Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a vallások akik azt...

Azok a vallások akik azt tartják magukról, hogy csakis ő általuk van megmentés hova "tették" Jézus Krisztus Kálváriáját és a Golgotán elszenvedett megváltó halálát?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 08:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Kispolcra?
2017. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%

Nem emberek által van megmentés, vagy vallások által.


Inkább úgy fogalmaznék, hogy egyének azt a "vallást" vagy egyházat emelik ki, amiben épen megvannak keresztelkedve.


Jézus, és a Biblia írói soha nem tagadták, hogy lesznek "vallások" felekezetek, akik Jézusra hivatkozva az egyénileg magukénak vallott hitet tartják a megmentés egyedüli eszközének


Kijózanító azt a verset megvizsgálni, amit Jézus mondott ezekről.

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


A hegyi beszédben Jézus azt emeli ki, hogy csak azok lesznek részesei Isten országának, vagy királyságának, akik az Atya akaratát cselekszik.


Jézus elmondja, hogy sokan hivatkoznak majd a nevére, és arra, hogy elismerve Jézust mint Urat, sok dolgokat, hatalmas tetteket vittek véghez, mint ördögöket űztek, Jézus nevében jótékonyságnak tűnő hatalmas tettekre helyezték a hangsúlyt, ami magában nem baj és kell is jót tenni, de az Atya más fontos dolgot kért, amit félre tettek.


Ennek ellenére Jézus, törvénytelenség cselekvőinek nevezi ezeket az embereket, és nem ismeri el, nem fogadja el az érveiket.

Miért?, Ahogy a versben kijelenti, azért nem fogadja el, mert nem az Atya akaratát tették.


S azért nem tették, vagy nem is tudták tenni, mert, az Atyát nem ismerik, így hogyan is tudnák, mit szeretne, vagy ha még is, van némi ismeretük Jézus által az Atyáról, nem szeretnének olyanokat tenni, mert vagy szégyenlik, vagy nem értenek vele egyet.

2017. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

living witness nevű felhasználó


Tehát akkor Jézus Krisztus áldozata önmagába nem ér semmit?

Ezt akartad kifejteni röviden?

2017. febr. 21. 11:24
 4/36 anonim ***** válasza:
26%

Ugyanúgy nem ismerik el, mint ahogy a kereszténység sem teszi a pogány megváltókkal.

Én nem ismerem el Jézust, sem mint megváltót, sem mint olyan formában létező személyt, mint ahogy a keresztény biblia írja, meg persze rengetegen mások sem, miért kéne? Előtte és utána is százezrek lettek keresztre feszítve, nem lesz különleges csak mert róla írtak is.

2017. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Kedves living witness a Szentírásban az is meg van írva, az efézusi levélben, sőt ki van fejtve a római levélben, hogy "kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Efézus 2:8-9, vö. Róma 4:2, 9:11, 11:6).


Én pontosan ezt a problémát látom ezeknél a felekezeteknél - lásd. pl. Jehova Tanúi - ahova living witness is tartozik - hogy hiányzik a valódi megtérés, annyira a saját hitelveik körül forognak, hogy éppen a lényeg vész el: az Úr Jézus Krisztus!


Sajnos - bár nem vagyok rá büszke - az én felekezetemben is nagyon sok ilyen megtéretlen ember él, akik azt gondolják, hogy cselekedetek által (lásd. "Atya akaratát cselekszik") van az üdvösség. A Szentírás alapján azonban ez hit által van, és Isten ajándéka az ember számára.


Üdv. Péter

2017. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%

Ez tény kedves Péter, de a hit ha cselekedetei nincsenek meghalt önmagában.


Az általad idézett vers pedig arra utal, hogy nem mindenki tud egyformán tenni Isten királysága érdekében a körülményei miatt, de a hite arra indítja, hogy a tőle telhetőt megtegye.


Akkor Jézus félre beszélt vajon?

"Aki cselekszi az Atya akaratát"

Nem csupán elhinni kell, hogy Jézus a megváltó, és megtörtént a megváltás, mert akkor Jézus első tanítványainak is elég lett volna, és semmit nem kellett volna csinálni.


Jézus azt a parancsot adta, hogy akik a Tanítványai, azok menjenek és keressék meg azokat akik méltóak, és tanítsák meg nekik megtartani a Bibliai alapelveket, nem mondta, hogy csak egy két ember tegye, hanem minden megkeresztelt, Istennek ön átadott szolgájának ez a feladata.


