Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, tényleg még...

Jehova Tanúi, tényleg még mindig elhiszitek a Vezető Testületnek azt az állításást, hogy a világ a Sátáné?

Figyelt kérdés

Egy "gyöngyszem"található az Őrtorony folyoíratban /2oo6 január 15., 30. oldal, 20. bekezdés/ ami így szól:


[link]


"Úgy ’állunk ellen az Ördögnek’, hogy szilárdan szembeszállunk vele, valamint ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez és igazságaihoz. A világ összhangban van Sátánnal, hiszen Sátán az istene (2Korintusz 4:4)."


-A fent említett ideológ demagógusok örömmel rágalmazták mindazokat akik nem álltak ellen és nem vágtak vissza a rágalmazásoknak és a vádaskodásoknak.Ily módon eljútottak arra a pontra,hogy megengedhették maguknak,hogy a világot is rágalmazhassák szabadon.

Mint ahogy olvashatjuk fent is; "A VILÁG ÖSSZHANGBAN VAN A SÁTÁNNAL".

De tényleg így lenne?

Nincs kivétel?

Kétlem!-mert ha így lenne akkor többet senki nem térne meg, senki nem vállalná a kereszténységet,senki nem szökne meg tőle,mindenki őtet imádná, senki nem segítene embertársán, senki nem imádkozna a másikért, azok akik a rabjai nem akarnának megszabadulni tőle, de ez a sok sok ember még csak nem is ért egyet vele! Mindannyian olvassák a Bibliát, imádkoznak, és mindannyiukban ott van az üdvösség reménye és azon törekednek,hogy minél távolabb kerüljék el őt.

Szabad e ilyen aljas módon hazudni?

És,hogy lehet teljes mértékben elfogadni és egyetérteni anélkűl,hogy ráébredjen az ember a valóságra?

Sajnos az őrtorony szektába minden lehetséges, és azért lehetséges mert az a szokásuk van,hogy szeretnek túlozni és tudják,hogy a "VILÁG" nem veszi komolyan őket és ezért ezek a rágalmazók nyugodtan reklámozhatják magukat és ily módon a gyávák majd bátraknak tűnnek.

Azt még el szeretném mondani,hogy ezek az önjelőlt hamis próféták, a 90-es években még azt énekelték a gyülekezetekben,hogy a sátán táborában nincs harmónia,(159 ének Béke ami jó létünk/1 versszak "Sátán mellett béke nincs"/ 1992 kiadás) de mára már ez az ének is eltűnt könyvestől szem elől mint annyi de annyi másminden is a sok megvilágosodás után.

Hogy miért szabadultak meg ettől az énektől?

Azért mert ez is ellent mond a mostani hazugságaiknak!


Jehova Tanúi én már számotokra nem vagyok a testvéretek de én még mindig annak tartalak benneteket,és a szívem mélyén aggódom értetek mert tudom,hogy ott van az a szem ellenző amit nektek nem szabad levenni és ez vezet majd titeket a kárhozatba.

Tényleg nem veszitek észre,hogy ha a világ a sátáné akkor a szervezet is az ővé?

Az Őrtorony falain kívűl rengeteg jó ember vár rátok és imádkozik értetek, és tárt karokkal várnak, és nap mint nap kűzdenek a sátán ocsmányságai ellen, azért,hogy az olyanoknak mint amilyen én is voltam és amilyenek tik is vagytok bemutathassák az igazi Úr Jézus Krisztust.

Nem azt a jézus másolatot amit a szervetzet mutat meg nektek hanem azt a JÉZUST aki még az istenségét is képes volt letenni(Fil.2:6-8) azért,hogy nekünk mindannyiunknak öröük élete legyen.

És a Sátánnak csak annyi hatalma van amennyit Ő megenged neki.



2017. febr. 9. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
28%
Én nem vagyok Jahova tanúja, de ebben speciel nem tévednek. Nézz már körül, mi megy a világban.
2017. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
22%
Az emberek 90%-a elkárhozik az élete végén. Annyi bűn van a világban, amit az ember nem vesz észre, vagy nem is érdekli (húsvéti locsolkodás, karácsonyfa, szilveszteri party) és plusz azok a bűnök, ami egyértelműen bűnnek nevezhetőek (pl.: paráznaság, pórnográfia, lopás, gyilkosság, abortusz, házassagtörés, bálványimádás [pápaság és a katolikus egyház])
2017. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
32%
Egy keresztény ember élete nem békés. (Mivel a bűnnel nem szabad békében lenni. Istennel kell békében lenni.)
2017. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem keresed meg a választ a Bibliából?

Tanuljál meg kutatni.

2017. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
85%

#2

Azt ne mondd már, hogy elkárhozik az ember, mert karácsonykor fenyőt díszít miközben a családdal ünnepel :D


A Sátánnak pedig nem adott Isten semmiféle hatalmat. Mi emberek vagyunk azok, akik sajnos sokan hallgatunk a csábításra, ezáltal önként hajtunk fejet neki. De ezt a hatalmat mi adjuk saját magunk felett, ezáltal, rajtunk keresztül lehet e világ ura. De hogy istene lenne a világnak, hát, ez elég Bibliaellenes kijelentés.

