Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik ezek a vallások?

Mik ezek a vallások?

Figyelt kérdés

Karizmatikus keresztèny-Nekem volt egy ismerősőm de csak annyit tudok róla skrizofèn volt.Azòta mikor meghallom a karizmatikus keresztènyt fèlek.

Hit Gyülekezete-Furcsàk,tőlük is tartok.

Jehovista-Ők mèg furàbbak.Folyton a halàlra kèszülnek.

Èn csak 4 vallàst ismerek.Reformàtus,görög ès ròm. katolikus ès evagèlista.


2017. jan. 30. 06:40
 1/10 A kérdező kommentje:
evangèlista
2017. jan. 30. 06:40
 2/10 anonim ***** válasza:
EvangéliKUS
2017. jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Röviden és tömören;SZEKTÁK!

És jól teszed,hogy tartasz tőlük.

2017. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Jehova Tanúi nem a halálra készülnek. Ki mondta neked ezt a butaságot.

Isten Jézus halála által örök életet ígér azoknak akik hisznek ebben,


Ez új, még nem is hallottam hogy a halálra készülünk.

RETTENETES :(

2017. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha a karizmatikus, pünkösdi gyülekezetek a Szentlélek ajándékaira helyeznek nagy hangsúlyt. Példásul ha valaki megtanult 3 külföldi nyelvet, akkor úgy veszik, hogy a nyelveken szólás adományát kapta. Ezt nagyjából ráhúzzák mindenre.

A HitGy. is ilyen pünködi, de pl a jehovások már nem, hiszen nem fogadják el a Szentlélek létezését.

De ezek mind szekták, melyek sajátos, nyakatekert módon értelmezik a Szentírást.


A végén említett felekezeteken belül is vannak karizmatikus mozgalmak, melyek nagyobb hangsúlyt fektetnek a Szentlélek adományaira, de mellette megtartják hitüket, nem találnak ki új, egyéni értelmezéseket.

Szerintem ez utóbbi sem túl helyes, mert könnyen a figyelem központjába kerülhet ezen adományok hajhászása.

2017. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szinte minden vallás a megalázkodásról, meghunyászkodásról, saját életünknek a degradásáról szól. Egy kitalált lény "kegyeiért" fohászkodnak szinte minden vallás hívei, ahelyett, hogy az életüket, a sorsukat a saját kezükbe vennék. "Áldj meg minket, kegyelmezz nekünk..." stb stb. Üvölt mindegyikről, hogy tartanak az élettől, és így próbálják a megnyugvást találni, hogy egy kitalált felső hatalomtól várják a megoldást. Még ha létezik is valamilyen "mindengható" hatalommal bíró, ember feletti lény, majd pont az lesz neki a legfontosabb, hogy velünk, halandókkal foglalkozzon, na persze... Ugyanúgy, ahogy engem sem érdekel, hogy egy nálam alsóbb rendű lény, pl egy földigiliszta hogyan túrja a földet maga előtt. Szóval inkább éljetek emberek, találjátok meg a megfogható világban a megnyugvásotokat, mert hiába is érzitek másképpen, amit a vallásgyakorlásra fordítotok idő, az nettó időpocsékolás, semmi több (a vallások által előírt korlátozásokról -pl a ne egyél ezt vagy azt, ne csináld ezt, ne csináld azt, vagy éppen ekkor meg akkor ezt meg azt csináld, stb- nem is beszélve). Tanuljatok meg élni, és boldogok lenni, mert az élet bizony elég véges (2x haltam meg majdnem közúti balesetben, így megtanultam a megfogható világ dolgait értékelni, és nem valami felsőbb hatalom mentett meg, hanem a bukósisakom, a reflexeim, illetve nagy részben a vak szerencse, a véletlen műve, hogy nem a kamion alatt végeztem)
2017. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Ez a hozzászólásod is nettó időpocsékolás volt, mert nem válaszoltál a kérdésre, de kifejtetted a véleményedet, hogy a vallásosak mennyire naivak és hülyék.
2017. jan. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Na, sikerült a szavakon fennakadnod. Kicsit láss a mondandó mögé. A kérdés meg elett válaszolva.

Válasz: nettó marhaság az összes. Mindenkinek kell hogy legyen VILÁGNÉZETE, de ezt nem szabad görcsösen egy vallásnak nevezett akármibe tömöríteni. Úgy "ítélkezek" (bár én nem nevezném ítélkezésnek, inkább vélemény nyilvánításnak), hogy tudok a vallásokról egyet, s mást meghallgatok bármit, attól nem ignorálok senkit mint ember, hogy ő vallásos. Éppen ezért tudtam felépíteni egy egyéni, nyitott világnézetet, mert nekem mindenkinek a véleménye számít. Aztán ha nagyon nem találkozik az álláspontom valakivel, akkor nem erőltetem a kapcsolattartást, de mégegyszer hangsúlyozom, csuklóból nem állok seggel senkihez és semmihez. Tisztában vagyok vele, hogy ma is felkeltem, mint bármelyik napon, de meglehet, hogy nem érek haza, mert előfordulhat, és én e szerint élem a napjaimat, napról napra, keresve, és általában megtalálva minden napban az örömöt, az elégedettséget. Erről szól az élet.

2017. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ebből amiket felsoroltál a többség szekta, veszélyes emberek, a karizmatikus pedig egy összefoglaló név, ezek között is sok a szekta, más ilyen karizmatikus közösségek ugyan nem szekták, de sokféle birza és furcsa gyakorlatuk van, bár azt gondolom amég nem kényszerítik ezeket addig toleránsnak kell lenni
2017. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

A karizmatikus keresztények abban hisznek, hogy -az elterjedt tanokkal szemben- Isten ajándékai (a karizmák) az Igének megfelelően a mai napig működnek. Hisz abban, hogy ma is van prófétálás, ha betegért imádkoznak, az meggyógyul stb., ezeket az ajándékokat Isten nem vette vissza az első század után.

A pünkösdiek hite szerint ahogy az első pünkösdkor kitöltetett a Szent Szellem a hívekre, úgy ma is megkapja, aki kéri Istentől és ugyanúgy működik ma is, mint az első apostolok idejében.

A Hit Gyülekezete alapvetően egy teljes evangéliumi karizmatikus pünkösdi gyülekezet, ámbár el kell ismerni, hogy mára már az intézményesített egyházak számos jellemzőjét átvette.

Az általad ismert és felsorolt felekezeteken belül is léteznek karizmatikus közösségek, melyek úgy hiszik és vallják az előzőekben említett tanításokat, hogy közben az anyaegyházuk tagjai maradnak és teljes mértékben vallják annak tanait is.

2017. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!