Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legnagyobb a legtöbb...

Melyik a legnagyobb a legtöbb hatalommal bíró isten?

Figyelt kérdés
az utóbbi időben ezen gondolkodtam és sztem a keresztény-zsidó-iszlám isten Jahve a leghatalmasabb mert ahogy nézegettem sok más isten akadályokba ütközött és korlátokba de ez az istent soha nem fenyegette senki és semmi se korlát se akadály nem került az útjába amit ne tudott volna azonnal megoldani... más isteneknek megvannak a korlátai de ennek az istennek nincsenek sztetek melyik az és miért?

2017. jan. 30. 15:14
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
0%
Mi van?? Hogy lehet ilyenen gondolkozni?
2017. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
miért ne lehetne?
2017. jan. 30. 15:19
 3/31 anonim ***** válasza:
37%

Valószínűleg azért, mert a monoteizmusban egy isten van, aki a "leg", hogy úgy mondjam. A legjobb, legbölcsebb, stb. Gyakorlatilag végtelen.

Magából a monoteista isten definíciójából ered, hogy ha bármi korlátozná, akkor nem lenne Isten.


A politeizmusban pedig egyenlő, vagy közel egyenlő erejű istenek esetén értelemszerűen következik, hogy ha más nem is, legalább egymást képesek valamilyen szinten korlátozni, akadályozni.

2017. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Pietrosol ***** válasza:
32%

Szia!


A kérdésed megválaszolásához közvetlen istenismeretre lenne szükség, nem pedig szekunder, valahol olvasott információkra.

2017. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Az Úr Jézus Krisztus. Ő jelentette ki: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön." (Mt. 28:18)


Üdv. Péter

2017. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

"A kérdésed megválaszolásához közvetlen istenismeretre lenne szükség, nem pedig szekunder, valahol olvasott információkra."


közvetlen isten ismeret? ezt h kell érteni? a wikipedia mondjuk nem elég jó forrás? mellesleg azért tettem fel a kérdést h válaszoljatok nem azért h a kérdésem legyen minősítve

2017. jan. 30. 16:36
 7/31 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező.


A Biblia mint Isten szava a hiteles forrás.

s valóban jó a meglátásod, hiszen az írásokban olvasottak alapján, soha semmilyen más kreált Istenek, még csak labdába se rúghattak Jahvéval szembe.


Hiszen Ő az élet forrása, és ahogy Pál is fogalmazott az Aeropáguson levő Görögöknek,


(Cselekedetek 17:24–28) 24 Az Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, mivel ő égnek és földnek Ura, kézzel készített templomokban nem lakik, 25 sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. 26 És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak a föld egész színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakásának megállapított határait, 27 hogy keressék az Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem. 28 Mert általa van életünk, általa mozgunk és létezünk, mint ahogy a köztetek levő költők közül is mondták némelyek: »Mert az ő leszármazottai vagyunk.«


Ahogy Dávid is fogalmazott, ismerd meg Atyáink Istenét.

2017. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem Allah a leghatalmasabb, mert neki aztán tényleg semmiféle korlátja nincs, és ráadásul egyedül van.

A keresztények istene szintén hatalmas - de pl. nem bír el a többi istennel (nem is fog soha), és a sátánt sem tudja azonnal rendre utasítani, pedig szeretné.

2017. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"keresztény-zsidó-iszlám isten Jahve a leghatalmasabb"


Pici kiigazítás! Jahve nem az iszlám Istene. Az iszlámban Istennek nincs Fia a kereszténységgel ellentétben!

2017. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 homo ludensz ***** válasza:
Az én olvasatomban egy Teremtő Isten létezik aki létrehozta a Világmindenséget és azóta is működteti. Nevet olyat adsz neki amilyen vallású vagy,nem a név a lényeg. Az emberek ott futnak bele a saját maguk által alkotott hálóba hogy jelzőkkel illetik. (jóságos,megbocsájtó,..haragvó stb.) Ezek mind az ember által alkotott jelzők és a képzeletükben megjelenő "Istenkép" már bele van rángatva a korlátoltan használt agyi kapacitásukba. Arról nem lehetne teológus vitákat folytatni amit nem is tudunk elképzelni. Fogadjuk el hogy felettünk álló és mindennek az eredője és működtetője.
2017. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!