Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs nyoma annak hogy...

Miért nincs nyoma annak hogy az apostolok megismertetik Isten nevét az emberekkel? Tanúk!

Figyelt kérdés
A fennmaradt kéziratokban nem olvasható ilyen. Sőt Jézus sem tanított külön Isten nevéről. Ha olyan fontos akkor ez hogyan történhetett meg?
2017. febr. 10. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Mert mindenki tudta, csak nem merték kiejteni a Farizeusok babonás félelmei, és tiltása miatt amit egy Biblia versel magyaráztak meg.

S Jézus is említést tesz róla az írások is, ahogy utalnak a régi iratokra.

Hogy a Fordítók, elkezdték kihagyni belőle, az eredménye az lett, hogy Jézust és az Atyját is az Úr szóval helyettesítették, így aztán nem csak hogy nem lehetett megkülönböztetni, de mindjárt Jézusból így a Mindenható Isten lett három személyben.

Pedig a szent szellemről nem írja, hogy Úr lenne, és azt sem, hogy mindenható, vagy örökké való.


Hogyan történt meg?

Kérdezd meg a Fordítókat,

2017. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

(Máté 6:9) . . ., szenteltessék meg a neved.

(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova. . .


(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.


Nem harmad maga hanem egy maga.


(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, . . .

(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. . . .

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Pál a Zsoltárokból idéz:

(Héberek 2:12) 12 amint mondja: „Hirdetem nevedet a testvéreimnek; énekkel dicsérlek a gyülekezetben.”

(Zsoltárok 22:22) 22 Hirdetem nevedet az én testvéreimnek, Dicsérlek téged a gyülekezetben.


Jézusról pedig azt hirdették, hogy Ő a megváltó, akit vártak. akit Jehova ígért az embereknek.


ezért két dolgot hirdettek, illetve tudattak mindenkivel. Ki a Teremtő, és Jézusnak milyen szerepe van Isten szándékában, illetve a messiásként azonosították, vagy is a megváltás megtörtént.

2017. febr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Mert mindenki tudta, csak nem merték kiejteni a Farizeusok babonás félelmei, és tiltása miatt amit egy Biblia versel magyaráztak meg."


A görög emberek féltek a farizeusok babonás félelmeitől? Mindenki tudta csak senki nem írta le egyetlen történet író sem maga Isten nem gondoskodott arról hogy maradjon nyoma? Ez teljességgel érthetetlen. Valami magyarázatnak lennie kell!


"Hogy a Fordítók, elkezdték kihagyni belőle, az eredménye az lett, hogy Jézust és az Atyját is az Úr szóval helyettesítették, így aztán nem csak hogy nem lehetett megkülönböztetni, de mindjárt Jézusból így a Mindenható Isten lett három személyben."


Azt írtam hogy kéziratok nem azt hogy fordítások. Miért nem vagy képes értelmezni és odafigyelni arra amit írok? Jézust és Istent meg lehet különböztetni és ők nem hárman vannak. Jézus Isten fia. De amúgy ez sem volt kérdés és semmi köze ehhez a témához. A kérdés az hogy miért nem maradt fent nyoma.


"Hogyan történt meg?

Kérdezd meg a Fordítókat,"


Akkor te minek irkálsz ostobaságokat ha úgysem tudod a választ?

2017. febr. 10. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:
A megmaradt kéziratokban benne van a héber tetragramma.
2017. febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A megmaradt héber fordítások, amiből készült az új világ valóban tartalmazza a tetragrammatont. De a tetragrammaton nem azonos a jehova szóval és bizony az eredetiben nincs benne még a tetragrammaton sem. Ezt nem vagy hajlandó elfogadni. Wt, wt über alles....
2017. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 imakommandós ***** válasza:
89%

Liwing! Aki kicsit is tájékozott a témában, az tudja, hogy csúsztatsz mert csak ószövetségi iratban szerepel tetragramma. 5000 újszövetségi kéziratban nincs benne.


" Hogy a Fordítók, elkezdték kihagyni belőle,"


Sem a másolók sem a forditók nem hagyták ki az újszövetségből. Amit irtál az csak a szervezeted paranoid összeesküvéselmélete.

2017. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A megmaradt kéziratokban benne van a héber tetragramma."


Na végre egy megállapítás ami ellenőrizhető.

Living Witness volt egy ilyen kiadvány. "Az Isteni név,amely mindörökké fennmarad"

Fura hogy megszűnt a legfurább pedig az hogy pont ez a kiadvány szűnt meg! Mivel a címében az áll hogy mindörökké.


"Kérdezd meg a Fordítókat,"


2Mózes 6:3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak Mindenható Isten néven jelentem meg, és a Jahve nevet nem nyilatkoztattam ki nekik. /katolikus fordítás/


A helyzet az hogy van olyan fordítás amelyben szerepel Isten neve. Szóval a fordítókat hiába is kérdezem. Ugyan is az amiről te beszélsz egy ostobaság. Pontosan olyan ostobaság amikor azt állítják hogy meghamisították a Bibliát. Igen, és még is több helyen benne maradt a papi nőtlenséget cáfoló rész. A Kumráni-tekercseket 1947-ben fedezték fel és a vizsgálat során megállapításra került hogy minimális az eltérés az addig ismert kéziratoktól.

2017. febr. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!