Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, mi a...

Kedves Jehova Tanúi, mi a véleményetek/nézetetek erről?

Figyelt kérdés

Nem kötekedés,tényleg érdekel. Vannak ezek az "új világosságok" (nem tudom,hogyan nevezik),amikoris megváltozik egy tanítás valamiről. A kérdésem az lenne,hogy ha volt olyan tanítás,ami fontos üdvösség szempontjából,és az változott meg,akkor mi van? Az akkor benne hívők,akik meghaltak,kapnak új esélyt,vagy nekik meszeltek,mert az "új világosság" felülírta a régit? Végülis tudatlanok voltak azok az emberek,ők a régi tanításról vélekedtek ugyanúgy,mint ti a mostaniakról,vagyis,hogy az az igaz.

Szóval ők el lesznek számoltatva ezért,vagy nem kapnak új esélyt?



2017. febr. 3. 18:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jav.: *...vagy kapnak új esélyt, a "nem"-et nem tudom miért írtam oda a végére.
2017. febr. 3. 18:15
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A megmentéshez semmi köze,

akkor az apostolok akik nem értettek, és nem tudták, hogy 2017-ben mi lesz, Ők sem lesznek megmentve, nem lehetnek Társkirályai Jézusnak?


az adott korban annak kell megfelelni ami akkor van.

Isten azzal, hogy a kellő időben megértet valamit ami időszerű, azzal nem változik semmi.

2017. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a Tanúk nézete,


A Bibliában is változtak dolgok események, de a megmentést a hűségesek ugyan úgy megkapják a feltámadás által.

Ábrahám is és a többiek is pedig nem tudták, hogy Jézus korában mi történik.... vajon Isten akkor megfog feledkezni Róluk?

2017. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Living Witness, nem tudom hogy alapból nem is sikerült megértened a kérdést, vagy direkt magyarázol félre, de az apostolok tanítása nem változott az elmúlt 2000 évben. Jehova Tanúié ellenben rendszeresen változik...
2017. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos Te vagy az aki nem érted.


A Bibliai alapelvek valóban nem változtak, ugyan azokat kell betartani az erkölcs terén, amit akkor is maradéktalanul betartattak.


S abban sem változott, hogy Jehova a Teremtő, Jézus a fia, aki a messiási feladatát elvégezve, királyi hatalmat kapott ezer évre.

Mindössze akkor mikor leírták, még nem értették.

ahogy Dániel is írt eseményeket de nem értette,


(Dániel 12:4) 4 Te pedig, Dániel, zárd be ezeket a szavakat, és pecsételd be ezt a könyvet a vég idejéig. Sokan fognak pásztázva kutatni, és bőséges lesz az igaz ismeret.”

(Dániel 12:8–10) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?” 9 Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig. 10 Sokan majd megtisztítják, megfehérítik magukat, és meg lesznek finomítva.. . .


Vagy amikor azt gondolták, hogy a királyság akkor fog létre jönni, Jézus ezt mondta:


(Cselekedetek 1:6, 7) 6 Mikor aztán egybegyűltek, kérdezgetni kezdték őt: „Uram, ebben az időben állítod helyre Izraelnek a királyságot?” 7 Ő ezt mondta nekik: „Nem a ti dolgotok, hogy tudomást szerezzetek azokról az időkről vagy időszakokról, amelyeket az Atya a saját fennhatósága alá helyezett;


Majd azok akiknek az idejében történni fog azoknak kell majd foglalkozni ezzel.

Minden kornak meg van az Isten által meghatározott ideje egy dolog megértésére.

Van amit akkor értettek meg, van amit a vég idején, vagy az utolsó napokban fognak megérteni.

2017. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

"Mindössze akkor mikor leírták, még nem értették."

???

Ez egyre jobb... szóval azt képzeled hogy az Őrtorony jobban érti a Bibliát, mint annak írói?

2017. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Isten azzal, hogy a kellő időben megértet valamit ami időszerű, azzal nem változik semmi."


Akkor ezért tart már a "hű és értelmes rabszolga" értelmezés a 12. verziónál. (megelőzte a legismertebb operációs rendszert is)


"Ez nem a Tanúk nézete,"


Ebben igazad van ez a mindenkori Vezető testület nézete! A tanúk csak azt követik!


"A Bibliában is változtak dolgok események, de a megmentést a hűségesek ugyan úgy megkapják a feltámadás által."


Milyen dolgok változtak a Bibliában s milyen eseményekre gondolsz?

2017. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" akkor az apostolok akik nem értettek, és nem tudták, hogy 2017-ben mi lesz, Ők sem lesznek megmentve, nem lehetnek Társkirályai Jézusnak? "


Nem tudom,pont ezért kérdeztem :)

2017. febr. 3. 23:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Mit ígért nekik Isten?


(Héberek 11:13) 13 Hitben haltak meg mindezek, bár nem kapták meg az ígéretek beteljesedését, de távolról látták és üdvözölték azokat, . . .


A Teremtő itt közli velünk, hogy a régiek, akik hűségesek voltak még az első században sem kapták meg az ígéreteket, de annyira erősen hitték, hogy megfog valósulni, hogy az életüket végig úgy élték, hogy méltóak legyenek rá.

Isten nem feledkezett meg róluk, és ahogy ígérte, amikor a messiási király a Földön is átveszi a kormányzást, vissza fogják kapni az életüket.

Ellenben nem említene róluk semmit az írások.


Kinek ilyen erős a hite?

2017. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válaszod egész korrekt is lett volna,nem tudom,hogy azt a kérdést a végére miért kellett odaírni,csak ront a képen,fellengzőssé teszi az egészet,reklámszagúvá,mintha felekezeti tagokat akarnál versenyeztetni. Elhamarkodott kijelentés lenne,hogy a hitük miatt csak tanúk haltak meg,szóval biztosan van még,akiknek erős a hite. De én azt gondolom,hogy nem az a lényeg,hogy a hited milyen erős,hanem,hogy az Isten,akiben hiszel,milyen erős. Mert erős hited lehet Buddhában is,vagy a Sátánban is,szóval az erős hit önmagában nem ér semmit. Akibe fekteted,az a lényeg.
2017. febr. 4. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!