Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisz még ma is ennyi...

Miért hisz még ma is ennyi ember a keresztény bibliának?

Figyelt kérdés

Már rengeteg olyan kommentet láttam itt a gyakorin, ami felvitte az agyvizem a keresztény biblia "tanításainak" köszönhetően, például azok, akik elhiszik, hogy 6000 éve lett teremtve az ember...na de mindegy, ez szimplán butaság, így nagyot nyelve átléptem rajta.

Viszont ma láttam egy olyan kommentet is, amiben a butaság mellé gyűlölet is társult... Az okos ember azt állította, hogy a homoszexualitás egy pszichés betegség, és "gyógyítható", és csak azért tagadják az emberek, hogy "nehogy má' a Bibliának legyen igaza".

Az ilyen emberek miért nem néznek utána egy témának(nem, nem a bibliában-.-), mielőtt beszélnek róla? Miért állnak még fent egyáltalán az ember elméjében ilyen baromságot tükröző tévhitek egy olyan oktatási rendszer mellett, ami minden ilyen marhaságot gyökeresen kiiktat? Nem járnak iskolába? Nem tudom felfogni.

Köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 27. 16:08
1 2 3 4
 11/39 How Arrow ***** válasza:
21%

"Miért hisz még ma is ennyi ember a keresztény bibliának?"


Mennyi????

Mi közöd hozzá hogy miért hisz?

2017. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

How Arrow:

Ilyen sok.

Egy kérdés volt, ha nem válaszolsz rá akkor tovább is állhatsz. :*

2017. febr. 27. 20:18
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a bibliának. Nyilván nem a 6000 éves föld sztoriban, de nem is ez a lényeg. Ha megfelelően értelmezed, kifejezetten hasznos olvasmány.
2017. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
79%
Minek teszel fel kérdést ha minden válaszolót leidiótázol?!
2017. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

14-es:

Kit idiótáztam le a 12 válaszoló közül? :) Mert én visszaolvastam az eddigi kommenteim, de nem találtam egy ilyen részt sem, nem még hogy mindenki... a 13-asé kifejezetten tetszett például... ennyit erről szerintem.

2017. febr. 27. 21:47
 16/39 anonim ***** válasza:
64%

"erkölcsi rendszere a legkülönb minden erkölcsi rendszer között. "


Isten az ószövetségben ember milliókat mészároltatott le csecsemőket, gyerekeket, felnőtteket, és állatokat is kortól, nemtől függetlenül, azzal a címszóval, hogy a próféciáknak be kell teljesedni, te az ártatlan csecsemő gyilkosságot, miféle erkölcsi norma szerint méred? Mert ha véleményed szerint ez a világ legfantasztikusabb erkölcsi irányelve, akkor jobb ha önként mész a társaiddal az elmegyógyintézetbe.


Akárhány Buddhista szútrát olvastam egyikben sem volt mészárlás, vagy mészárlásra való felbujtás, sem egyéb erőszakos cselekedet végrehajtása, ezzel szemben lelki, testi, és békére biztató emberi kapcsolatok irányelveivel igen. Azt hiszem bárhogy is próbálom vizsgálni a két vallás írásos irányelveit, bármelyik bíróságon alul maradna erkölcsi szempontból a Biblia, és ezzel a hívők erkölcsi irányelvei is, amelyben ha szükséges egy prófécia beteljesedése, akkor elfogadható a magatehetetlen emberek lemészárolása.


Még a természeti vallásokban, mint a druida vallásban is csak évenként pár ember áldozat volt, és azok is rabló gyilkosok ez mellett viszont a békére, és harmóniára biztatta híveit az emberekkel, és a természettel egyaránt. Akárhogy is nézem ez is sokkal magasabb erkölcsi irányelvet képvisel a Biblia, és a kereszténységgel szemben. A bíróságon sem a magyarázkodás számít, hanem a bizonyíték, és bizony a Biblia erkölcsi fertője ellen van bőven bizonyíték, aki ezt nem látja, és szándékosan kiakarja magyarázni, az egyáltalán nem foglalkozik az igazsággal, csakis elfogult érzéseid közvetíti.

2017. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
14%

Igen, a homoszexualitás tekinthető betegségnek is, akár tetszik, akár nem. Nem olyan általános és gyakori az embereknél, és a természetességgel is szembenáll. A tudósok azt is megállapitották, hogy csecsemőkorban, valószinüleg agyi elváltozások hatására jön létre.

Ekkor még nagyon sebezhető az agy, alapjait járja és hirtelen egy erős érzelem, gyülölet miatt később igy ránőhet erre, és igy fejlődik ki.

Az érzelem már rég elmúlt, de az agy "törzse" ugyanolyan marad, és arra épülnek a dolgok is, azon áll az agy, szóval igen mély. A homoszexuálisok nagy része hamar elfogadja hogy ilyenek, életüket átszövi a homoszexualitás, de emiatt néha fejletlenebbnek számit-hatnak. Náluk van egy rejtett hiányosság a másik nemüekkel szemben, és ez feltárva azonban gyülöletnek látszik, de nem, valojában inkább láthatatlan blokkok, némelyikének bezáródása. Gyakrabban lesznek tőle gyengék, nevetségesek, kiszámithatatlanok, és emiatt nem lehetnek hivők sem, akik szinte majdnem olyan makulátlanul tiszták (a többiekhez képest) hogy az elérhetetlen. Mégsem látszik ez, csak hosszútávon, ők jól kerülnek ki a helyzetekből, nem használják fel túlságosan, jóindulatúak és rejtettek sok stb.

