Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisz még ma is ennyi...

Miért hisz még ma is ennyi ember a keresztény bibliának?

Figyelt kérdés

Már rengeteg olyan kommentet láttam itt a gyakorin, ami felvitte az agyvizem a keresztény biblia "tanításainak" köszönhetően, például azok, akik elhiszik, hogy 6000 éve lett teremtve az ember...na de mindegy, ez szimplán butaság, így nagyot nyelve átléptem rajta.

Viszont ma láttam egy olyan kommentet is, amiben a butaság mellé gyűlölet is társult... Az okos ember azt állította, hogy a homoszexualitás egy pszichés betegség, és "gyógyítható", és csak azért tagadják az emberek, hogy "nehogy má' a Bibliának legyen igaza".

Az ilyen emberek miért nem néznek utána egy témának(nem, nem a bibliában-.-), mielőtt beszélnek róla? Miért állnak még fent egyáltalán az ember elméjében ilyen baromságot tükröző tévhitek egy olyan oktatási rendszer mellett, ami minden ilyen marhaságot gyökeresen kiiktat? Nem járnak iskolába? Nem tudom felfogni.

Köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 27. 16:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
40%

#18 Te beteg vagy? Nem vagy képes túl látni az elfogultság sűrű ködén? Tényleg nem látod, hogy mi az amiben hiszel? Bűnösnek nevezel engem, és káromlónak hívsz azért, mert nem tudok azonosulni az ártatlan gyermekek lemészárlásán? Tudod egyáltalán mit jelent a becsület, a tisztesség, a jóság, szeretet, szelídség? Vajon az ószövetségben te ezeket látod, amiket felsoroltam? Így képzeled el a mindenek felett álló szeretet cselekedetét, hogy lemészároltat mindenkit aki nem ért vele egyet? Te komolyan ezt hívod szeretetnek, te komolyan engem nevezel bűnösnek, amikor én a békét, és az erőszak mentes élet vallását igyekszem képviselni, amely soha egyetlen egy szent iratában sem kérte, emberek meggyilkolását, amíg tiéd emberek millióit ölte meg? Tényleg nem látod a különbséget? Rám mutatsz, amiért az erkölcstelen, és brutális mészárlást a szeretettel akarod azonosítani, ez neked, ez nektek a szeretet? Ebben hiszel? Tényleg borzalmas, ami egy keresztény emberben lejátszódhat, heti rendszerességgel győzköditek magatokat, hogy a béke, és szeretet mindenhatóját imádjátok, és nem foglalkoztok a bizonyítékokkal a tényekkel, nincs félre beszélés, egy szent iratot, és a hívőit is meghatározza az ami le van írva, az irányelve, azok amik voltak, és vannak, márpedig a Biblia istene borzalmas tömeg mészáros, és aki ezt a szeretettel azonosítja, az sem érti mit jelent a szeretet, és megbocsájtás szót.


Arról már felesleges is beszélni, hogy darabokra tudom történelmileg szedni a Biblia teljes történetét, amiknek a fele lopott, a másik fele meg összegyúrt máz, bárkinek, bárhol, bármilyen közönség előtt leteszem a bizonyítékokat, és megmutatom a tévedést, nekem nem kell mit titkolnom, nem én képviselek egy mészárost.

2017. febr. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
40%

A kérdésbe kiírt dolgokat én írtam.


"6000 éve lett teremtve az ember...na de mindegy, ez szimplán butaság, így nagyot nyelve átléptem rajta. "

A tudomány az intelligens tervezést támasztja alá, nem a törzsfejlődést. A kormeghatározási módszerekben rengeteg a hiba és az előfeltételezés. Így nem butaság a 6000 éves Föld. Az a butaság, ha nem néznek utána mindennek az emberek, hanem fröcsögnek


"Viszont ma láttam egy olyan kommentet is, amiben a butaság mellé gyűlölet is társult... Az okos ember azt állította, hogy a homoszexualitás egy pszichés betegség, és "gyógyítható", és csak azért tagadják az emberek, hogy "nehogy má' a Bibliának legyen igaza". "

Tehát, ha pszichés betegség, akkor az gyűlölet:) Remek, logikus, okos. Más zseniális levezetésed van?:) A gyűlölet benned van irántam. Minek írsz ki ilyeneket? Árulkodsz? Gyűlöletet keltesz?


