Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti miért nem...

Jehova Tanúi ti miért nem használtok "keresztény köszöntést"? (2Tesz.3:17-18)

Figyelt kérdés

2Thessz 3:18

"A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme mindnyájatokkal! Ámen."


Én nagyon meglepődtem amikor egy alkalommal amikor "Dicsértessék a Jézus Krisztust" köszöntem egy pár Jehova Tanújának csúnyán nézve rám egy rövid "Szia"-val köszöntek.

Utánna érdeklödtem és megtudtam,hogy ők még a templomban sem használnak keresztény köszöntéseket.

Se Békesség Istentől,se Áldás az Úrtól és semmilyen más keresztényhez méltó üdvözlést nem használnak a gyülekezetekben.

Miért van ez?

Hisz Pál mindig de mindig keresztény módjára köszönt el ha levelet írt ha nem.



2017. febr. 17. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"csúnyán néztek rám"


Soha senkire nem néztem csúnyán, ha valaki ilyen köszöntéssel üdvözöl. Most már ebbe is bele kell kötni?


Kedves kérdező.


Szoktunk egymásnak jókívánság kép, Isten áldását kérni, főleg amikor befejeztünk egy beszélgetést, és elköszönünk, de nem kötelező érvényű, vagy törvényszerű, hogy így kell köszönni, úton útfélen, mert akkor bűnt követünk el.


A bűnt a test cselekedeteivel hozza összefüggésbe, nem azzal, hogy valaki tisztelettel köszönt valakit, amibe nem szerepel Isten, vagy Jézus.

Jó hogy ebbe is belekötnek már, de jó....


Eszembe jutott egy testvérünk, aki a munkahelyén Németországban nem úgy köszönt, hogy "Heil Hitler", hanem azt mondta, hogy Jó napot kívánok, és ezért a munka viszonya megszűnt.

2017. febr. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert akkor bűnt követünk el. "


A Bibliai ilyet nem ír.

2017. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Soha senkire nem néztem csúnyán, ha valaki ilyen köszöntéssel üdvözöl. Most már ebbe is bele kell kötni? "


Living az összes jehovista. Annyira magára vette, hogy másra nem is lehet gondolni.

2017. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Living egy elborult elme.
2017. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, kedves living vitness csúnyán néztek rám!

Ezt nem azért írtam így mert hazugság lenne hanem azért mert így is volt.

Nem is jön,hogy elidjem,hogy ez annyira kiborít téged!

Eszembe sem volt mást írni csak azt amit tapasztaltam.

Az,hogy te nem veszed ezt annyira komolyan azt én nem vitatom de az a pár tanú igenis CSÚNYÁN nézett rám, ha tetszik neked ha nem.

Egyébként meg sok templomba jártam és nem emlékszem egyre sem ahol ne úgy kezdték volna, vagy végezték volna a misét, vagy Istentiszteletet, vagy szertartást ahol nem az Úr Jézus áldásával kezdenék vagy végeznék azt.

Hogy bűn e vagy sem én azt nem tudom, de viszont annyit én is tudok,hogy ahol az Úr nevében gyülnek össze az emberek Ő ott van közöttük. Sőt egyszer egy ref. templomba mentem be Istentiszteletre és ott már az ajtóban a prezsbiterek vagy nem tudom kik voltak azok "Békesség Isten"-től köszöntöttek.

Én úgy gondolom, hogy ha így köszöntünk valakit akkor ez nem lehet rossz dolog, hisz már a köszöntéseddel is "DÍCSÉRED AZ ISTENT" vagy "ÁLDÁST BÉKESSÉGET" kívánsz felebarátodnak.

A "Szával" vagy a "Szervusszal" sincs semmi gondom mert a legtöbbször én is ezeket a szavakat használom de amikor testvérek között vagyok, vagy egy templomba megyek el akkor már nem használom a "világi" szavakat. Persze ez nem azt jelenti,hogy én jobb keresztény leszek ezért de én úy gondolom, hogy ha már keresztényeknek valljuk magunkat akkor a gondolkodás módunk is az kell legyen.


1Pét 5:14

Köszöntsétek egymást szeretet csókjával. Békesség mindnyájatoknak, a kik Krisztusban vagytok.

2017. febr. 17. 20:36
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves living vitness elnézést de ez még kimaradt;


"..kötelező érvényű, vagy törvényszerű, hogy így kell köszönni, úton útfélen, mert akkor bűnt követünk el."


Lehet,hogy megint szívre veszed majd, de muszály mekérdeznem.


És az nem bűn, hoy ÚTON ÚTFÉLEN a "Jehovát" használjátok?

2017. febr. 17. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedve Irving! Ha ma Németországban valaki Heil Hitlerrel köszön, azt nem csak elbocsájtják, hanem meg is büntetik!

A jónapot az elfogadott. Az ismerősöd hazudott.

2017. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnálom livinget még mindig, bár ő nem kér belőle, mert még nem látja, hogy vak.
2017. febr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


living witness!


"Soha senkire nem néztem csúnyán, ha valaki ilyen köszöntéssel üdvözöl. Most már ebbe is bele kell kötni?"


Igen living ebbe is bele kell kötni. S ez azért van mert nincs is 7 millió Jehova tanúja csak te vagy egyedül és hétmilliónak adod ki magadat így tuti biztos hogy ilyesmi meg sem történt! Hiszen te voltál ott ráadásul két külön alakban voltál ott. S te soha nem tennél ilyesmit egyik alakodban sem!


"...hogy így kell köszönni, úton útfélen, mert akkor bűnt követünk el."


Ezt magyarázd meg de tényleg, komolyan tudni akarom hogy hogyan jutottál el arra hogy ez a gondolat megszületett benned? Honnan indult, hogyan fejlődött és hogyan kristályosodott ki benned ez a gondolat?


"Eszembe jutott egy testvérünk, aki a munkahelyén Németországban nem úgy köszönt, hogy "Heil Hitler", hanem azt mondta, hogy Jó napot kívánok, és ezért a munka viszonya megszűnt."


A testvéred az hazudott! Ha úgy köszön hogy "Heil Hitler" akkor nem egyszerűen kirúgják hanem a rendőrök viszik el!



Living Witness! Most miért vagy "csöndben"? Ilyenkor miért nem írsz?

2017. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!