2017. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Gabriel, sajnos ezeket figyelmen kívül hagytad.

bizony Sátán az Ördög és a démonai hatalma alatt áll a világ, mert engedélyt kapott erre, hogy bizonyítsa az állítását, mely szerint eltudja fordítani az embereket Istentől.


A szent írás határozottan kijelenti, hogy a politikai hatalmak Sátántól kapják az erejüket, mint ahogy vallások is, hiszen gyakran tünteti fel magát a világosság Atyjának, hogy félre vezessen sokakat, ha kell hatalmas jelekkel.


A Jelenések könyve pedig beszámol arról, hogy Nagy Babilon, vagy is a Föld felett ma hatalmon levő vallások, akik a politikai hatalmakkal viszonyt folytatnak, démonok lakhelye.

Csak úgy ahogy Sátán ismeri a szent írást vannak olyan emberek akik bár a kezükben van a Biblia de ellene mennek a keresztény életnek és a tanításnak.


Erre mondta Jézus, a nevében sok dolgot tesznek majd amit nem kért tőlük.


(Lukács 4:6) 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom.


(2Korintusz 4:4) . . .ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét,. . .


(János 14:30) 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma.


(János 16:11) 11 azután az ítélet felől, mert e világ uralkodója megítéltetett.

2017. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
0%

Jézusnak felajánlotta a világ hatalmát, ha nem lenne az Övé, vagy nem kapott volna erre lehetőséget, akkor Jézus megmondta volna, hogy ezt nem ajánlhatja fel mert nem az Övé.


Jézus még nem uralkodik, majd az ezer éves millenium alatt, addig viszont Sátáné a Terep, ellenben érvénytelen lenne az a vers ami szerint Sátán levettetése után jajj a földnek, mert lejött közénk.

2017. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
80%

Living Witness, semmi alapja nincs ennek az egésznek? Mi az, hogy a politikai hatalmak a Sátántól kapják az erejüket? Az emberek bizalma alapján kapják a hatalmukat, erről szól a választás. Semmi köze ehhez a Sátánnak.

Tudom, hogy így könnyű lenne megideologizálni azt a szidalmazást amit műveltek a világgal szemben, de ez egyszerűen ostobaság, hogy mindenbe belemagyarázzátok a Sátánt...


Na meg a Nagy Babilon = minden vallás, kivéve ti párhuzam is csak egy Őrtornyos kitaláció, a Bibliában semmi konkrétum nincs amiből ez következne.


Az pedig, hogy mit mond az Ördög, a hazugság atyja, nos, azért ezt tényként kezelni, bocsi, de ez is egyszerűen ostobaság. Most őszintén, ha a Sátán szavát tényként kezeled, sak mert ő azt mondja hogy minden neki adatott, hát, akkor elég valószínű hogy te vagy megvezetve a Sátán által.

2017. febr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
5%

Drága Gabriel:


itt a Biblia vers


(Jelenések 13:1, 2) 13 És megállt a tenger homokján. És láttam egy vadállatot feljönni a tengerből, tízszarvút és hétfejűt, és a szarvain tíz diadémot, a fejein pedig káromló neveket. 2 A vadállat pedig, melyet láttam, hasonló volt a leopárdhoz, a lába azonban olyan volt, mint a medvéé, a szája pedig olyan volt, mint az oroszlán szája. És a vadállat a sárkánytól kapta erejét és trónját, s nagy hatalmat is kapott.


A sárkány, melyet a Jelenések 12:9 Sátánnal, az Ördöggel azonosít, erőt és hatalmat adott ennek a vadállatnak

Dániel látomásában is a vadállatok bizonyos országok vezetőit királyait jelenti.

Amikor Sátán hasonló hatalmat kínált fel Jézus Krisztusnak, elmondta, mi az ára: „Ha azért imádatot mutatsz be előttem, mind a tiéd lesz”

Ebből következik, hogy „a vadállat” is nyilván azzal a feltétellel kapott trónt, illetve hatalmat, hogy Sátánt szolgálja.


Krisztust nem szolgálhatják, mert nem élnek keresztény módjára, háborúznak lopnak csalnak, emberek életét áldozzák fel az háború oltárán, stb.

Egy keresztény ezért nem lehet része a világnak és ebből kifolyólag a politikai hatalmaknak.

Más rész a keresztényeknek Jézus a királyuk nem az országokban uralkodó emberek, már csak azért sem, mert Isten i.e 607-től nem választott magának földi képviseletet, ezért nevezi a pogányok, vagy nemzetek idejének, azt az időt, amíg Jézus el nem foglalja a trónját, mert emberek uralkodnak a Földön.


A sátán által kialakított vallások pedig jó szolgálatot tesznek ezeknek a hatalmaknak, a biblia szerint paráználkodnak, mivel ha keresztény lenne nem lehet ne része a világban folyó politikai és egyéb emberi törekvéseknek.

2017. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
5%

"Nincs alapja?"


a Biblia vers magért beszél, ezt nem is lehet félre magyarázni magának Jézusnak a szavait sem.

s ha Ő ezt mondja, akkor bizony így van, ha tetszik ha nem.

2017. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!