Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire zavar vagy fáj...

Mennyire zavar vagy fáj nektek tanúknak amikor "jehovásoknak"vagy "jehovistáknak"cimkéznek meg benneteket?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 16:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

living witness!


És mégis ki beszélt itt a papságról? Te el tudod egyáltalán olvasni, és tudod értelmezni, amit írtam, vagy ész nélkül másolsz!?


Arról beszéltem, hogy az apostolok átadták a hiteles tanítást a püspököknek, akiket az általuk alapított egyházak élére állítottak. Ezek a püspökök aztán megőrizték az apostoloktól kapott tanítást, és így generációról-generációra tovább adták. És ez immár 2000 éve megvan az apostoli egyházakban. Tessék, néhány dokumentum:


Római Szent Kelemen (Kr.u. 90) körül írja:


"Miután [az apostolok] a különböző vidékeken és városokban hirdették az igét, elöljárókat állítottak mindenütt, kiket próbára tettek a Lélekben, a püspököket és a diákonusokat, azok számára, akik hinni fognak. És ez nem volt újdonság, mert a régi időkben is írtak már a püspökökről és a diákonusokról. . A mi apostolaink is éppen ilyen jól tudták Urunktól, Jézus Krisztustól, hogy irigykedés támad a püspökség neve miatt. Mivel mindezeket tökéletesen tudták előre, felállították az előbbiekben említetteket, a továbbiakra pedig azt a rendelkezést adták, hogy mikoron majd ők is elszenderülnek, ADJÁK TOVÁBB más, kipróbált férfiaknak szent szolgálatukat."


Évszázadokkal később:


Szent Athanasziosz (Kr.u 36) mondja:


"Azért nézzük meg még, mi az, ami a katolikus egyháznak hagyománya, tanítása és hite kezdettől fogva, amit az Úr adott át, az apostolok hirdettek, az ATYÁK PEDIG MEGŐRIZTEK. Ez ugyanis az Egyháznak biztos alapja."


Források itt: [link]


Az Őrtorony tévtanításával ellentétben tehát az apostolok hiteles püspököket állítottak az egyházak élére, akik továbbadták a tanítást, az Atyák pedig megőrizték. Bármennyire is nehezedre esik elhinni, az Egyház 2000 éves hagyománya az apostolokra vezethető vissza.


A másik meg az, hogy nevetséges, hogy a cikkedben azt kifogásolja az író, hogy "Fokozatosan alakult ki a papság"


A szervezeteddel kapcsolatban is hasonló a helyzet, sok tanbeli változtatás volt nálatok. A szervezeted tanítása is "fokozatosan alakult ki". És mit mondanak erre a tanúk? Új világosság. LOL. Az ókeresztény egyházban nem lehetett új világosság? Ja... persze, az Őrtorony dogma szerint nem... :D


Üdv,


Dante

2017. jan. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%

Még valami, a teljesség kedvéért:


A Jézusról szóló igaz tanítást a protestantizmusban is megtalálod. Tehát még csak egy katolikus templomba sem kell bemenned.


Elég ha elmész egy NORMÁLIS protestáns egyházba, ott is megtalálható az, ami immár 2000 éve a kereszténység hite.


Üdv, Dante

2017. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy egy darabig őrizték, és úgy adták tovább,


De már az apostolok korában is voltak olyanok akik hamis tanításokat kezdtek becsempészni, mint pl, hogy a feltámadás megtörtént, stb....


S ha akkor már elkezdődött, akkor bizony az utolsó apostol halálával, már nem volt visszatartó erő, és gyorsan kialakult a hamis tanítások becsempészése, mint a Platóni, lélek halhatatlansága, pokol tüze, stb....


Konstantin sürgette az egyházat, hogy alkudjanak meg, és csináljanak keresztény országot, de azt elfelejtették, hogy Jézus királysága nem része ennek a világnak....

2017. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%

"Új világosság"

Nem új, hanem akkor válik érthetővé, amikor itt az ideje.


A Biblia leírja, és maga Jézus is elmondja, hogy bizonyos dolgok megértése, idővel válik valósággá,

Hiszen voltak akik írták a próféciát, és nem értették, mert még nem jött el az ideje.


ezért kell bizony kiigazítani, hogy a valóság az igazság kerüljön az előtérbe, és ne maradjon a sötétségben.


(Lukács 8:16) 16 Senki, aki lámpát gyújtott, nem fedi azt le edénnyel, az ágy alá sem teszi, hanem a lámpatartóra teszi, hogy akik belépnek, lássák a világosságot.

(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”


Ha megfigyeled a Teremtő elmondja, hogy az utolsó napokban felszínre jönnek igazságok. Nem előbb, és nem is marad a sötétségben.


(Dániel 12:8, 9) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?” 9 Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig.

