Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mennyire zavar...

Jehova tanúi mennyire zavar (vagy) nem zavar titeket a Karácsonyi hangulat?

Figyelt kérdés

Ugye majdnem minden házban fenyő van, az emberek főleg vidéken meglátogatják egymást, templomba mennek, van ahol még ma is Szenteste elmennek kántálni, megy a mennyből az angyal vagy a csendes éj, vagy más karácsonyi dalok.

Tehát maga a hangulat mennyire befolyásolja gyerekeiteket, hogyan magyarázzátok ezt meg nekik, főleg a kisebb korosztálynak akik látják a városokat, falvakat kidíszitve feldíszítve. És ti felnőttek mennyire vagytok közömbösek ilyenkor ott leg belűl...de őszintén ha kérhetem! :) Köszönöm!



2015. dec. 22. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Se Marci se Zsófi nem karácsonyozik mert nem tetszik jehovának. A gyerek pár pillanatig szomorú de aztán mosolyogva elfogadja, hogy a karácsony egy rossz dolog, és örömmel képzeli el, hogy jehova milyen boldog....////
2015. dec. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Mint mindig most is Őszinte leszek.


Először magamról:

Legbelül, egy kis "haragot", fájdalmat érzek sajnálattal vegyítve.

Fáj, hogy az emberek olyat tesznek, ami hazugság, és becsapják magukat,

"haragszom" amiért Jézust belekeverik ebbe az egészbe, s sajnálom, hogy azt hiszik hogy ezt Jézus örömmel elnézi, vagy egyetért vele.

Főleg, mert a születése napja nem ezen a napon volt, a születésének évenkénti megtartására sem adott Bibliai utasítást, s ha a megváltó születésnapját sem tisztelik annyira, hogy ne keverjék más "népi hiedelmekkel" szokásokkal, ezért jól látható, hogy mást sem tisztelnek.


Sőt, az ünnep is a dorbézolás, a részegség, italozós tivornyázással jár, s nem hiszem, hogy Jézust akarta volna ezt.


Gyermekek:

A gyermekek soha sincsenek megfosztva az ajándékozás, adakozás örömétől az év más időszakaiban, amit a szeretet jegyében teszünk, és nem naphoz, vagy hagyományokhoz kötjük.

A gyermekek akik Bibliai tanításban részesülnek tudják ezt, ahogy annak idején az Izraelitáktól is megkövetelte Isten, hogy abban a szellemben neveljék, ne más népek hagyományaiban,


Ha valakit Isten különleges célra kiválaszt, annak igyekeznie kell az élete minden területén példával járni, és ha sok embernek nem tetszik, akkor is Istennek kell tetszeni, mert Ő az életadód, nem más ember.

2015. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

(Példabeszédek 22:6) 6 Neveld fel a fiút a neki való út szerint; még amikor megöregszik, akkor sem tér el attól.

(5Mózes 6:6–9) 6 Legyenek ezek a szavak, melyeket ma parancsolok neked, a szívedben; 7 vésd ezeket fiaid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz. 8 Kösd azokat jelként a kezedre, és legyenek homlokkötőül a szemeid fölött; 9 írd fel azokat házad ajtófélfáira és kapuidra.

(Efézus 6:4) 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.

2015. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

2/3 ,

"Sőt, az ünnep is a dorbézolás, a részegség, italozós tivornyázással jár, s nem hiszem, hogy Jézust akarta volna ezt."...

Azt gondolo az ilyen írásokért "üldöz titeket" a világ és nem Jehova miatt.


Soha Karácsonykor nem részegedtünk le nem tivornyáztunk sőt még nem is itoloztunk....összejövünk és imádkozunk és hálát adunk Istennek, hogy élünk, hogy vagyunk, hogy megváltot bennünket, megköszönjük egymást és megemlékezünk, hogy annak ideján megtalált bennünket. Most is alig várom, hogy atyámfiaival, akik egyben a testvéreim találkozzak és jó bizonyságokat mesélhessünk egymással, hogy felbuzduljnk még jobban az élő Isten szolgálatára.

"Aki eszik az Űrért eszik, aki pedig nem eszik az Úrért nem eszik."

A nap lehet, hogy pogány nap, de meg lehet tölteni szeretettel, vidámsággal az Úrank való tisztelettel.

NE ÁLTALÁNOSÍTS....az, h őszinte vagy ( ahogy írod ) és e felől semmi kétségem, az nem azt jelenti, h igazad is van.

Háborog a lelkem mikor ilyen zagyvaságokat olvasok és nem értem ezt az általánosítást.

És az élő Isten szerelmére kérlek, hogy ne gyere azzal, hogy aki nem fogadja el, azt miat mondasz, az a Bibliát nem fogadja el, és, aki a Bibliát nem fogadja el, az Jehovát nem fogadja el.

2015. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy minden jehovista ezt mondja, csak azt felejtitek el, hogy azok az emberek akik azt teszik karácsonykor amit mondasz, sajnos egész évben azt teszik, csak persze könnyű a karácsonyra fogni ezeket a züllött "tevékenységeket". De egy keresztény aki egy egész év alatt nem iszik meg egy üveg bort, az karácsonykor sem fog többet fogyasztani, vagy az karácsonykor sem fog többet bulizni, tivornyázni mint az eltelt évben. De persze, könnyű a karácsonyra fogni ha valakiket meglátsz részegen, vagy ha valahol hallod "tivornyázás" zajait.

