Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Szthelo Gábor katolikus...

Ha Szthelo Gábor katolikus papként végzi ugyanezeket a gyerekmentő szolgálatokat, akkor már boldoggá, vagy szentté avatták volna?

Figyelt kérdés
Ő az az evangélikus lelkész, akiről a valahol Európában musical-ben szereplő gyerekmentő férfit mintázták, "árvaháza" Gaudiopolis néven vált ismertté. Amilyen nagy szolgálatott tett, az alapján szerintem a katolikusok gond nélkül szentté avatnák. Más is így gondolja?

2017. febr. 4. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.

Nézz utánna, mi kell a szentté avatáshoz!

Legalább két igazolt csoda...

2017. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jómagam egy katolikus evangélikus vegyesházasságba születtem, tehát azért valami fogalmam van róla. Két igazolt csoda az is azért nincs gondolom, mert az evangélikusok nem imádkoznak emberekhez, a katolikusok pedig nem imádkoznak egy evangélikushoz, hogy őt szentté avathassák. viszont azt gondolom, hogy egy ilyen emberhez szerintem tőbb katolikus is imádkozna, és kevesebbért is lehetett szentté válni.
2017. febr. 4. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!