Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az érdekelne, hogy ti elfogadj...

Az érdekelne, hogy ti elfogadjátok az Újszövetséget?

Figyelt kérdés
A tanár mondta (aludtam természetesen, de erre pont felfigyeltem) hogy a zsidók nem fogadják el az újszövetséget, mert szerintük még a megváltó nem érkezett el. Engem az érdekelne, hogy zsidók vagytok-e és hogy elfogadjátok-e az Újszövetséget

2017. febr. 20. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Nem vagyok Héber ajkú de természetesen mint az Ószövetséget mint az Újszövetséget elfogadom, és egyformán hitelesnek tartom mindkettőt.

Mint keresztény azt kel mondanom,hogy az Újszövetség része az életemnek mivel anno abban tudtam meg,hogy Isten meghalt értem a kereszten.

Nem is tudnék elképzelni egy keresztényt aki megtagadná az Újszövetséget!


Üdv

2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

kedves Simons Say

"Isten meghalt értem a kereszten"

Nem Isten halt meg érted, hanem Krisztus, vagyis Isten Fia. Az más kérdés, hogy Krisztus kiüresítette önmagát és lemondott isteni természetéről, de mint Isten nem halhatott meg, hisz halhatatlan. Krisztus mint ember halt meg értünk.

2017. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

Kedves #12-es! :)


Te azt mondod,hogy nem Isten én meg azt mondom, hogy Isten halt meg értem a kereszten. Nem az Atya Isten, nem a Szentlélek Isten, hanem a Fiú Isten de bármelyikük megtette volna, hisz az ige így hangzik;

Ézs 6:8

És hallám az Úrnak szavát, a ki ezt mondja vala: Kit küldjek el és ki megyen el NÉKÜNK? Én pedig mondék: Ímhol vagyok én, küldj el engemet!


Aztán meg;


Jn 10:17-18

Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.


Szóval kedves barátom, lehet itt variálni így is úgy is, de az eredmény ugyan az marad;-Isten meghalt értünk a kereszten!


Van akinek ez tetszik, és van akinek nem de igazság viszont csak egy lehet ami egyszer mindenki számára világos lesz mint a nap.


Jn 14:6

" Monda néki Jézus:ÉN VAGYOK(2Móz.3:14) [EGO EIMI] az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Jó éjszakát!

2017. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
36%

Krisztus, mint Istenember halt meg a kereszten. Nyílván a halhatatlan lélek nem halhatott meg, csak a test, azonban a test és lélek így is elválaszthatatlan egységet alkot. "Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, és ma, és mindörökké." Nem lehet hol ember, hol Isten, hanem fogantatásától fogva Istenember, mind a két természetével rendelkezik.


A kiüresítés pedig inkább azt jelenti, hogy isteni természetét elfedi emberi természetével. Tehát nem vált meg tőle, nem mondott le róla, csak elrejtette az. Gondolj a számos csodára, amit a maga erejéből hajtott végre.

2017. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg gollam halt meg ertunk amikor belezuhant a vegzet hegyenek tuzebe. Onfelaldozasa nelkul frodo lelepett volna a gyuruvel ezzel egesz kozepfoldet halalra vagy rabszolgasorsra karhoztatva. A szentiras ezt nem igy tarja elenk, de vitathatatlan teny.
2017. febr. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

14 nem szeretnék túlságosan beavatkozni a vitába de gondolkozz el azon , hogy Jézus mikor kezdett el tulajdonképpen csodákat tenni.


Lk 3:22-23

"És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!

Maga Jézus pedig mintegy harmincz esztendős volt, mikor tanítani kezdett.."


Itt megjelenik mind a három Isteni személy együtt működése.


Csak ennyit szerettem volna mondani.


Szia

2017. febr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"És hallám az Úrnak szavát, a ki ezt mondja vala: Kit küldjek el és ki megyen el NÉKÜNK?"