2017. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
26%

#16-os


Elfelejted, hogy Isten a teremtő, és azt tehet a teremtményeivel, amit csak akar. Amikor felelősségre vonod Istent, akkor ezzel azt gondolod, hogy te fölötte állsz. Ellenséges gondolkodású vagy Istennel szemben, mert a bűneid az ellenségévé tettek. De Isten ennek ellenére szeret téged, meg akar menteni a pusztulástól, és azt szeretné, ha megtérnél, és vele lennél örökké a mennyben.

Nem értem, mi volt Isten elképzelése az ellenséges népek csecsemőinek leölésével, de ez most már nem is számít.

Jézus eljövetelével megváltoztak a játékszabályok, és a harcok már nem a fizikai, hanem a szellemi dimenzióban folynak, nem testek ellen, hanem a gonoszság lelkei ellen.

2017. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Nem olyan általános? Valószínű, hogy kb. annyira gyakori, mint a heteroszexualitás. :)

Mutasd már meg nekem ezt a kutatást legyél szíves... génekkel öröklődhetnek a szexuális vágyak, ez bizonyított, de arról, amiről te beszélsz még életemben nem hallottam.

A "makulátlan" (ezen jót nevettem, köszönöm) hívők miatt gyengülnek el a homoszexuális emberek, mert lelki nyomorba helyezitek őket. :)

Vannak erős jellemű meleg/biszexuális ismerőseim, őket nem érintette a keresztény befolyás.


18-as te se vagy semmi...

2017. febr. 27. 23:58
 20/39 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Kérdező!


"living nálad vannak pszichés gondok, ha egy természetes ösztönt, amivel senkinek sem árt az illető rossznak könyvelsz el.


A homoszexualitás az természetes ösztön lenne? Ez ugye valami vicc akar lenni?


"Tisztában vagyok vele, hogy akkor is voltak, és képzeld el, azelőtt is voltak, és még most is vannak, és még lesznek is "ferde hajlamokkal" rendelkező emberek, amivel semmi gond nincs, és semmi gond sem volt a kereszténység előtt, sőt!"


Így van ez a jelenség volt van és lesz! Na de hogy semmi gondot nem okoz? Kereszténység ide vagy oda. Előtte vagy utána. De igen is okozhat gondot. Pl. az uralkodó családoknál nem jön jól ha a trónörökös az homoszexuális. De egy átlag családban is okozhat problémát. Főleg ha a nagyszülők unokázni szeretnének.

Nem állítom hogy ez lenne a világ legnagyobb gondja de hogy semmi gondot nem okoz az hülyeség!


"Valamint az a könyv szerinted az istened által íródott?"


Az a könyv biztosan nem Isten által íródott, sőt amikor íródott akkor nem is volt könyv. Ugyan is tekercsekre írták a szöveget. S csak jóval később készítettek belőle könyvet.

S igen a tekercseket emberek írták.


"Én sem a keresztény bibliának sem a médiának nem hiszek, ha csak nincs róla meggyőződésem, hogy igaz az, amit közölnek."


És hogyan győződsz meg róla?


S végül a kérdésed.

Miért hisz még ma is ennyi ember a keresztény bibliának?


Pl. azért is hihet mert nincs még egy olyan Isten aki a saját fiát feláldozza bűnös emberekért! Vagy azért mert látja a világ komplexitását és arra a következtetésre jut hogy ez nem lehet a véletlen műve! Vagy elhiszi azt hogy a semmiből nem lesz csak úgy valami. Kinek mi vagy akár mindegyik. De az is lehetséges hogy pusztán olvasva az Írásokat meggyőződik arról hogy az igaz. Hogy a halál nem a vég aki hisz a mennyei Atyában és az ő Fiában.

Tudod Szókratész 40 évig tanított, Platón 50 évig, Arisztotelész 40 évig, míg Jézus csak három éven át. Jézus tanítása még is felülmúlja mindhármukat!

Jézus egyik tanítása! Máté 11:28 Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek.

Bár Jézus emberi testben élt a földön de a viselkedése az nem emberi volt!

Mondj olyan uralkodót vagy vallás alapítót akinek a gondolkodása a cselekedetei összeegyeztethető Jézus tetteivel és gondolkodásával. Jézus meghalt és feltámadott. S ennek immár kb. 2000 éve és még mindig vannak követői. Sőt olyan követői akik az életüket is hajlandóak feláldozni ha úgy alakul. S mindezt úgy hogy Jézus nincs itt. melyik görög filozófusról lehet ezt elmondani? Jézus nem állított fel hadsereget és még is meghódította a világot. Mindenütt vannak követői. Ki hasonló ő hozzá?

De olyan hatással lehet egy emberre hogy teljesen képes annak életét megváltoztatni, átformálni. Egy bűnöző aki úgy megvertek a rendőrök hogy vért vizelt és ez sem érdekelte, ment és csinálta tovább rabolt, lopott, csalt, drogozott, stb. A fél életét börtönben töltötte! Aztán Jézus olyan hatással volt rá hogy felhagyott ezzel az élettel és hívő ember lett belőle. Kijött a börtönből és egy évre rá felesége lett meg várják a gyermeküket ő pedig járja az országot és beszél az embereknek Jézusról.

De nézzük szélesebb körben a dolgot. Történelmi szempontból kihagyhatatlan Jézus személye az emberiség fejlődésének történelme szempontjából amennyiben őszinték akarunk lenni! Vajon lehetséges lenne leírni a történelmi fejlődést Jézus nélkül? Kizárt! Ő szerves része nem csak a történelemnek de az egész emberiségnek is.

Jézus személye történelmi ő nem misztikum vagy pusztán egy szimbólum!

Jézus Krisztus egy olyan történelmi személy aki egyetlen sort sem vetett papírra még is akkor hatást gyakorolt a tanításával és egész életével a világra mint senki más!

Jézus Krisztus a világ világossága!

2017. febr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!