezetten egy álkeresztény szekta vagytok.


Egyébként a stílusod és a helyesírásod is kísértetiesen emlékeztet opendoor-ra. Nem egy külön egyéniség vagy, hanem ugyanolyan vagy, mint ő. Nem lennék meglepve ha őt "köszönthetném" a személyedben, csak immár másik nick-el...


Üdv, Dante

2017. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De tudunk, ám nem mindig van sok értelme."


Dehogy tudtok! Vagy hallgattok vagy témát váltotok vagy pedig írtok valamit aminek nem sok köze van a feltett kérdéshez! Illetve jön a jól betanított Őrtornyos válasz! (Kevés kivételtől eltekintve)


Kérdeztem én már tőled hogy kik fordították az Ú.V.F.!

Azt is kérdeztem hogy van e történelmi bizonyíték arra hogy a 16. század előtt létezett a jehova szó!

Kérdeztelek a "hét időről", arról is hogy hogyan tudatja Jézus Krisztus a hű és értelmes rabszolgával hogy mi a helyes tanítás! Azt is hogy melyik bibliai igéből lehet tudni hogy Jézus 1918-ban kezdett vizsgálódni. Vagy hogy Charles Taze Russell miért egy kiadót alapított ami pénzügyi alapokon nyugszik és miért nem gyülekezetet ahogyan az apostolok tették!

Rengeteget kérdeztem de nincs rá válaszotok! S persze ott van még az ENSZ, 1975 meg egy csomó más dolog is!

2017. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

12 elnézést, akkor lehet összetévesztettelek.

Számomra kissé nevetséges a történelemről beszélni, mivel a kereszténység története nagyon hasonlít az ISIS mai történetére. Háborúk, inkvizíció, aki le akarja fordítani a nép nyelvére a Bibliát máglyán elégetés, stb. Újabban pedofil botrányok(Spotlight c. filmet ajánlanám). Ők lennének az apostolok jogutódjai? Nekem ez kicsit erős. Értem én, hogy sokan szeretik itt a perpatvart szítani főleg a tanúk ellen, de nézzetek egy kicsit magatokba. Előbb mindenki sepregessen a saját portája előtt.

2017. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Charles Taze Russel a szellemi atyja ennek a tébolydának.Ő anno presbiteriánus volt amig el nem adta magát....
2018. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!