2017. jan. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
58%

"Lehet, hogy egy darabig őrizték, és úgy adták tovább,"


>Ebből a válaszból is egyértelműen érezhető az a tájékozatlanság, ami körülvesz téged az egyháztörténelemmel kapcsolatban. Hiszen már csak ilyen homályos választ. Mert erre a reakció: Lehet: Most igen vagy nem? Egy darabig őrizték. Meddig? Nesze semmi, fogd meg jól. Úgy látszik, elfogyott az üzemanyag [nem találtál előre legyártott választ a jw.org-on]. Nem szégyen, ha valamit nem tudsz. Viszont bölcsebb dolog lenne, ha inkább tanulnál, ahelyett, hogy tanítani akarsz olyan dolgokról, amihez nem értesz.


"De már az apostolok korában is voltak olyanok akik hamis tanításokat kezdtek becsempészni, mint pl, hogy a feltámadás megtörtént, stb.... "


>Mivel sok vitát végigcsináltam már veletek, ezért tudom, hogy ezt az érvet akkor szoktátok előhúzni, amikor már nem tudjátok fenntartani a hirtelen hitehagyóvá lett kereszténység mítoszát. Amikor azonban rámutatok arra, hogy a szervezet hamis tanításaival ellentétben a klasszikus keresztény tanítások már a korai időkben megvoltak, akkor jön az aduász, hogy "na igen, de az apostoli korban is...". Megnyugtatlak: ennek nincs jelentősége. Mert ahogy tévtanítások voltak, úgy az apostoli szenthagyomány is, amely megőrizte az apostoloktól kapott tudást. Ez nem csak az apostoli korban volt így, hanem az utána következő nemzedékben is.


"S ha akkor már elkezdődött, akkor bizony az utolsó apostol halálával, már nem volt visszatartó erő, és gyorsan kialakult a hamis tanítások becsempészése, mint a Platóni, lélek halhatatlansága, pokol tüze, stb...."


>Ez sem igaz. Az utolsó apostol (János) ugyanis hagyott maga után örökséget. [mint ahogyan az összes többi apostol is]. Ő maga tanította, és püspökké nevezte ki Szent Polikárpot. Ez a szmirnai püspök semmiben sem tanított mást, mint amit Jánostól és az apostoloktól hallott. Iréneusz írja:


"Ám Polikárpot az apostolok nem csupán tanították, és sokakkal beszélt, akik még látták Krisztust, hanem az ázsiai apostolok a szmirnai egyház püspökévé is kinevezték őt ... [Polikárp] mindig azt tanította, amit az apostoloktól tanult, s amit az egyház adott tovább, s ami egyedül igaz. Emellett tanúskodik mindegyik ázsiai gyülekezet, ahogyan azok is, akik Polikárp utódaivá lettek a mai napig" (Irenaeus, Adversus Haeres. III. könyv, 4. fejezet 3. verse, és a 3. fejezet 4. verse)."


Forrás itt: [link]


HAZUGSÁG tehát, hogy nem volt visszatartó erő. Az utolsó apostol halálával az egyházak élére kinevezett püspökök nem váltak hitehagyóvá, sőt, mártírként meghaltak, [Szent Polikárp is], annyira tisztelték Krisztust.


Mindebből tehát az következik, hogy az általatok hamisnak tartott tanítások valójában a kereszténység eredeti tanításai, amit csak azért nem akartok elfogadni, mert nem egyezik a Ti értelmezésetekkel. [na meg, a végén még kiderülne, hogy kb. 150 éve félrevezetitek a követőiteket, szóval az Őrtoronynak érdeke is ez az egyre szánalmasabb és megkeseredett hadjárat a kereszténység ellen].


"Konstantin sürgette az egyházat, hogy alkudjanak meg, és csináljanak keresztény országot, de azt elfelejtették, hogy Jézus királysága nem része ennek a világnak...."


>Érdekes ez az ugrás most hirtelen Konstantin korára. Ismerve viszont a vallásod történetét tipikus szálka-gerenda a példázatod. Tudjuk ugyanis, a vezetőid nagy ívben tettek a saját tanításukra is, lássunk néhány példát:


1. Jehova tanúi titkos kapcsolata az ENSZ-el:


Egy kis részlet a "A The Tablet c. lapban megjelent cikk (kb. 2001. november 03.)"-ből:


"Évtizedeken át Jehova Tanúi elítélték az Egyesült Nemzetek Szervezetét, mint a Jelenések Könyvének skarlátszínű fenevadját, de titokban szervezeti kapcsolatot létesítettek vele. Amikor rábukkant a titokra Stephen Bates, a Guardian vallási ügyekkel foglalkozó tudósítója és leleplezte, a tiltakozás darázsfészkét piszkálta meg a hívők közt..."


