Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szelleme a mecsetekben,...

Isten szelleme a mecsetekben, a templomokban és a zsinagógákban is ott van?

Figyelt kérdés
Én hiszek benne, szóval nem gúnyból kérdezem
2017. febr. 6. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a Biblia, azon belül az Újszövetség tekintetében vizsgáljuk, akkor így nem jellemző. A Szentlélek temploma a hívő teste. Ha bemegy ezekbe, akkor ott van Isten szelleme
2017. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kinek, vagy kiknek ígérte Isten és a fia Jézus, a szellemet?


Mindenkinek?

A Biblia összességében olvasottak szerint csak azokra akik hozzá tartoznak, más vallás vagy hiedelem szerinti életvitelt folytatóra sem nem ígérte, sem nem adta.

Akiket kiválaszt a feladatok elvégzésére, melyek a szándékával összhangban történnek.

2017. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok és nekünk templomunk van. Mi a templomot Isten házának mondjuk, de Isten nemcsak a templomban van jelen, Isten mindenütt ott van, Isten lénye nem korlátozódik csak a templomba, mert ahogy a Biblia Mondja Isten nem lakik emberi kéz emelte templomokban" Jelen van de nem lakik ott.
2017. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mindenütt jelenlévő Isten Szellemisége sehonnan sem zárható ki.

Az egy más kérdés,hogy milyen mértékben hallgatnak rá az isteni szeretet ellenségei.

2017. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de, hogy a zsidók emberáldozatainál ott van, az biztos... Már, ha a szubjektív gondolatformáról beszélünk.
2017. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A zsinagóga nem templom, csak egy épület, ahol összegyűlnek a zsidók. Ez akár valaki nappalijában is lehetne. Ettől függetlenül I-ten mindenhol ott van, de a zsinagógában nem jobban, mint egy panelház erkélyén.
2017. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, mivel mindenütt ott van.
2017. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!