Az Atya nem küldhette el volna önmagát. Ez olyan kérdés mint pl. a suliban a tanár azt kérdezné, hogy ma ki akar felelni? Majd azt mondja a tanár, hogy ne, inkább majd ő fog felelni önmagának? :)


Krisztus kiüresítette magát! Nem volt isteni természete, olyan volt, mint mi, ember! A csodákat és a gyógyulásokat az Atya és a Szentlélek segítségével tette meg. Megbocsátott az embereknek is, mert az Atyától ezt a hatalmat megkapta, mint ahogy azt is, hogy a világ végén Jézus el fog ítélni bennünket.

2017. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A kiüresítéssel szerintem nem hagyta hátra isteni természetét, csak az emberi alá rejtette.

"az élet szerzőjét pedig megöltétek"

Ez az ige csak úgy lehet igaz, ha Krisztus kettős természete földi élete során is megmaradt.


Csodáit pedig a saját isteni hatalmával tette meg, erre mutatnak a következő igék:

„Akarom, tisztulj meg!” Erre az nyomban megtisztult leprájától.


Viszont isteni természetét rejteni szeretné, rögtön utána mondja:

„Vigyázz, ne mondd el senkinek, hanem menj, mutasd meg magad a papnak, és ajánld fel a Mózes rendelte áldozatot bizonyságul!”


"Amikor a házba érkezett, a vakok bementek hozzá. Jézus megkérdezte tőlük: „Hiszitek, hogy meg tudom tenni?” „Igen, Uram!”"

Ez az ige is arra utal, hogy saját erejéből vitte végbe a csodát, nem pedig az Atya vagy Szentlélek segítségével.


"A hetvenkét tanítvány nagy örömmel tért vissza. „Uram – mondták –, nevedre még az ördögök is engedelmeskedtek nekünk.” 18Így válaszolt nekik: „Láttam a sátánt: mint a villám, úgy bukott le az égből. 19Hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon és skorpiókon járjatok, hogy minden ellenséges erőn úrrá legyetek."


Itt is Jézus saját isteni erejét használja, Ő adta nekik a hatalmat a csodákra, az Ő nevére űznek ördögöket.


A már idézett ige ("Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.") is azt erősíti, hogy Jézus kettős természete nem változik. Ahogy fogantatásával Istenember lett, örökre az is marad.


Szerintem ezekből az igékből láthatjuk, hogy a kiüresítéssel nem hagyta maga mögött isteni természetét.



#15 Szerintem nem mondtál akkora hülyeséget Gollammal kapcsolatban, mint szerettél volna, mert Tolkien mélyen vallásos katolikus hite megjelenik műveiben is. Nála is egyfajta megváltó áldozatról van szó, persze nem Gollam révén.

2017. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csak probalok becsatlakozni a vitaba.


Csipem a fantasyt mint az elottem szolok, bar sztem a biblia csoppet tulertekelt. Nem vagom a hypeot korulotte. Annyi jobb es izgalmasabb konyv van, erdekes fordulatokkal, szeretheto karakterekkel. Egy kettonek meg nemi valosagalapja is van. Inkabb olvasnatok azokat.

2017. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Istenember" kifejezés benne van a Bibliában? Nincs...

Csak ilyen kifejezések találhatóak benne pl. Isten Fia, Emberfia stb.


Jézus minden hatalmat megkapott a mennyben és a földön Máté 28,20. Vegyetek Szent Lelket: Akiknek bűneit megbocsátjátok, megbocsáttatnak azoknak; akikéit megtartjátok, megtartatnak Lukács 20,22-23


Ha Jézus Istenember, vajon miért rejtette isteni természetét emberi természete alá, amikor nem tudta megmondani, hogy mikor lesz a világ vége? Márk 13,32 Hogy Jézus ne ijessze meg őket, hazudni kényszerült, hogy Ő sem tudja?! De szerinted Istenember volt, akkor tudnia kellett volna róla. Tehát nem volt isteni természete, a filippi levélből világos, hogy kiüresítette önmagát és "A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő" Fil 2,6 Amikor Krisztus meghalt, visszakapta isteni természetét, aki Istennek formájában volt.

2017. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!