"Miért állnak még fent egyáltalán az ember elméjében ilyen baromságot tükröző tévhitek egy olyan oktatási rendszer mellett, ami minden ilyen marhaságot gyökeresen kiiktat? Nem járnak iskolába?"

Mivel természettudományos diplomám van, magam is meg tudtam győződni a törzsfejlődés lehetetlenségéről. Nem kellett blogokat olvasnom. Te jártál iskolába? A szabadonebredok.info nem számít annak:)


"Az ilyen emberek miért nem néznek utána egy témának". Akkor miért nem nézel utána? Én ismerem az evolúcióbiológiát, tanultam. Te ismered a kreacionosták általi tudományos levezetéseket?


Szívesen a választ

2017. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


#21


"Rám mutatsz, amiért az erkölcstelen, és brutális mészárlást a szeretettel akarod azonosítani, ez neked, ez nektek a szeretet? Ebben hiszel?"


Tévedés, nem ebben hisz, ha ebben hinne akkor nem neveznék kereszténynek! S igen Isten parancsba adta hogy mészároljanak le embereket! De azt elfelejted hogy a saját népének is azt parancsolta hogy irtsa ki maga közül a gonoszt. A gonosz pedig az aki Isten törvényei ellen cselekszik!

Viszont voltak abban az időben olyan népek is akik abban hittek hogy a saját vér szerinti gyermeküket kel feláldozni egy istenségnek. Mégpedig úgy hogy egy fémből készült szobrot felmelegítenek s erre a szoborra helyezve a gyermeket az szép lassan az időközben felizzót szobron szó szerint élve elég! Nos ilyen népek elpusztítását is parancsba adta Isten az ő népének! Az a világ egy másmilyen világ volt mint amit ma ismersz!


"Tényleg borzalmas, ami egy keresztény emberben lejátszódhat, heti rendszerességgel győzköditek magatokat, hogy a béke, és szeretet mindenhatóját imádjátok, és nem foglalkoztok a bizonyítékokkal a tényekkel, nincs félre beszélés, egy szent iratot, és a hívőit is meghatározza az ami le van írva, az irányelve, azok amik voltak, és vannak, márpedig a Biblia istene borzalmas tömeg mészáros, és aki ezt a szeretettel azonosítja, az sem érti mit jelent a szeretet, és megbocsájtás szót."


De van egy kis probléma. Te keresztény emberről beszélsz s mindeközben az Ószövetségi történésekre utalsz. Teljesen érthetetlen hogy miért teszed ezt ha a kereszténységről beszélsz. Miért kevered a két dolgot? Az Ószövetségi időkben nem voltak keresztények!

Keresztény=Krisztus követője. Hogyan tudták volna követni Krisztus ha az még nem is született meg a földre? Ez pusztán logika.

Amit felhozol az nem a kereszténység. Azok az emberek nem keresztények voltak Isten népe a zsidók és az ős atyájuk Ábrahám! Vele kezdődött az ő utódai sokasodtak meg annyira hogy nép sőt népek lettek belőlük.


"Arról már felesleges is beszélni, hogy darabokra tudom történelmileg szedni a Biblia teljes történetét, amiknek a fele lopott, a másik fele meg összegyúrt máz, bárkinek, bárhol, bármilyen közönség előtt leteszem a bizonyítékokat, és megmutatom a tévedést, nekem nem kell mit titkolnom, nem én képviselek egy mészárost."


Szedd darabokra a Biblia eseményeit történelmileg! Én kíváncsi vagyok arra hogy mit írnál ezzel kapcsolatban.

Honnét lopták? Mivel gyúrták össze? Hogy kit vagy mit képviselsz azt ne firtassuk. Nem titkolsz semmit de a nevedet azt nem írtad le a hozzászólásaidban.

A mészárossal kapcsolatban meg azt szeretném ha meglátnád hogy a keresztények Jézust képviselik és ő mellett tanúskodnak. Jézus pedig nem mészáros egy cseppet sem!