Újságcikk szkenn itt:


[link]


[link]


2. Az Őrtorony Társulat befektetései a hadiipari technológiába


Részletek itt: [link]


A következő "érvelésed" megint lyukas.


Egyrészt ha valóban új kinyilatkoztatásokról lenne szó, akkor azt biztos nem egy eretnekcsoport kapná meg, hiszen egyháztörténelmi szempontból kb. ugyanazt csináljátok, mint Markion: szembefordultok az Egyházzal. Másrészt Dániel könyvéből semmiféle ilyesmit nem lehet kiolvasni, mert - amint elmondtam már, az műfaját tekintve NEM prófétai könyv, hanem az apokaliptikus irodalomhoz tartozó mű. Elég szomorú, hogy tanítónak nevezed magad, de ilyen alapvető vallástudományi adatokkal nem vagy tisztában.


Dániel látomásai szépirodalmi feljegyzések, nem pedig próféciák, vagy jóslatok. A könyv mai formájában a Kr.e. 2. században keletkezett, ezzel az Ószövetség egyik legkésőbb keletkezett műve:


" (V) Keletkezési idő és szerzőség... A 7–12. fejezetek 1. személyű előadásmódja azt a természetes következtetést sugallta, hogy az 1–6. fejezetekben szereplő Dániel valós történelmi személy, egyben az egész könyv szerzője. Ma már persze kevés bibliakutató osztaná ezt a véleményt. A könyv keletkezési idejét röviddel IV. Antióchosz Epifánész halálának éve, azaz 164 elé helyező érvek mindennél meggyőzőbbek. Egy Kr.e. VI. sz.-ban élt szerző aligha írhatott volna abban a kései héb. stílusban, ami a Dán-t jellemzi, az arám nyelvű kiegészítések pedig biztos később keletkeztek az Elephantiné-szigeteken felfedezett arám papiruszoknál, amelyeknek keletkezési ideje az V. sz. vége.


Forrás itt: [link]


Üdv,


Dante

2017. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Molnár Sándorné ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!

Engem pl. soha nem bántott. Ugy gondoltam, hogy nem ismerik a helyes elnevezést, ezért neveznek igy minket. Nem tulajdonitottam rosszindulatot azokban, akik ezt teszik. Én ilyenkor mindig kijavitom őket. Mi nem 'Jehovások, sem Jehovisták, sem Jehovák' nem vagyunk. Mi 'Jehova tanui vagyunk'. Jehova az egyedül igaz Isten neve. Mi pedig tanuskodunk az embereknek erről a névről. Mivel sokan nem ismerték/ismerik még ma is. Nem mindenkinek volt a kezében a Biblia, ezért nem is olvashatta Isten személyes nevét.

Üdvözlettel:Judit!

2017. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
12%
Dante barátom, tegyél elhatározásod szerint...
2017. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mi Tanúi vagyunk az Istennek, akit Jehovának hívnak,..."


Nem! Nem annak hívnak! JHVH, Vagyok aki Vagyok, Jahve!


"A hitehagyott kifejezés benne van a Bibliában..."


Melyikben?

Olyat ír hogy ellenáll, ellenszegül! A Károliban vagy a katolikus fordításban!


"A másik jelzőt pedig nem is használjuk, Én régóta szolgálok, de ilyet más testvéremtől sem hallottam, hogy valakire ezt mondta volna."


Az lehet hogy te személy szerint nem használod. De az Őrtorony Szervezeted az használja!

Keress csak rá te is!

[link]


"De már az apostolok korában is voltak olyanok akik hamis tanításokat kezdtek becsempészni, mint pl, hogy a feltámadás megtörtént, stb...."


living witnwss a 13-as kommentben írod ezt! Akkor az hogy van feltámadás egy hamis tanítás?


Molnár Sándorné!


"Nem mindenkinek volt a kezében a Biblia, ezért nem is olvashatta Isten személyes nevét."


Ez nem Isten személyes neve! Isten neve a JHVH! A héber nyelvtan szerint Jahve!

Igen Istennek van neve de nem az amit ti annak gondoltok.

2017. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
38%
Hát akik Jehova tanításaiban hisznek, azok a jehovisták, nem? Mint ahogy a Kálvin tanításaiban hívők a kálvinisták, a kommunizmus tanításaiban hívők a kommunisták, stb. Nem?
2017. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ez nem a Tanúkat minősíti, hanem azokat, akik így fogalmaznak. Nyilván nem járták végig az általános iskola első osztályát, ahol megtanulhatták volna, hogy a tulajdonneveket nagy kezdőbetűvel írjuk.


Anyjukból is úgy pottyantak ki, hogy tiszteletet nem tanultak, de itt osztják a nem létező észt...

2019. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!