Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a standard protokoll...

Ez a standard protokoll amikor valaki kapcsolatba kerül a kereszténységgel?

Figyelt kérdés

Kicsit félve is írom le amit, mert lehet, hogy fantazmagóriának tűnik, de elfogadom és megmosolygom a viccet is, csak legyen pár értékes válasz is.

Amióta az eszemet tudom nem foglalkoztam különösebben a kereszténységgel (meg úgy egyik vallással sem), mivel elég racionális figura vagyok a szakmámból kifolyólag is. Viszont mondjuk kifejezetten ellenszenvet váltott ki belőlem, amikor valaki a vallásosságról és annak nagyszerűségéről beszélt. Viszont az utóbbi néhány hónapban egyre nagyobb érdeklődés van bennem.

Nem láttam propagandát, nem beszéltem térítővel, egyszerűen csak iszonyatos késztetést érzek arra, hogy olvassak a kereszténységről, bele nézzek a bibliába stb.

Szó szerint küzdök azért, hogy ne kerüljek közel, de borzasztóan kellemetlen a vágy, hogy megtegyem. Az elmúlt héten már olyan álmaim voltak, amiket nem is tudtam hova tenni és legutóbb éjjel, amikor az egyik ilyen különös álomból fölkeltem, már ébren voltam és tisztán hallottam a nevem.

Tehát a) megbolondultam :D

b) csak ébren álmodtam

c) valami más... bármi.


Ennek ilyen agresszívnak kell lennie ennek az isteni szeretetnek, ami "beáramlik" - ahogy mondani szokták?



2017. febr. 18. 00:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mármint csak egyszer hallottam a nevem, aztán erre megriadtam és fölültem.
2017. febr. 18. 00:49
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom. :) en magat a keresztenyseget es a vallasok nagy reszet alszentnek tartom. De szerintem van mindegyikben valami ertekes, fontos, osi, alapveto stb. Pl (szerintem) a bibliabol csak jezus szavai ertekesek. Nem is beszelve arrol, hogy sok minden meg van hamisitva, ki van ollozva belole. Pl ugye van a miatyank ima de eredetileg volt mianyank ima is csak az valahogy hianyzik. Meg a szentharomsag is na szoval...atya fiu es egy galamb? Atya anya es fiu (mas neven gyermek)...mint ahogy az osszes osi kulturaban volt. Ha ugy erzed a keresztenyseg a te utad, ajanlom, hogy keress utana az eredeti dolgoknak es keruld a sallangot ami raragadt. Kezdheted peldaul a kumrani tekercsekkel vagy pl a szentkorona eredetevel ( ami lehet sokkal tobb ezer evre nyulik vissza mint ahogy mondjak, hogy a papatol jott) vagy a kereszt mint atvitt ertelem stb..keress fel par olyan regi katedralist aminek a belso szerkezete az eredeti es onnan sok erdekes dolgot olvashatsz le. De ha mas vallas akkor ott is sokmindent talalhatsz. A lenyeg, hogy ne vessz el a sallangban megmagyarazasokban, csak keresd az eredetet es a lenyeget. Mert az osok nem voltak hul yek. :D
2017. febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Nincs erre protokoll, mindenki a maga módján találja meg a hitét :)

Egyébként meg ha ennyire foglalkoztat a dolog, keresd felvalamelyik helyi gyülekezezet, biztos van legalább egy-kettő a közelben, és ülj be egy istentiszteletre! Lehet megtalálod amit keresel, de ha véletlen nem, azzal se vesztettél semmit!

2017. febr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

"bele nézzek a bibliába"

Ne nézz bele! Vagy elolvasod figyelmesen, vagy pedig ki sem nyitod.

Mit értesz bármelyik könyvből, ha találomra elolvasol valamennyit belőle, aztán szintén random másik oldalt?

.

Ha keresztény vagy/akarsz lenni, akkor el kell olvasnod.

Ha ateista vagy/akarsz lenni, akkor is el kell olvasnod.

Az első esetben HITed alapja, a másodikban pedig azért, hogy érvelni tudj, ne tudatlanul dobálózz a szavakkal!