(Máté 6:33) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát,. . .


Egy keresztény az életét, Jézus elmondása alapján úgy kell élnie , hogy Isten akarata, és igazsága legyen az első helyen, ami nem azt jelenti, hogy akkor a családját felejtse el, és ne is dolgozzon.


Azt jelenti, hogy minden döntésében figyelembe veszi Isten akaratát erkölcsi elveit, és ez alapján hozza meg a döntést, az élet minden területén.

S a többi szükséges dolog, mint a ruházat élelem, lakás,stb megadatik.


Isten az életet ígérte nem a plazma tévét, hifi tornyot, és egyéb luxus cikkeket, amikben nem az a baj, hogy valakinek van, mert megteheti.

Azt jelenti, hogy legyen elégedett azzal amije van, mert Isten királyságába nem viheti át a luxus dolgait. Bizony itt kell hagynia le kell mondania róla.

2017. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%

egész életében erre hajtott dolgozott, az idejét ennek szentelte, s nem gondolt Istennel és a szándékaival.

azokat félre tette, csak hogy most szuper körülmények között élhessen.


Amikor pedig eljön az idő, hogy mit tett az életében Istenért, hogyan hálálta meg Jézus tettét, akkor vajon mit fog válaszolni?


"Nem értem rá", mert fontosabbnak tartottam a megélhetésem felturbózását?

Sajnos akkor ott elfogja veszíteni, amiért annyit gürizett, és még az életét is elveszik.

2017. febr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


4. válaszoló!


"Előtte és utána is százezrek lettek keresztre feszítve, nem lesz különleges csak mert róla írtak is."


Kik azok a százezrek? Tudod a nevüket? Milliárdok ismerik a cselekedeteiket? Voltak nekik tanítványaik? S még lehetne sorolni. De igen Jézus Krisztus nagyon is különleges több szempontból is.


Living Witness!


"Inkább úgy fogalmaznék, hogy egyének azt a "vallást" vagy egyházat emelik ki, amiben épen megvannak keresztelkedve."


Hitem szerint én a keresztény vallásra hivatkozom. De soha nem az "egyházamra"!


"Jézus, és a Biblia írói soha nem tagadták, hogy lesznek "vallások" felekezetek, akik Jézusra hivatkozva az egyénileg magukénak vallott hitet tartják a megmentés egyedüli eszközének"


Pont mint Jehova tanúi!

2017. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Igen, voltak akikről írtak.

Jézusról az iratok 90%-a hazugság, ugye nem hiszed el, hogy "csodákat" tett?! :"D Egy nagyorrú, fekete göndörhajú, testes csaló zsidó volt, aki okkal került keresztre. :)

2017. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Te hiszed azt, hogy Krisztus hozta létre az EGYETLEN keresztény vallást, amely elfogadható Isten előtt? Nos Krisztus azt tanította, hogy csakis az általa létrehozott vallást gyakorlók részesülhetnek megmentésben. A kérdésed fényében elfogadhatónak tartod Krisztusnak ezt a tanítását?

Íme néhány támpont:

János 3:17

"Mert az Isten nem azért küldte el a Fiát a világba, hogy megítélje a világot, hanem hogy a világ megmentésben részesüljön általa."

Cselekedetek 4:12

" Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”

János 20:31

" Ezek azonban azért lettek leírva, hogy higgyétek, hogy Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és hogy mivel hisztek, életetek legyen a neve által."

János 14:1,6

„Ne nyugtalankodjon a szívetek. Gyakoroljatok hitet az Istenben, gyakoroljatok hitet bennem is.

Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.

János 15:16

" Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket — és arra jelöltelek ki benneteket, hogy menjetek, és mindig teremjetek gyümölcsöt, és hogy maradjon meg a gyümölcsötök —, hogy bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek."

1János 1:7

" Ha azonban a világosságban járunk, ahogy ő maga a világosságban van, akkor részességünk van egymással, és Jézusnak, az ő Fiának a vére megtisztít minket minden bűntől."

János 3:36

" Aki hitet gyakorol a Fiúban, annak örök élete van; aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta."


Tehát nem emberek állapítják meg a megmentés feltételeit, hanem Isten és Krisztus tanít meg rá bárkit, aki hajlandó azt elfogadni, ahogyen Krisztus idézett szavai is bizonyítják.

2017. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!