Hogy nem karácsonykor született Jézus, ezt aláírom én is, de hisz a Vasárnap sem volt mindig a 7 nap de te mégis "megünnepeled", vagy nem így van?

A lényeg a Megváltónk születésének a megúnneplése, megemlékezése. A megünneplést nem arra értem, hogy most aztán igyunk együnk dorbézoljunk, hanem arra, hogy szeretetben gyüljünk össze, úgy a családtagok mint a testvérek és érezzük azt, hogy tényleg, hogy az a nap egy különleges nap. Vagy milyen jó érzés az, hogy karácsonykor, jót teszel másokkal, pl elmész egy öregotthonba egy árva házba és beviszel egy csöpp szeretetet és örömöt azokba a monoton mindennapokba.

Tehát van a karácsonynak "varázslata" és nem csak az amit te látsz.

Te hány gyereknek vagy öregnek szereztél örömöt életedben, vagy amióta tanú vagy? És ezt most nem a karácsonyra értem.

Adtál már az örtornyodon kívül valakinek valamit, egy ezer idegennek adtál már egy tányér levest vagy egy szelet zsíros kenyeret?

Jobb ha hagyjuk az állszenteskedést...

2015. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 4. és az 5. válaszolóval !


Kedves Kérdező !

Ha nem sértelek meg,kérlek elárulnád hogy esetleg te is Jehova tanúja vagy ?

2015. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 KZitus ***** válasza:
25%

Szia


Mennyire zavar? Mindenki másként éli ezt meg. Te a kérdésed alatt leírtál egy idilikus hangulatot, de vajon ez a valóság?

A karácsony nem bibliai ünnep, ott semmi utalást nem találni rá. Viszont az ünneplés-nem ünneplés dolgában sokat segít az, ha néhány Jézustól származó tanítást figyelembe veszünk. Például Krisztus azt mondta, az ember előtt két út van: az egyik a halálba, amásik az örök életbe visz. Ő arra ösztönözte a követőit, hogy a keskeny úton járjanak. Ha megünnepelném a karácsonyt, vajon Jézus az ünnep alatt mit látna?, melyik úton vagyok éppen?

A választ rád bízom.

És (nem éntaléltam ki),éppen az ünnep táján, ebben az időszakban van a világon, és ez alól az ország sem kivétel, a legtöbb öngyilkosság. A magány, a szeretethiány, és az elhagyatottság miatt... Miért?

Nem lehetne azt a nagy szeretetet, amit ilyen tájban hangoztatnak elosztani, és az év többi részében is odafigyelni egymásra, főleg a gyerekeknek sokkal de sokkal több figyelmet és személyes törődést adni? Ha ezt tennénk a rokonainkal, barátainkal, sokkal de sokkal szorosabb, testvéribb és szeretetteljesebb lenne úgy a rokoni, mint a baráti kapcsolat. Hidd el erre inkább szüksége van a gyermekeinknek is, mint egy évig arra gyúrni a szülőnek, hogy olyan, vagy hasonló ajándékot adjon, mint amit a gyerek kíván, elvár.

Nem csoda, hogy előre lettek figyelmeztetve a keresztények Sátánnal kapcsolatban, aki szépen tud csomagolni.

„Ennek a világrendszernek az istene” Sátán, az Ördög. Ő a hamis imádat legfőbb előmozdítója. Pál ezt írta: „maga Sátán is folyton átváltoztatja magát a világosság angyalává. Egyáltalán nem nagy dolog hát, ha a szolgái is folyton átváltoztatják magukat az igazságosság szolgáivá” (2Korintusz 11:14, 15). Sátán jó színben tünteti fel a rossz dolgokat, és ráveszi az embereket, hogy hazugságokban higgyenek.

2015. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen adtam, az őrtornyon kívül élelmet, ruházatot, pénzt is

S nem vagyok álszent.

volt a Migránsok itt létekor egy sokgyermekes családnak is kéz pénzt adtam, amit nem akartak először elfogadni.

De ezt nem szoktam publikálni, de most azért írtam ki, mert nagyon csúnya dolog amit egyesek itt váddal illetnek,

egyszer sem olvastam közületek írásotokban arról, hogy a Tanúk, mennyiszer vittek milliós nagyságú pénz, élelem, ruha, bútor, stb adományt azoknak akik rászorultak, katasztrófa sulytotta területen élnek, vagy azt hogy a vörös iszap katasztrófa idején is ott pakoltuk a zsákokat homokkal, stb


Nem kellene támadni, inkább utána járni dolgoknak. :(((

2015. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pedig nem zavar, mert nem a feladatom mások dolgával foglalkozni,

tiszteletben tartom,

Nem állok neki hangot adni nem tetszésemnek,olyan hozzáállással, amilyennel támadnak mások, mert nem veszek részt ebben sem.....

2015. dec. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8/9 9/9-nek


4-s vagyok. Ne ferdíts.Olvasd el még egyszer az írásomat...arra reflektálj. Mi vádolunk és támadunk???? Bakker, olvasd már végig az első kommentedet. Éna te támadásodra és vádlásodra reagáltam. Vizsgáld meg a szíved Isten és magad előtt....nem szégyena bocsánat kérés sőt keresztényi hozzállás

2015. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!