Szerintem az általános műveltséghez tartozik a Bibli, a Korán éa a Bhagavd Gítá ismerete is.

.

"tisztán hallottam a nevem"

Ha akarod, magyarázzad hívásnak, ha akarod keresd a felfokozott lelki állapotod okozta hallucinációnak.

Senki sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudja állításod.

Bár - gondolkozz el, mit tettél eddig életedben, hogy Isten személyesen megszólítson?

2017. febr. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Noblesse Oblige válasza:
70%

alvásparalízis?

Elég gyakori jelenség. Amikor ez ember álom és valóság között lebeg, akkor elő szokott fordulni ilyesmi.

2017. febr. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!

Mielott kereszteny lettem ereztem hasonlo kesztetest. Kivancsisagbol kezdtem olvasni a Bibliat nemi eloitelettel. Az elso laptol kezdtem folyamatosan olvasni. Lenyugozott Isten szemelyisege ahogyan bant az Izrealitakkal. Kezdtem erezni, hogy valoban letezik Isten. Az eletem legjobb dontese volt, hogy megismertem. Ha elfogadod, azt tanacsolom, hogy kezd el olvasni a Bibliat folyamatosan.

Mond el imaban, ha letezik es O a Teremtonk segitsen neked

megismerni.

2017. febr. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én úgy örültem, hogy hív Isten, nem tudtam, hogy van, aki ennyire el akarja magától lökni. :(
2017. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nincs olyan,hogy "standard protokol", mert mindenki másképp éli meg, és ez még csak a kezdet.

Hasonló történt velem is annó, egyik napról a másikra megváltozott a gondolkodásom. Este úgy feküdtem le mint egy olyan ember aki nem kér a kereszténységből, de mire reggel lett már teljesen másképp álltam hozzá ezekhez a dolgokhoz.

Én nem csak hallottam a nevemet de láttam is a nevemet szemeim előtt.

És ebben az egészben nem az az ilyesztő,hogy ez megtörténik hanem az ami azután következik, pl az amit te érzel most, az a vágy,hogy olvass,kutass, és légy keresztény.

Gondolj csak bele, egyik nap nem hiszel,nem érdekel semmilyen vallás és a másik nap mintha kicseréltek volna és mindent szeretnél tudni.

Ez jóval több mint alvásparalízis,mert az el múlik de ez nem!

Nem szeretnélek a Bibliával "zaklatni",de egy igét beidéznék;


Mt 25:32

"És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől."


Az amit érzel még nem az amit én be idézem de annak az elő készülete. Tehát az Úr kiválasztja az ővéit, felkinálja a lehetőséget, és mikor eljő az a "fenti" nap Jézus tudni fogja, hogy kik fogadták el a meghívását és kik nem.

Én csak azt tudom mondani ne told el magadtól ezt a "meghívást" és fogadd el!

Jézus az útolsó vacsorájára embereket hívott meg, egy közülük elárulta, ne légy te annak az embernek a társa hanem fogadd el ezt a meghívást.

Keress fel egy gyülekezetet és találd meg a helyed Jézus Krisztus "asztalánál".


Üdv

2017. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 imakommandós ***** válasza:

Szerintem Isten vonz a hit felé, de ne gondold, hogy ezzel előre el van rendelve, hogy keresztény leszel. Szól az Isten 2-szer is, 3-szor is, de nem fog állandóan zaklatni mint a Jehova tanui.:)

Isten nem akarja, hogy kirekesztve maradj, hanem a gyermékévé akar fogadni. Ő gazdag irgalmasságban és mivel szeret minket hajlandó kegyelemben részesíteni a Krisztusban azokat akik meg vannak halva a vétkek miatt.

2017. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 imakommandós ***** válasza:
A fő kérdésre válaszolva: vannak olyan országok ahol nincs vallásszabadság, kemény elnyomás van, és olvastam cikkeket, hogy főleg ilyen protokoll alapján térnek meg muszlimok pl. De nem tudtam, hogy itt Magyarországon is előfordul. Lehet kevés az idő már.
2017. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!