Tudásod kétséges annak fényében hogy így összekevered a kereszténységet a judaizmussal!

2017. febr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

"Ez az isten azt is kéri a zsidóktól, hogy a vele kötött szövetség jeleként vágják le a fitymájukat. Jaj, de bölcs ez a teremtő isten! Azért rakta oda, hogy levágassa? Most akkor annak nincs értelme, hogy odarakta, vagy annak nincs, hogy levágatja?"

Ha senkinek nem lenne, akkor mitől megkülönböztető szövetségi jegy? Amúgy az ilyen buta érvelést tényleg komolyan gondoljátok?:(

2017. febr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"Felelőség áthárítása,halál utáni élet lehetősége.ezt kinálja.ez sokaknak vonzó,olcsó dolog.tanulni sem kell hozzá hogy hogy működik a világ"


Ugye nem a teljes természettudományról beszélünk, hanem csak a törzsfejlődés nevű áltudományról. Nem legyél már ennyire vallásos, gondolkozz:) Ha tanultál volna nem nyaltad volna be a törzsfejlődést:)

2017. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 homo ludensz ***** válasza:
62%
Az én hitem a Teremtőben háttér információként tudja be a Bibliát. Ott a probléma hogy a gondolkodó ember racionálisan szétszedi a Bibliát is mert magával az Isten fogalmával sem tud mit kezdeni. Festményekről,könyvekben látott képekből alkotott ábrázolások nyomán alakul ki benne egy istenkép. Azért hogy be tudja szorítani a nagyon kis %-ban használt agyába hát felruházza ember által alkotott tulajdonságokkal: megbocsájtó,vagy haragvó stb. Ahogy felnő és pallérozottabbá válik filozofálni kezd és így botlik belé a Bibliába. Valamelyik agyondolgozott változatát a XXI. századi "eszével" vizsgálgatni kezdi 2000 év távlatából annak mostani lenyomatát. Bölcsen kimutatja annak ellentmondásait és csodálkozik hogy vannak akik ezt Szent Írásként aposztrofálják.
2017. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Az ilyen emberek miért nem néznek utána egy témának(nem, nem a bibliában-.-), mielőtt beszélnek róla?"


Amúgy utánanéztem a témának, alaposan elmélyültem benne. Hogy írhatod tehát, hogy nem néztem utána? Ha utánanéznél Te is és nem csak azt olvasod el, amilyen álláspontot képviselsz, meg fogsz lepődni, mennyire nem tartják genetikai betegségnek a homoszexualitást, hanem sokkal inkább pszichésnek. Erről rengeteg meggyógyult homoszexuális bizonyságot is tesz. A homoszexualitásért felelős gént nem találták meg, így csak feltételezni lehet, hogy genetikai eredetű. A pszichés eredet bizonyítéka, hogy némely pszichológusok sikerrel gyógyítják

2017. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Kedves 21.Hsz!


A Teremtőt,az Atyát hitelesen,CSAK Jézus mutatta be.

Mindaz,ami idegen Krisztus jellemétől,az idegen Istentől is.


A tőle idegen tulajdonságok az ószövetségi könyvekben,az ihletett írók projekciói.Önmaguk,és nemzetük jónak hitt gonoszságai Istenre vetítése.

2017. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

16.Hsz!


A Teremtőt,az Atyát hitelesen,CSAK Jézus mutatta be.

Mindaz,ami idegen Krisztus jellemétől,az idegen Istentől is.


A tőle idegen tulajdonságok az ószövetségi könyvekben,az ihletett írók projekciói.Önmaguk,és nemzetük jónak hitt gonoszságai Istenre vetítése.

2017. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

27.Hsz!


Elfogadom,hogy a homoszexualitás pszichés betegség,s így gyógyítható.


Sajnos,-amint én nem tudok-a társadalom többsége sem tud az eredményes gyógyításról,és annak mikéntjéről.

Őszintén kíváncsi vagyok a módszer lényegére-és ha lehet talán magánlevélben-a terápia helyéről.(Szolgálatom révén találkozom ilyen betegekkel is,és nem tudok velük mit kezdeni.)

2017. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!